Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Wizytowaliśmy miejsca letniego obozu rekreacyjno-sportowego Litwa 2016

opublikowano: 05 czerwca 2016 autor: Marek Tokarczyk
Nasz przedstawiciel - Marek Tokarczyk - wizytował ostatnio miejsca na Litwie, w których w pierwszym tygodniu lipca 2016 roku odbędzie się nasz rekreacyjno-sportowy obóz dla czytelników portalu. Instruktor, który poprowadzi zajęcia na tym wyjeździe spisał swoje wrażenia.

W ostatni weekend majowy pojechałem na Litwę, pobiegać po trasach, na których planujemy zajęcia sportowe na naszym obozie. Odwiedziłem też miejsca naszych „spotkań z historią". Trzy dni to zdecydowanie za mało, aby nawet w skali mikro mieć możliwość sprawdzić wszystko to, co zaplanowaliśmy na naszym urlopie.

Na nartorolkach będziemy biegać po ścieżkach wileńskiego parku miejskiego Zakret. Jest w nim kilkanaście kilometrów szerokich tras z bardzo dobrą, gładką nawierzchnią, o zróżnicowanej konfiguracji. Są długie płaskie odcinki, ale też podbiegi i zjazdy. Będziemy mogli poćwiczyć wszystkie elementy techniki na nartorolkach. Park jest naprawdę duży i mocno zadrzewiony, więc nawet w upalne dni (a w taki właśnie tam biegałem) jest przyjemnie. Cień i piękny koncert ptasiej orkiestry uprzyjemniają ćwiczenia.

Zabytki Litwy i Wilna oraz ich historia, z którą będziemy się spotykać w panelach popołudniowych, są imponujące. To właśnie stąd pochodzi wielu naszych znakomitych rodaków: rody królewskie, arystokracja, patrioci, artyści - Mickiewicz, Słowacki, Moniuszko, Miłosz... Tu żyli, tworzyli dzieła i historię Rzeczpospolitej, którą będziemy mogli z bliska poznać i zobaczyć.

Odwiedzając zabytki i historię poznamy również klimaty wileńskie. Jakie? No właśnie, jestem pod ich wielkim wrażeniem. Kafejki, bary, w stolicy Litwy - Vilniusie czuć i widać polskość, gdyż około 20% mieszkańców tej metropolii stanowią Polacy. Wszędzie można spotkać bratnią duszę.

Morze Bałtyckie!
O, tak! Na Litwie Kłajpeda to najbardziej wysunięty port północny na Bałtyku, który nie zamarza, z doskonałą plażą i bardziej przeźroczystą wodą niż u nas, także ciepłą (pływałem, było super).

Mierzeja Kurońska, delfinarium jestem pod wrażeniem występu delfinów i ekipy szkolącej. Tam też są piękne trasy do wędrówek nordic walking i na nartorolki, chciałoby się trenować w takiej scenerii do zimy cały czas, my możemy przez tydzień... ZAPRASZAMY !

Pod tekstem załączamy kilka zdjęć z naszej wizyty na Litwie.

Przeczytaj więcej o atrakcjach i programie naszego letniego obozu Litwa 2016 nabiegowkach.pl.

zaktualizowano niedziela, 05 czerwca 2016 15:28
Oceń artykuł
(1 głos)

Galeria zdjęć

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas