Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Jak witać Nowy Rok to tylko na biegówkach i w doborowym towarzystwie

opublikowano: 06 stycznia 2018 autor: Nieświęty Mikołaj
Portal nabiegowkach.pl i firma MT-Sport już po raz czwarty zorganizowali sylwestrowy obóz dla pasjonatów biegówek, aby wspólnie przywitać Nowy Rok 2018. Program turnusu jak zwykle był bardzo bogaty, zabawie, w tym głównie narciarskiej, nie było końca. Przeczytaj jak żegnali stary i witali nowy rok uczestnicy Sylwestra z nabiegowkach.pl.

W czwartek 28 grudnia do Szklarskiej Poręby, w której w tym sezonie odbywał się nasz sylwestrowy obóz, przyjechało aż 34 uczestników. Wśród nich wielu "nowicjuszy", ale też stali bywalcy turnusów sylwestrowych i typowo szkoleniowych.

Na spotkaniu organizacyjnym otwierającym obóz na wyraźną prośbę uczestników dopisaliśmy do programu rozruchy poranne, w których brała udział większość obozowiczów. Po półgodzinnej porannej wspólnej aktywności śniadanie smakuje zdecydowanie lepiej.

W piątek 29 grudnia wszyscy spragnieni śniegu mogli nareszcie stanąć na nartach, gdzie po podzieleniu na trzy grupy zaawansowania ubrani w jednakowe obozowe czapki Odlo, mieli okazję poćwiczyć na nartach pod czujnym okiem kadry obozowej. Zajęcia prowadzone były w dwóch panelach: 3 godziny do południa, godzina oddechu na lunch i jeszcze na koniec dnia 1,5 godziny znów na nartach.

Po smakowitej obiadokolacji kolędnicy z kolędą na ustach zawitali do pokoi obozowiczów wręczając im pakiety startowe na Bieg Sylwestrowy. A potem była zabawa przy ognisku, z kiełbaskami i degustacją niektórych wyrobów regionalnych. Zabawa była przednia, przygrywał na akordeonie Edek, śpiewom i tańcom nie było końca.

Sobota. Jakuszyce toną w śniegu. Dosypało. Jedziemy na trasy w pięknej, zimowej scenerii. Ćwiczymy zjazdy, hamowanie, podbiegi, slalomy, zjazdy na jednej narcie - też. W końcu na obozie sylwestrowym ma być więcej zabawy niż nauki. Po czterech godzinach zajęć wracamy do hotelu, tylko na chwilę i ruszamy na regenerację do aquaparku Termy Cieplickie. Pływanie, sauny i jacuzzi. Szybko zleciały te dwie godziny. Wieczorem grupa spotkała się hotelu w sali kominkowej na wieczorze piosenki biesiadnej i wspólnym kolędowaniu zgodnie z zasadą, że każdy śpiewać może. I śpiewał...

Niedziela miała trochę inny program; osoby które chciały spróbować techniki łyżwowej miały osobne zajęcia techniczne. Pozostali przebiegli prawie 20 km po nieznanych sobie jeszcze trasach jakuszyckich, włącznie ze zjazdem z Samolotu do Orla. Zrobiły to nawet osoby, które miały pierwszy raz narty biegowe na naszym obozie! W wycieczce nie przeszkodził nawet padający bez przerwy deszcz.

Zmoknięci, ale zadowoleni, dotarliśmy do hotelu, żeby zjeść posiłek, wysuszyć ubrania i przygotować się do zabawy sylwestrowej, która rozpoczęła się o 20:00. Już o 22:45 wyjechaliśmy w różnych przebraniach do Jakuszyc na Bieg Sylwestrowy. O 23:45 wystartowaliśmy wspólnie całą naszą grupą i o północy przywitaliśmy Nowy 2018 Rok szampanem na trasie biegu, składając sobie nawzajem życzenia. Po ukończeniu biegu i posileniu się przy ognisku przygotowanym przez Bieg Piastów wróciliśmy do hotelu na dalszy ciąg zabawy sylwestrowej.

Niespodziewanie naszą grupę odwiedził „Nieświęty Mikołaj" obdarowując wszystkich uczestników specjalnymi sportowymi prezentami. Obdarowani musieli się wykazać sprawnością, wiedzą o sporcie i regionie odpowiadając na pytania Mikołaja. Zabawa trwała do białego rana.

W Nowy Rok zjedliśmy wspólne śniadanie i żegnając się umówiliśmy się już na kolejne sylwestrowe spotkanie. Za rok.

Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom Sylwestra z nabiegowkach.p za wspólnie spędzone chwile. Do miłego zobaczenia na trasach.

Nieświęty Mikołaj z Ekipą

Więcej zdjęć z Sylwestra z nabiegowkach.pl 2017/18 znajdziesz w galerii na profilu facebookowym Obozów nabiegowkach.pl.

zaktualizowano piątek, 05 stycznia 2018 13:20
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas