Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Treningiem do Biegu Piastów zakończyliśmy obozy Zima 2014/15

opublikowano: 04 marca 2015 autor: Redakcja
Na ostatni turnus portalowych kursów narciarstwa biegowego w bieżącym sezonie zapraszaliśmy przede wszystkim osoby, które potrafią już biegać na nartach i zamierzają startować w Biegu Piastów. Program szkolenia także był specyficzny.

W ostatni tydzień lutego w Szklarskiej Porębie i Jakuszycach odbywał się ostatni turnus zimowych obozów nabiegowkach.pl. Na tym kursie szkolenie prowadzone było wyłącznie dla osób, które biegają już na nartach, ale potrzebują szlifowania techniki i taktyki biegu. Z wyjątkiem dwóch uczestników, wszyscy kursanci startowali w zaplanowanych na przełom lutego i marca zawodach w ramach 39. Biegu Piastów na każdym z dystansów od 15 do 50 km.

Szkolenie odbywające się na kursie miało na celu nie tylko poprawienie techniki poszczególnych kroków biegu narciarskiego, ale także wyuczenie umiejętności niezbędnych podczas rywalizacji w biegu masowym. Dlatego też trenerzy dużo uwagi przykładali do nauczania ekonomicznego i wydajnego biegu, w którym można osiągnąć wysoką prędkość przy jak najmniejszym zaangażowaniu siły i energii. Trenowano też elementy pokonywania dystansu z różnymi prędkościami, szybkie zjeżdżanie "w tłoku" innych narciarzy oraz przećwiczono różne sytuacje, które spotykają narciarzy podczas tak licznych biegów jak Bieg Piastów.

Także wykład i szkolenie serwisowe TOKO obejmowały swoją tematyką zagadnienia związane z rywalizacją. Podczas wykładu poruszono różne elementy taktyki rywalizacji, przygotowania sprzętu do zawodów, czy możliwości psychologicznego oddziaływania na rywali. Podczas szkolenia serwisowego TOKO omówiono również zagadnienia związane ze smarowaniem sprzętu zawodniczego do rywalizacji na wysokim poziomie.

Uczestnicy tygodniowego kursu sprawdzili i zastosowali nabyte umiejętności na zakończenie turnusu w Biegu Piastów. Dotarło do nas wiele głosów, że przekazane przez trenerów wskazówki i nabyta wiedza znacznie pomogły im w pokonaniu dystansu i osiągnięciu dobrego miejsca. Wielu z kursantów zrobiło życiowy wynik. Gratulujemy i do zobaczenia na trasach.

Poniżej galeria z tygodnia zajęć na turnusie.

zaktualizowano środa, 04 marca 2015 09:16
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas