Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Bogusław Gracz i Emilia Romanowicz zwycięzcami najdłuższego polskiego biegu

niedziela, 12 marca 2017 w Relacje
W sobotę 11 marca 2017 roku w Górach Bialskich po raz drugi zawodnicy zmierzyli się techniką klasyczną w maratonie narciarskim SGB Ultrabiel na dystansie 60 km oraz w biegach towarzyszących na 30 km i 15 km. Zawody były finałem Pucharu Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich. Uczestników przyjeżdżających na polsko-czeską granicę, gdzie odbywały się zawody, czekało w tym roku wiele nowości.

Biegi klasykiem na 25 km i 16 km zakończyły 41. Bieg Piastów

poniedziałek, 06 marca 2017 w Relacje
W niedzielę 5 marca odbyły się dwie ostatnie konkurencje Biegu Piastów. Biegi techniką klasyczną zgromadziły łącznie ponad 1800 osób. Czołówkę zawodów na dystansie 25 km zaliczanych do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet zdominowali obcokrajowcy. Na pierwszych miejscach biegu na 16 km uplasowali się biegacze z Polski.

Justyna Kowalczyk uświetniła bieg główny 41. Biegu Piastów udziałem i wygraną

sobota, 04 marca 2017 w Relacje
W wiosennej aurze w Jakuszycach w sobotę 4 marca 2017 zawodnicy rywalizowali w głównych zawodach Biegu Piastów techniką klasyczną na dystansie 50 km. Największą atrakcją dla kibiców i zawodników był start Justyny Kowalczyk, która po raz pierwszy wzięła udział w polskim maratonie narciarskim.

Polacy oddali tylko jedną wygraną w 41. Biegu Piastów na 30 km i 9 km

piątek, 03 marca 2017 w Relacje
Przyzwyczailiśmy się, że w najważniejszych konkurencjach Biegu Piastów karty rozdają obcokrajowcy. W 41. edycji największych polskich otwartych zawodów w biegach narciarskich w biegu na 30 km dowolnie zwyciężył Czech - Dušan Kožíšek. Pozostałe zwycięstwa dla Polaków. Zmagania kobiet na 30 km dowolnie wygrała Róża Łyjak. W konkurencji klasykiem na 9 km triumfowali Maciej Zdziechowski i Emilia Romanowicz.

III Nocną Dziesiątkę Biegu Piastów ukończyło 135 osób

wtorek, 28 lutego 2017 w Relacje
Nocny bieg po Górach Izerskich odbywający się 27 lutego w ramach 41. Biegu Piastów wygrali zawodnicy Yoko Enervit Team - Anna Gałek i Tomasz Kałużny. Narciarze startujący z czołówkami na wcale niełatwej trasie zgodnie podkreślali na mecie, że udział w takich zawodach to wielka przygoda.

Dan Šlechta i Anna Gałek triumfatorami “piętnastki” Biegu Piastów

niedziela, 26 lutego 2017 w Relacje
W ostatnią niedzielę lutego 2017 roku w Jakuszycach odbyły się drugie zawody tegorocznego Festiwalu Narciarstwa Biegowego - 41. Biegu Piastów. Na dystansie 15 km techniką klasyczną rywalizowało 220 zawodników.

Andrzej Pradziad i Anna Mąka wygrali IV Red Bull Bieg Zbójników

sobota, 25 lutego 2017 w Relacje
W Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska w sobotę 25 lutego odbyła się IV edycja zawodów Red Bull Bieg Zbójników. Z wyjątkową, liczącą 8,2 km trasą, zmierzyła się rekordowa dla tej imprezy liczba 140 biegaczy narciarskich z całej Polski, gotowych do walki o tytuł Zbója i Zbójniczki Roku.

41. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego - rozpoczął się rodzinnie

Spadł śnieg, zaświeciło słońce, dopisała frekwencja - w sobotę 25 lutego na Rodzinną Dziesiątkę do Jakuszyc zjechały narciarskie familie z całego kraju i nie tylko! Pobity został rekord frekwencji - do mety dotarło 340 osób. Indywidualnie wygrali Łukasz Bronowicki i Anna Gałek (oboje Yoko Enervit Team), a wśród rodzin Haniszewscy. To była pierwsza konkurencja 41. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego, który odbywa się w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

50. Jizerská 50. w relacji naszego czytelnika

środa, 22 lutego 2017 w Relacje
Kolejny nasz czytelnik opisuje swój udział w maratonie narciarskim w Czechach. Tym razem publikujemy wspomnienia z jubileuszowej Izerskiej Pięćdziesiątki. Największy czeski bieg zaliczany do Worldloppet oraz Visma Ski Classic jest lubiany przez Polaków. W 2017 roku aż 51 naszych rodaków ukończyło ten prestiżowy maraton. Jeden z nich dzieli się z nami swoimi wrażeniami.

Biegiem na 15 km zakończył się tegoroczny sezon Enervit Classic

sobota, 18 lutego 2017 w Relacje
W sobotę 18 lutego 2017 roku w Jakuszycach odbył się ostatni z trzech biegów zaliczanych do cyklu Enervit Classic 5-10-15. Bieg na najdłuższym dystansie cieszył się najwyższą frekwencją w cyklu - blisko 300 uczestników. Zawody były finałem serialu, po którym wyznaczono zwycięzców w klasyfikacjach generalnych.