Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

5. Puchar Kościeliska otworzy nadchodzący sezon startowy w Polsce

opublikowano: 25 listopada 2017 autor: Redakcja

Puchar Kościeliska odbywa się zazwyczaj na Polanie Chotarz, w sezonie 2015/16 wyjątkowo zorganizowany został na stadionie w Kirach

Puchar Kościeliska odbywa się zazwyczaj na Polanie Chotarz, w sezonie 2015/16 wyjątkowo zorganizowany został na stadionie w Kirach
17 grudnia 2017 zawodami w Kościelisku rozpocznie się Puchar Polski PZN Amatorów w Biegach Narciarskich. Tradycyjnie zawody na Podhalu cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko z powodu terminu, ale też wyjątkowej atmosfery.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko zapraszają na 5. Puchar Kościeliska, który odbędzie się 17 grudnia o godz. 11:00 na Chotarzu. Zawody rozgrywane techniką klasyczną na dystansie 10 km dla mężczyzn i 5 km dla kobiet są pierwszymi w tym sezonie zaliczanymi do Pucharu Polski PZN Amatorów w Biegach Narciarskich. Trasy na Polanie Chotarz w Kościelisku należą do stosunkowo łatwych, to świetne miejsce na zainaugurowanie sezonu startowego.

W tym roku zawody będą częścią trzydniowego „Otwarcia Sezonu Zimowego w Gminie Kościelisko", warto więc spędzić pod Tatrami cały weekend. Na turystów czeka wiele atrakcji, koncert, otwarcie stacji i wyciągów, kiermasz bożonarodzeniowy. Dla biegaczy najważniejszy będzie jednak niedzielny start w Pucharze Kościeliska.

Biuro zawodów zaplanowano w Domu Ludowym w Kościelisku przy ul. Nędzy-Kubińca 229. Numery będą wydawane w sobotę w godz. 17:00-19:00 oraz w niedzielę rano od 9:00 do 10:30. Opłata startowa przy zgłoszeniach przez internet wynosi 60 zł, a zapisując się na miejscu zapłacimy 70 zł za numer startowy, pamiątkowy medal oraz bon na posiłek po biegu.

Zawody w Kościelisku słyną nie tylko z dobrej atmosfery, ale także niezwykłych nagród dla zwycięzców licznych kategorii. Czy można lepiej spędzić przedświąteczny weekend niż rywalizując na nartach pod Giewontem smakując przy tym odrobinę folkloru?

Ważniejsze linki

zaktualizowano piątek, 24 listopada 2017 21:28
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Olo odpowiedział(a) w temacie Odp: Odkupię numer na 15 CT 24.02 na forach.
11:06
Wczoraj
4 dni temu
pawkrm utworzył(a) nowy temat Sklepy w Krakowie na forum.
04:16
Więcej
Więcej

lubią nas