Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Bieg narciarski tylko dla kobiet w sobotę 13 stycznia

opublikowano: 12 stycznia 2018 autor: informacja prasowa organizatora

Bieg narciarski tylko dla kobiet w sobotę 13 stycznia

M. Luch
Jakuszycka Siódemka - Bieg tylko dla Kobiet, to zawody na dystansie 7 kilometrów w biegu na nartach, na których panowie są także mile widziani, ale wyłącznie jako kibice. Zawody odbędą się w sobotę, 13 stycznia, o godzinie 10:00. Start i meta na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Bieg tylko dla Kobiet ma szczęście do pogody – w latach 2015-2017 towarzyszyła mu biała, śnieżna, wręcz bajkowa sceneria. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie i tym razem. Po ostatnich opadach śniegu na Polanie Jakuszyckiej są dobre warunki narciarskie.

Rywalizacja o najlepsze miejsce w trakcie Biegu tylko dla Kobiet jest bardzo zacięta, choć wiele pań startuje w tych zawodach także ze względów towarzyskich - mają okazję spotkać się i mile spędzić czas w wyjątkowych okolicznościach, wśród pięknej, izerskiej przyrody.

Bieg tylko dla Kobiet rozegrany zostanie na łatwej trasie, więc będzie dobrą okazją do debiutu w zawodach w biegu narciarskim. Organizatorem jest Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Szczegóły i zapisy: http://bieg-piastow.pl/tylko-dla-kobiet

Regulamin Biegu tylko dla Kobiet nie zezwala na start mężczyznom. W redakcji jesteśmy za równym traktowaniem obu płci, ale musimy przyznać, że pomysł organizatora imprezy - Biegu Piastów - odseparowania pań od panów podczas tego jednego biegu, najwyraźniej przypadł zawodniczokom do gustu. W Biegu tylko dla Kobiet bierze udział znacznie liczniejsza grupa narciarek, niż na większości polskich otwartych zawodach na biegówkach, w których panie wyruszają na trasy razem z panami. Coś w tym musi być, że kobiety podczas rywalizacji nie chcą mieć tuż obok siebie mężczyzn. Jeżeli to zachęca zawodniczki do próby sił w zawodach narciarskich, jesteśmy za.

zaktualizowano piątek, 12 stycznia 2018 09:00
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas