Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Kobiety wolą rywalizować w swoim gronie, czyli Bieg tylko dla Kobiet 2018

opublikowano: 15 stycznia 2018 autor: informacja prasowa organizatora

Od lewej: Anna Gałek, Joanna Bronisz i Monika Judka

Od lewej: Anna Gałek, Joanna Bronisz i Monika Judka
To jest ciekawostka, którą wyjaśnić mogą z pewnością tylko psychologowie. Kobiety wyraźnie wolą rywalizować, gdy mężczyźni pełnią rolę wyłącznie kibiców. Choć w wielu zawodach narciarskich panie startują na jednej trasie z panami i mają tworzoną osobną listę wyników oraz są dekorowane osobno, trudno o tak wysoką frekwencję zawodniczek płci pięknej, jak w Biegu tylko dla Kobiet, który odbył się 13 stycznia 2018 roku w Jakuszycach i pobił rekord frekwencji.

Jedne się ścigały, inne cieszyły się, że dotarły do mety... Narciarski Bieg tylko dla Kobiet w Jakuszycach był rekordowy pod względem frekwencji, znakomity dzięki świetnej pogodzie i emocjonujący, jeśli chodzi o rywalizację o najlepsze miejsca. Wygrała Joanna Bronisz (Uks Rawa Siedlce/fischer Jakuszyce), drugie miejsce zajęła Anna Gałek, a trzecie Monika Judka (Biegówki.eu).

Pełne wyniki załączamy pod tekstem.

Bieg rozegrano w sobotę 13 stycznia, na trasach biegowych Biegu Piastów w Jakuszycach. Wystartowało 150 kobiet, czyli o 36 więcej, niż przed rokiem. Dla wielu pań był to pierwszy start w życiu. Jak dla Justyny Skorupskiej i Moniki Stelmach, które uśmiechnięte od ucha do ucha, wystrojone w efektownespódniczki, zameldowały się na mecie po 50 minutach biegu. - To nasz drugi raz na biegówkach! - opowiadały.

Ponad połowę krócej biegła 22-letnia zwyciężczyni Joanna Bronisz. Wygrała ze sporą przewagą, wypracowaną na końcówce, bo Anna Gałek - ubiegłoroczna zwyciężczyni - długo dzielnie dotrzymywała jej kroku. Tuż za nimi finiszowała Monika Judka – po raz kolejny w ścisłej czołówce jakuszyckich zawodów.

Panie pokazały wielką ambicję i wysokie umiejętności także na kolejnych pozycjach. Rewelacyjna Ewa Szmel rywalizowała dzielnie z dwoma Czeszkami – z jedną wygrała, drugiej nie dała rady, ale w swojej kategorii wiekowej sześćdziesięciolatek oczywiście nie miała sobie równych, a wśród wszystkich rywalek była siódma.

- Było świetnie! - komentowała Anna Stępień-Kuchnia. - Turyści nie przeszkadzali na Dolnym Dukcie, jak rok temu.

- U nas w Szczecinie nie ma śniegu, a trzeba się przecież rozjeździć przed Biegiem Piastów. Sprawdzić narty, ubranie... - mówiła mistrzyni świata lekarzy w bieganiu Michalina Przyłuska.

Organizatorem Biegu tylko dla Kobiet było Stowarzyszenie Bieg Piastów.

zaktualizowano poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:51
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (1)
Asia Rączka
Asia Rączka Gratulacje dla naszej Jagódki - czwarta na mecie! A dekorowane było pierwsze 6, więc na podium się zmieściła.
15.01.2018, 18:53
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

3 dni temu
Szklarz dodał(a) nowe wydarzenie 37. Bieg Gwarków 20km i 10 km CT
09:56
4 dni temu
mikrus10 odpowiedział(a) w temacie Odp: Miejsce dla biegówek i nart zjazdowych na forach.
02:31
6 dni temu
Gra, Asia Rączka, Matek odpowiedział(a) w temacie Odp: Miejsce dla biegówek i nart zjazdowych na forach.
09:57
Więcej
Więcej

lubią nas