Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Zakończ sezon startem w IV Biegu Narciarskim o Puchar Sportowców Wsi Ząb [ODWOŁANE]

opublikowano: 13 marca 2018 autor: Redakcja
W niedzielę 18 marca w Zębie na Podhalu odbędą się otwarte zawody w biegach narciarskich. Rywalizacja dowolną techniką prowadzona będzie na dystansach 3 km (kobiety) i 5 km (mężczyźni), a także krótszych w kategoriach dzieci i młodzieży. To dobra okazja, by na sportowo zakończyć zimowy sezon startowy.

Bieg został odwołany, ze względu na złe warunki.

Z zauważalną regularnością w ostatnich latach zimy są skąpe w śnieg w grudniu i styczniu. Za to w lutym i marcu często jest go tyle, że z powodzeniem i w dobrych warunkach można biegać na nartach. Jeszcze przed kilkoma laty Bieg Piastów odbywający się w pierwszy weekend marca kończył sezon startowy w Polsce w powszechnych biegach narciarskich. Od trzech lat sezon startowy wydłuża się. Tydzień po Biegu Piastów odbywa się m.in. drugi polski maraton narciarski SGB Ultrabiel, jak też Trubacz XC. Rywalizacja jednak nie kończy się na tych zawodach.

W niedzielę 18 marca w Zębie koło Zakopanego - w najwyżej położonej wsi w Polsce - odbędzie się bieg stylem dowolnym - IV Biegu Narciarskim o Puchar Sportowców Wsi Ząb "Śladami Olimpijczyków". W programie zaplanowano o 11:00 biegi dla dzieci i młodzieży, o 13:00 bieg kobiet na dystansie 3 km i o 13:30 bieg mężczyzn na 5 km.

Zgłoszenia przyjmowane są e-mailowo do 16 marca do 16:00 pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Można też będzie zgłaszać się na 1 godzinę przed startem w biurze zawodów. Start jest bezpłatny. Więcej o imprezie można przeczytać w prospekcie załączonym pod tekstem.

zaktualizowano czwartek, 15 marca 2018 10:58
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

3 dni temu
Szklarz dodał(a) nowe wydarzenie 37. Bieg Gwarków 20km i 10 km CT
09:56
4 dni temu
mikrus10 odpowiedział(a) w temacie Odp: Miejsce dla biegówek i nart zjazdowych na forach.
02:31
6 dni temu
Gra, Asia Rączka, Matek odpowiedział(a) w temacie Odp: Miejsce dla biegówek i nart zjazdowych na forach.
09:57
Więcej
Więcej

lubią nas