Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Tak nam minął “Sylwestrowy tydzień na biegówkach”

opublikowano: 04 stycznia 2015 autor: Redakcja
Ostatnie dni grudnia i pierwsze stycznia grupa czytelników naszego portalu spędziła w Szklarskiej Porębie. Jedną z głównych, ale nie jedynych atrakcji tego spotkania, było codziennie bieganie na nartach.

Sylwestrowy tydzień na biegówkach, na który zaprosiliśmy portalową społeczność, odbywał się w Szklarskiej Porębie od 29 grudnia 2014 do 4 stycznia 2015 roku. Goście licznie stawili się w ostatni grudniowy poniedziałek w Domu na Białej Dolinie, w którym byliśmy zakwaterowani przez cały pobyt, aby od wtorku wspólnie oddawać się przygotowanym przez organizatorów atrakcjom.

Nie mogło obyć się bez biegania na nartach. Niemal każdego dnia wyjeżdżaliśmy na biegówki do Jakuszyc. Bywały dni, że na nartach biegaliśmy dwa razy dziennie. Zorganizowane zajęcia prowadzili doskonali instruktorzy: Marek Tokarczyk, Tomek Bieniek i Edward Mucha, którzy dawali z siebie wszystko nie tylko podczas pobytu w Jakuszycach, ale także w trakcie zajęć popołudniowych i wieczornych.

Jedną z ważniejszych atrakcji pobytu był wspólny start w Biegu Sylwestrowym, który odbywał się w noc sylwestrową w Jakuszycach. Ten wieczór uczestnicy turnusu zapoczątkowali na zabawie w hotelu. Przed północą nastąpiła zmiana kreacji sylwestrowych na bardziej sportowe i podstawionymi autobusami udaliśmy się do Jakuszyc. Tam szybka rozgrzewka i bieg na dystansie 7 km, trochę tańców na śniegu i powrót do Szklarskiej Poręby na dalszą część już noworocznej zabawy.

Należy wspomnieć, że nasza grupa stanowiła aż jedną trzecią wszystkich uczestników Biegu Sylwestrowego. Nasz udział podkreśliliśmy nie tylko liczną frekwencją, ciekawymi przebraniami i dobrymi humorami, ale także dobrymi wynikami sportowymi. Choć większość z nas, na czele z kadrą obozu, pobiegła towarzysko, to i tak nasza ekipa wróciła z siedmioma pucharami za miejsca na podium. Więcej o biegu i udziale naszej grupy przeczytasz w relacji z Biegu Sylwestrowego.

Sylwestrowy tydzień na biegówkach miał być przede wszystkim rozrywką, więc rozkład zajęć celowo był odprężający i zabawowy. Z tego względu zarówno program, jak też forma zajęć z instruktorami mocno różniły się od harmonogramu portalowych kursów narciarstwa biegowego, które ukierunkowane są przede wszystkim na szkolenie narciarskie. Część uczestników obozu już zapowiedziała, że wróci na nasze zimowe szkolenia, by doskonalić technikę, której podstawy poznali podczas imprezowego tygodnia sylwestrowego.

Na turnusie sylwestrowym oprócz biegówek na uczestników czekało wiele innych atrakcji. Do najważniejszych należy wymienić wspólny noworoczny marsz z pochodniami, wyjazd do aquaparku (Term Cieplickich), grę terenową "Poszukiwanie skarbu", wieczorne gry w kalambury, wspólne śpiewanie i kolędowanie oraz pieszą wycieczkę z kijami po niedostępnych dla narciarzy biegowych partiach Gór Izerskich.

Jesteśmy zdania, że nie ma lepszej formy powitania kolejnego roku, niż uczynienie to w sposób aktywny, na sportowo, w dodatku w gronie sympatycznych, wesołych osób, które lubią biegać na nartach. To się doskonale udało. Dziękujemy wszystkim za wspaniałe chwile i dobrą zabawę. Do zobaczenia.

zaktualizowano niedziela, 04 stycznia 2015 23:42
Oceń artykuł
(5 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas