Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Rozszerzamy zakres szkolenia na naszym obozie od 10 do 16 lutego

opublikowano: 10 stycznia 2013 autor: Redakcja
Ze względu na pozyskanie wyjątkowego gościa, który na trzecim turnusie naszych obozów poprowadzi szkolenie na nartach, zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres zajęć. Oprócz zaplanowanych treningów z techniki łyżwowej, stworzyliśmy grupę dla chętnych na zajęcia z techniki klasycznej.

Zaproszonym przez nas gościem, który przez cały turnus poprowadzi zajęcia obok innych instruktorów, będzie Edward Mucha, aktualny Mistrz Polski w biegach narciarskich w kategorii wiekowej M5. Znany m.in. z doskonałej techniki biegania na nartach. Z pewnością uczestnicy obozu będą mogli wiele skorzystać z doświadczenia i wiedzy Edwarda Muchy.

Edward Mucha

Edward Mucha Członek Kadry Narodowej w biegach narciarskich w latach 1977-1983, wielokrotny medalista mistrzostw Polski juniorów i seniorów. W eliminacjach do Mistrzostw Świata w 1978 r. zajął drugie miejsce, tuż po Józefie Łuszczku (dwukrotnym medalistą tych mistrzostw). Aktualny Mistrz Polski w biegach narciarskich w sezonach 2010-11 i 2011-12, Mistrz Polski w sprintach narciarskich i Mistrz Polski w Nordic Walking. Zwycięzca Biegu Piastów w kategorii wiekowej. Obecnie startuje w zawodach rangi krajowej zdobywając najwyższe miejsca w swojej kategorii.

- Edek to osoba szalenie towarzyska, na pewno zabierze ze sobą na obóz akordeon i będzie rozchwytywany przez uczestników nie tylko na zajęciach, ale także w czasie wolnym - mówi Marek Tokarczyk - instruktor i gospodarz obozu.

Uczestnicy turnusu od 10 do 16 lutego będą mieli do wyboru rodzaj szkolenia. Mogą codziennie doskonalić swoje umiejętności w technice łyżwowej, zgodnie z pierwotną tematyką szkolenia. Będą mogli też każdego dnia szkolić się wyłącznie z techniki klasycznej - te zajęcia poprowadzi Edward Mucha. Dla wszystkich chętnych przewidziano także możliwość wyboru, czy danego dnia chcą "spróbować łyżwy", czy biegać techniką klasyczną.

Marek Tokarczyk, instruktor prowadzący szkolenie i gospodarz turnusu będzie do dyspozycji każdego dnia tam, gdzie będzie najbardziej potrzebny. Dzięki temu jeśli przy szkoleniu z techniki łyżwowej lub klasycznej będzie niezbędny podział na grupy, będzie szkolił jedną z grup: bardziej zaawansowaną lub początkującą. To pozwoli każdemu uczestnikowi zajęć trenować w gronie osób o podobnych umiejętnościach.

- Dzięki rozszerzeniu charakteru szkolenia każdy uczestnik będzie mógł pobierać nauki z techniki, na której najbardziej mu zależy. Równocześnie, jeśli tylko zechce, będzie mieć możliwość spróbowania innej techniki w takim wymiarze, na jaki ma ochotę i potrzebę - mówi Michał Rolski - pomysłodawca tygodni treningowych nabiegowkach.pl i redaktor naczelny portalu.

Cena obozu, mimo rozszerzenia jego charakteru, pozostaje bez zmian i wynosi 1230 zł. Wszystkie osoby, które dokonały zgłoszenia na turnus i zaplanowały doskonalenie techniki łyżwowej, będą mogły szkolić się w takim samym zakresie jak było to planowane wcześniej.

W związku z poszerzeniem charakteru obozu zmieniła się też jego nazwa. Turnus od 10 do 16 lutego nazywamy obecnie Narciarska technika biegowa dla każdego.

Więcej informacji

zaktualizowano niedziela, 24 marca 2013 10:08
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas