Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wioślarze też biegają - III edycja SNS

opublikowano: 25 stycznia 2011 autor: Monika Strojny, Marian Szklarski
Zima wróciła do Jakuszyc i trzeci bieg narciarski z cyklu Salomon Nordic Sunday tym razem odbył się w kraju. I jak na Polaków przystało, patriotyzm dopisał: na starcie stawili się reprezentanci wielu miast, od Szczecina, Bydgoszczy i Warszawy po Jelenią Górę i Kraków oraz Szklarską Porębę.

Tak jak w ubiegłym roku do rywalizacji przystąpili członkowie kadry z Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich (min. Mariusz Stańczuk, Agata Gramatyka, Marek Kolbowicz) a także zapaleni biegacze ze szczecińskiego Jacht Klubu. Organizatorzy cieszą się, że sportowcy innych dyscyplin zimą trenują i bawią się razem z amatorami biegówek.

Do mety dobiegły 134 osoby, czyli tylko o 14 więcej niż w ostatnich zawodach w Jakuszycach. Pogoda także była podobna, a trasa niewiele dłuższa i w dużej części pokrywała się z trasą pierwszej edycji. Z uwagi na nieustająco padający śnieg niektórzy narzekali, że ich „nie niesie" na tępym puchu. Ale takie już są uroki stycznia, dzięki niemu mamy szansę na dobre trasy aż do kwietnia. Dystans mini, zmierzony przez GPS jednego z redaktorów nabiegowkach.pl, wyniósł 10,6 km, a mega był dokładnie dwa razy dłuższy - oba prowadziły po tej samej pętli tłumnie odwiedzanej przez kibiców na nartach.

To niesamowite, jakie oklaski towarzyszyły zawodnikom w Jakuszycach, całe rodziny spędzające weekend na biegówkach zamieniły się w dopingujących na trasie. Atmosfera była rewelacyjna, zasady fair play też. Jeden z zawodników zgubił bidon wraz ze sporą ilością gotówki, którą po zawodach odzyskał w całości. Innym razem gdy na starcie ktoś złamał kijek, zawodnik z drugiej trasy pożyczył mu swój własny. Oby więcej takich gestów!

Za tydzień w niedzielę 30 stycznia zawody odbędą się w nietypowej formie - SNS będzie rozgrywany pod nazwą z kilkuletnią tradycją „Bieg bez granic". Start nastąpi w czeskim Harrachovie (Organizator gwarantuje wszystkim dojazd autokarami), a meta w Jakuszycach. Krótsza trasa będzie miała około 10 km, mega ponad 20 km i zahaczy min. o Szklarską Porębę. Podobnie jak bieg w Bedřichovie z 16 stycznia, nowa trasa z Harrachova będzie niewątpliwie dużym urozmaiceniem dla stałych bywalców zawodów, walczących o miejsce w klasyfikacji generalnej Salomon Nordic Sunday.

Najlepsi III edycji SNS - Jakuszyce 23.01.2011

Mini stylem klasycznym

Piotr Skowron, Jelenia Góra 33:27
Aleksandra Dzierzkowska, Koziegłowy 55:15

Mini stylem dowolnym

Zbigniew Galik, Szklarska Poręba 31:19
Joanna Badacz, Piechowice 39:52

Mega stylem klasycznym

Jakub Mroziński, Jelenia Góra 1:08:06
Ewa Szmel, Piechowice 1:38:39

Mega stylem dowolnym

Robert Faron, Zalesie 1:02:41
Agata Gramatyka, Kraków 1:21:35

Powtórka trasy

Dla osób, które chciałyby przebiec na biegówkach dokładnie tę samą drogę, na której rozgrywana była III Edycja Salomon Nordic Sunday 2010/11, udostępniamy zapis trasy z GPS. Plik w formacie GPX znajdziecie w załączniku poniżej.

zaktualizowano środa, 07 grudnia 2011 22:12
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Brak postów do publikacji.

lubią nas