Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Jakuszyce mogą stracić jedną z ważniejszych tras narciarskich

wtorek, 17 września 2013 w Aktualności
Całkiem prawdopodobne, że trasa Radiowej Jedynki - najszersza magistrala w Jakuszycach wyprowadzająca ruch narciarski z Polany Jakuszyckiej w Góry Izerskie, przestanie być trasą narciarską, bo będzie służyć do transportu kwarcu wydobywanego w górach.

Podpisali list intencyjny - Szklarska Poręba buduje ośrodek!

czwartek, 25 kwietnia 2013 w Aktualności
To już pewne - Polana Jakuszycka wkrótce zamieni się w wielki plac budowy. Dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie podpisany został specjalny list intencyjny. - W 2016 roku wraz z Harrachovem zorganizujemy Nordic Weekend - zapewnia burmistrz miasta, Grzegorz Sokoliński.

Nowy Targ zaprasza na trasy narciarskie

piątek, 25 stycznia 2013 w Aktualności
W Nowym Targu można biegać na nartach na przygotowanych ratrakiem malowniczych trasach, których łączna długość wynosi 15 km.

Oficjalne otwarcie narciarskich tras biegowych w Kościelisku

piątek, 18 stycznia 2013 w Aktualności
Biegówki na dobre wracają pod Tatry. 29 stycznia 2013 roku zostanie oficjalnie otwarta nowa trasa biegowa w Kościelisku koło Zakopanego. Z tej okazji odbędzie się również Piknik z Olimpijczykami. Początek imprezy o godz. 13:00 na polanie Chotarz.

Test trasy 1. Biegu w ramach SNS-a 2012/13

wtorek, 11 grudnia 2012 w Aktualności
Poniedziałkowy poranek to świetny moment na trening w Jakuszycach. Cicho, spokojnie, na trasach pusto. No oczywiście nie licząc pana Staszka Mrozińskiego... Ale częściej od niego to można tam chyba tylko spotkać leśników w swoim aucie, niszczących ślad narciarski na Orle...

Ruszajmy na biegówki !

piątek, 07 grudnia 2012 w Aktualności
W Polsce spadł śnieg. Gdzie będzie można pobiegać na nartach w nadchodzący weekend 8 i 9 grudnia 2012?

Kościelisko chce mieć trasy i bieg narciarski wzorem Jakuszyc

piątek, 09 listopada 2012 w Aktualności
Środowisko narciarskie i samorząd Kościeliska, gminy położonej w Tatrach bezpośrednio obok Zakopanego, ma ambicję stworzyć ośrodek narciarstwa biegowego na miarę Jakuszyc. Na początek zaplanowano utworzenie stale utrzymywanej pętli o długości 3 km. Ale to nie koniec...

W Jakuszycach już biegają na nartach [ZDJĘCIA]

poniedziałek, 29 października 2012 w Aktualności
W ostatnich dniach w Górach Izerskich spadło tyle śniegu, że możliwe było ubicie ratrakiem Polany Jakuszyckiej. Od razu pojawiła się na niej spora grupka biegaczy.

W Jakuszycach pobiegamy za darmo, ale zapłacimy więcej za parking

wtorek, 23 października 2012 w Aktualności
Mimo znacznego wzrostu kosztów utrzymania tras biegowych w okolicach Jakuszyc, Bieg Piastów znalazł sposób, który w tym roku pozwolił zrezygnować z planowanego biletowania wejścia na trasy. Zwiększą się jednak opłaty za parking dla kierowców przyjeżdżających w pojedynkę.

Koniec sezonu 2011/12

piątek, 20 kwietnia 2012 w Aktualności
Choć są w Polsce jeszcze miejsca, w których leży śnieg, z przykrością stwierdzamy, że sezon się skończył. Za nieoficjalną - symboliczną datę - uznaliśmy koniec utrzymywania tras biegowych w Jakuszycach.

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas