Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

VII Bieg Pabla – trochę po śniegu, trochę po trawie

opublikowano: 05 lutego 2019 autor: Michał Tyszkowski
2 lutego 2019 w Górach Stołowych odbył się VII Bieg Pabla. Zawody na dystansie 20 km stylem dowolnym i 10 km stylem klasycznym rozgrywane są na łąkach między Karłowem a Pasterką. Wystartowało 91 dorosłych zawodników oraz dzieci i młodzież na krótszych dystansach.

Patron biegu, Franz Pabel, był sołtysem Karłowa żyjącym na przełomie XVIII i XIX wieku, który jako pierwszy udostępnił Szczeliniec Wielki dla turystów, budując schody, i został pierwszym przewodnikiem sudeckim.

Choć warunki śniegowe w Sudetach są w tym roku doskonałe, organizatorzy mieli pecha, bo akurat w tę sobotę, kiedy rozgrywany był bieg, przyszła krótka, ale intensywna odwilż i pokrywa śnieżna w wielu miejscach zmalała do zaledwie kilku centymetrów. Organizatorzy robili co mogli, żeby przygotować trasę, jednak była ona miękka, nie wszędzie udało się wycisnąć dwa tory, a na niektórych zjazdach wystawała trawa.

Trasa biegu nie należy do trudnych, przewyższenie nie przekracza kilkudziesięciu metrów, a podbiegi są krótkie i niezbyt strome. W dobrych warunkach śniegowych byłby to bardzo szybki bieg, który w całości można byłoby bez trudu przejechać bezkrokiem. Odwilż spowodowała jednak, że śnieg stał się ciężki, nasączony wodą i narty nie chciały na nim jechać. W efekcie w biegu na 10 km tylko zwycięzca uzyskał czas nieco poniżej 40 minut.

W biegu na 20 km stylem dowolnym zwyciężył David Šrůtek z Czech przed Jakubem Ogorzałkiem i Sebastianem Ochapem. Pierwsza trójka kobiet to Justyna Panterałka, Marzena Zoriy i Marta Paździorko. Konkurencję na 10 km klasykiem wygrał Arkadiusz Ogorzałek przed Tomašem Čadą z Czech i Jakubem Rücknerem również z Czech. Najszybsze kobiety na tym dystansie to Paulina Adamowicz, Sylwia Major i Jolanta Piec.

zaktualizowano wtorek, 05 lutego 2019 20:32
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
Fasolek22 odpowiedział(a) w temacie Odp: Sposób na utrzymanie formy latem na forach.
Sie 08
Więcej
Więcej

lubią nas