Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Społeczność nabiegowkach.pl witała Nowy Rok na nartach w Dusznikach-Zdroju

opublikowano: 02 stycznia 2017 autor: Redakcja

Społeczność nabiegowkach.pl witała Nowy Rok na nartach w Dusznikach-Zdroju

Piotr Golik
Jak najlepiej przywitać nadchodzący rok? Wiadomo, aktywnie i wesoło. Tak jak ponad trzydzieścioro miłośników narciarstwa, która spędziła blisko tydzień na biegówkach w Górach Orlickich na obozie sylwestrowym organizowanym już po raz trzeci pod egidą naszego portalu. Po raz pierwszy bawiliśmy się - i to doskonale - na biegówkach w Dusznikach-Zdroju.

Obozy sylwestrowe, podczas których mamy przyjemność bawić się z czytelnikami i społecznością skupioną wokół nabiegowkach.pl, weszły już na stałe do naszego kalendarza. Taki turnus zorganizowaliśmy już po raz trzeci. Tym razem dla odmiany Nowy Rok 2017 witaliśmy na biegówkach w Dusznikach-Zdroju na obozie, który rozpoczął się tuż po Świętach - 27 grudnia i zakończył w Nowy Rok - 1 stycznia 2017.

Mówią, że do trzech razy sztuka. Na trzecim obozie sylwestrowym wreszcie doczekaliśmy się prawdziwego śniegu. Choć nie było możliwości biegania przy samym hotelu, jak początkowo planowali organizatorzy, bliskość wspaniałych tras biegowych w Górach Orlickich pozwoliła każdego dnia cieszyć się biegówkami.

Obóz sylwestrowy 2016/17

Program obozów sylwestrowych, które organizujemy, przewiduje minimum szkolenia technicznego na nartach, za to maksimum radości ze wspólnego biegania. Czas obozu ma być wypełniony po brzegi i to nie tylko biegówkami. Dlatego uczestnicy turnusu zakończonego w pierwszą niedzielę 2017 roku chodzili z kijami NW, zwiedzali muzeum, pluskali się w aquaparku, degustowali wodę mineralną w uzdrowisku, strzelali z pneumatycznych karabinków biathlonowych, śpiewali kolędy i piosenki biesiadne, grzali się przy ognisku z kiełbaskami, a nade wszystko cieszyli się śniegiem, doskonałą pogodą i biegówkami.

Tradycją portalowych obozów sylwestrowych jest aktywne witanie Nowego Roku. Tuż przed północą w ostatni dzień grudnia 2016 roku uczestnicy wesołego turnusu opuścili ciepłe pomieszczenia hotelowe i z szampanem oraz szampańskim nastrojem udali się biegać na nartach.

Dzięki uprzejmości MOKiS w Dusznikach-Zdroju specjalnie dla uczestników obozu została przygotowana krótka trasa narciarska. Na niej to odbyły się dwie rundy biegów sztafetowych. W tych niecodziennych zawodach wzięły udział dwie piętnastoosobowe drużyny. Wynik rywalizacji to 1:1. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwał "Nieświęty Mikołaj". Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i w pierwszych godzinach nowego roku powrócili do hotelu kontynuować zabawę do białego rana.

Nad grupą czuwała wesoła kadra instruktorów, czyli Marek Tokarczyk i Tomek Chudzikiewicz, a o dobry nastrój dbała z nieustającą radością Jagoda Grynkiewicz. Jednak przede wszystkim to dzięki miłośnikom biegówek, którzy potrafią i lubią wspólnie się bawić, kolejny portalowy obóz sylwestrowy był wyjątkowy.

Mamy nadzieję, że w pamięci uczestników obozu na dłużej zapadną wydarzenia:

  • środowe ognisko oraz czwartkowe gry i zabawy towarzyskie,
  • piątkowy wieczór piosenki biesiadnej i kolędowania, gdy Andrzej i Beata pięknie przygrywali rozśpiewanym narciarzom, a grupę odwiedzili burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr Lewandowski i dyrektorka MOKiS Agnieszka Wanżewicz-Uznańska,
  • sobotnia obozowa rywalizacja biathlonowa, gdy każdy z uczestników oddał 10 strzałów do tarczy - w kategorii pań zwyciężyła Lucyna - 72 punkty, przed Renią - 71 pkt i Kasią - 71 pkt, a w rywalizacji męskiej najcelniejszym okiem popisał się Zbigniew - 78 pkt wyprzedzając Hieronima i Włodzimierza,
  • zabawa sylwestrowa, w trakcie której obozowiczów odwiedziła mikołajowa para: "Nieświety Mikołaj" i "Prawie Święta Mikołajowa", obdarowujący grzecznych narciarzy upominkami - pakietami biegacza.

Organizatorzy i kadra Sylwestrowego wyjazdu na biegówki z nabiegowkach.pl dziękują wszystkim uczestnikom turnusu za niezapomniane chwile. Do zobaczenia za rok !

Galerię zdjęć z obozu sylwestrowego publikujemy na facebookowym profilu obozów nabiegowkach.pl.

zaktualizowano poniedziałek, 02 stycznia 2017 19:34
Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas