Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pierwszy z pięciu już się rozpoczął !

opublikowano: 28 stycznia 2013 autor: Michał Rolski

Uczestnicy pierwszego turnusu tygodni treningowych nabiegowkach.pl

Uczestnicy pierwszego turnusu tygodni treningowych nabiegowkach.pl
W niedzielę 27 stycznia rozpoczął się pierwszy z pięciu turnusów zimowych obozów doskonalenia techniki biegania na nartach, które portal nabiegowkach.pl organizuje dla członków swojej społeczności. Uczestnicy mają za sobą już pierwszy trening i popołudniową analizę video.

Wszystkim uczestnikom turnusu "Mistrzostwo techniki klasycznej" udało się szczęśliwie dojechać w niedzielę do Szklarskiej Poręby, gdzie w hotelu Sasanka znajduje się baza pierwszych dwóch turnusów tygodni treningowych nabiegowkach.pl. Po oficjalnym otwarciu i powitalnej kolacji rozpoczęło się spotkanie, na którym omówiono program całego tygodnia, a każdy miał okazję przedstawić się i opowiedzieć krótko o sobie. Dowiedzieliśmy się, że w grupie znajduje się m.in. kilku maratończyków, Ironman, zapaleni żeglarze, wędkarze, kolarz i nurek.

Pierwsze kroki na Polanie Jakuszyckiej Poniedziałek uczestnicy obozu powitali na sportowo - rozruchem porannym. Po śniadaniu autobus zawiózł grupę na Polanę Jakuszycką. Tu po przypięciu nart i wykonaniu serii pamiątkowych zdjęć, wszyscy mieli okazję przez chwilę oswoić się z nartami i śniegiem. Dla kilku osób, był to pierwszy kontakt z biegówkami. O dziwo wszyscy radzili sobie świetnie - podstawy techniki klasycznej, przy której ruch jest naturalny - można opanować niemal od pierwszych kroków.

Na pierwszy ogień w ruch poszła kamera. Każdy miał za zadanie przebiec się przed obiektywem. Nagranie filmowe pozwoli wszystkim uświadomić sobie niedostatki w technice i łatwiej zrozumieć wskazówki instruktorów. Na koniec turnusu uczestnicy zostaną sfilmowani ponownie. Nagrania z pierwszego dnia będą świetnym materiałem porównawczym dla postępów, jakie wszyscy poczynią dzięki udziałowi w zajęciach.

Demonstracja umiejętności była też okazją dla instruktorów do oceny zaawansowania poszczególnych osób. Na tej podstawie zostały wyodrębnione grupy, z których każda pod opieką swojego instruktora udała się na ćwiczenia.

- To pierwszy dzień zajęć. Wszyscy biorą udział jeszcze na świeżości. Do tego dochodzi adrenalina, która wydziela się w związku z nowymi wyzwaniami. Trzeba uważać, żeby w pierwszych dniach się nie przeciążyć, bo przed nami jeszcze pięć dni zajęć. Trzeba też zachować siły na później - radził swoim podopiecznym Jakub Mroziński - instruktor prowadzący zaawansowaną grupę.

Po długim i dla wielu intensywnym wysiłku fizycznym, po obiedzie zaplanowano dla odmiany zarówno coś dla ciała, ale też dla umysłu. Zobaczyć siebie i swoją technikę biegu - ciekawe doświadczenie Popołudniowe zajęcia rozpoczęły się od analizy porannych nagrań video. Każdy wysłuchał wskazówek instruktorów obserwując przy tym siebie na ekranie. To naprawdę cenne doświadczenie, często nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, jak na prawdę wygląda nasz ruch z boku.

Następnie uczestnikom zademonstrowano urządzenia wspomagające odnowę biologiczną firmy Piomar. Po wysłuchaniu teoretycznych podstaw o zasadach działania przyrządów, kto chciał, mógł wypróbować ich działanie. Większość się skusiła. Po uśmiechach i entuzjazmie testujących widać było, że urządzenia faktycznie działają i przynoszą odprężenie. Nie wiem, czy ten punkt programu, dla niektórych osób nie był kulminacją dnia ;)

Odnowa biologiczna na urządzeniach Piomar Aparaty Piomar zostaną do dyspozycji uczestników przez cały turnus i dzień po dniu będą wspomagać w szybszej regeneracji.

A jutro? Jutro znów zaczynamy porannym rozruchem na świeżym powietrzu, po czym jedziemy do Jakuszyc doskonalić to, czego udało nam się nauczyć i dowiedzieć w poniedziałek.

zaktualizowano poniedziałek, 28 stycznia 2013 21:40
Oceń artykuł
(0 głosów)

Galeria zdjęć

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas