Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Obozy, kursy i szkolenia nabiegowkach.pl

Szczegółowe informacje o obozie narciarstwa biegowego

Zapraszamy na obóz narciarstwa biegowego organizowany przez portal nabiegowkach.pl. Prezentujemy tu wszystkie istotne informacje dotyczące wybranego turnusu.

Weekend z techniką klasyczną

Szklarska Poręba - Jakuszyce

Szklarska Poręba - Jakuszyce Jakuszyce - śnieżna część Szklarskiej Poręby - to bez wątpienia najlepszy w Polsce i Europie Centralnej ośrodek narciarstwa biegowego z regularnie utrzymywanymi trasami o łącznej długości kilkudziesięciu kilometrów. W Jakuszycach odbywają się zawody narciarskie o najwyższej randze, jak Puchar Świata FIS, czy FIS Marathon Cup, Worldloppet - Bieg Piastów.

miejsce Szklarska Poręba - Jakuszyce
termin 23.02 - 25.02
charakter Dwudniowy kurs o charakterze szkoleniowym poświęcony nauce i doskonaleniu narciarskiej techniki klasycznej. Polecany początkującym (Poziom Elementarny) i chcącym doskonalić posiadane już umiejętności (Poziom Kompetentny).
techniki i poziomy szkolenia
technika klasyczna - Poziom Elementarny (?)
technika klasyczna - Poziom Kompetentny (?)
dostępność miejsc brak miejsc, zapisy zamkniętebrak miejsc, zapisy zamknięte

Zapewniamy

ustandaryzowane poziomy szkolenia ustandaryzowane poziomy szkolenia
dwa treningi dziennie na nartach dwa treningi dziennie na nartach
wysoki standard zakwaterowania wysoki standard zakwaterowania
dowóz busami na miejsce zajęć dowóz busami na miejsce zajęć
indywidualna analiza wideo techniki biegu indywidualna analiza wideo techniki biegu
dwa posiłki dziennie dwa posiłki dziennie
blisko 10 godzin zajęć na nartach biegowych blisko 10 godzin zajęć na nartach biegowych

Kadra

Zajęcia podczas kursu prowadzi doświadczona i kompetentna kadra.

O naszej kadrze
Kadra obozów nabiegowkach.pl Trenerzy i instruktorzy prowadzący zajęcia w trakcie wszystkich kursów, obozów i szkoleń portalu nabiegowkach.pl wybierani są nie tylko pod względem doskonałej znajomości biegów narciarskich, technik biegowych, czy teorii i praktyki treningu. Są to przede wszystkim wspaniali pedagodzy, osoby potrafiące przekazywać swoją wiedzę i nauczać innych. Co ważne, robią to w taki sposób, że nauka jest przyjemnością i niezapomnianym przeżyciem.
Marek Tokarczyk

Marek Tokarczyk Jego życiową misją jest zarażanie miłością do aktywnego stylu życia, sportu i biegów narciarskich. W młodości czołowy zawodnik grup młodzieżowych na nartach biegowych (medalista Mistrzostw Polski). Obecnie w czołówce krajowej weteranów. W kategorii wiekowej w 2011 roku zdobył tytuł Mistrza Polski. W ostatnich latach zwyciężał w cyklu SNS techniką klasyczną w kategorii wiekowej. Z powodzeniem startuje w długodystansowych biegach ulicznych, przebiegł 40 maratonów, rekord życiowy 2:45:21. Licencjonowany instruktor biegów narciarskich PZN.

Tomasz Chudzikiewicz

Tomasz Chudzikiewicz Instruktor biegów narciarskich o wypracowanej renomie na Polanie Jakuszyckiej. Narciarstwo biegowe to jego największa pasja, której podporządkował swoje życie i którą z zaangażowaniem przekazuje swoim uczniom. Jest zdania, że w nauczaniu techniki tak samo ważne jest jej doskonałe zademonstrowanie, co wytłumaczenie. Jednakowym zamiłowaniem obdaża styl klasyczny, jak też łyżwowy. Od lat z powodzeniem startuje w zawodach w biegach narciarskich zajmując czołowe lokaty w kategorii wiekowej.

Program kursu

Oficjalni partnerzy

ODLO - partner odzieżowy

OdloOdlo, producent odzieży sportowej klasy premium ubiera kadrę prowadzącą zajęcia.

TOKO - partner serwisowy

TOKOZajęcia ze smarowania nart w trakcie kursów w Jakuszycach prowadzone są na sprzęcie i smarach szwajcarskiej firmy TOKO.

biegowkowy.pl - partner sprzętowy

sklep biegowkowy.plOficjalnym partnerem sprzętowym obozów jest specjalistyczny sklep biegowkowy.pl.

więcej o partnerach

 
01
01
01
01

Program kursu uzależniony jest od poziomu szkolenia dla danego turnusu. Poziomy, dla których tworzone są grupy na kursie wymienione zostały w powyższej tabeli. Wyszczególnienie zajęć praktycznych oraz teoretycznych znajduje się w opisie poziomów szkolenia.

Orientacyjny program godzinowy

Dzień Godziny Program
piątek 16:00-18:30 Przyjazd
  18:45 Otwarcie
  19:00 Obiadokolacja
  19:45 Spotkanie organizacyjne - zapoznanie z kadrą, omówienie programu
  20:30 Projekcja filmu o technice narciarskiej
sobota 7:30 Rozruch poranny
  8:00 Śniadanie
  9:00 Wyjazd do Jakuszyc
  10:00-13:00 Zajęcia na nartach biegowych
  13:00-14:30 Przerwa
  14:30-16:30 Filmowanie techinki biegu uczestników / zajęcia z instruktorami na nartach biegowych
  16:45 Powrót do hotelu
  18:00 Obiadokolacja
  19:00 Analiza wideo techniki biegu na nartach
  20:30 Wykład o dobieraniu i konserwowaniu sprzętu do narciarstwa biegowego
niedziela 7:30 Rozruch poranny
  8:00 Śniadanie
  9:30 Wyjazd do Jakuszyc
  10:00-13:00 Zajęcia na nartach biegowych
  13:00-14:00 Przerwa
  14:00-15:30 Zajęcia z instruktorami na nartach biegowych
  15:45 Powrót do hotelu
  16:30 Zakończenie


Godziny rozpoczęcia i kolejność dni zajęć w przedstawionym powyżej programie mogą się zmieniać, np. ze względu na pogodę, postępy grupy i inne, niezależne od organizatora, czynniki. Program może też się nieco różnić dla grup szkolących się na różnych poziomach zaawansowania, tak aby zrealizować założony program szkolenia.

Zakwaterowanie

Dom na Białej Dolinie

ul. Wolności 11
58-580 Szklarska Poręba
tel. +48 75 761 26 77
www.domnabialejdolinie.pl

koordynaty: N50.836121, E15.502710

Wskazówki dojazdu
Najlepiej kierować się na stację kolejową Szklarska Poręba Górna, przejechać przez stację (minąć ją zostawiając po prawej stronie) i jechać dalej wzdłuż torów. Może się wydawać, że tam nie ma drogi, ale jest i można przejechać. Jakieś 100-150 metrów za wyjazdem ze stacji będzie mostek nad torami kolejowymi. Należy skręcić na ten mostek w prawo i przejść na drugą stronę torów. Dalej jedziemy wzdłuż torów około 1 km. Nasz hotel znajduje się przy drodze po lewej stronie (duży, jasno żółty budynek).

"Dom na Białej Dolinie" wybudowany przed kilkoma laty w dzielnicy miasta przylegającej do Gór Izerskich, zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie tras Biegu Piastów. Chociaż obiekt nie przeszedł procesu standaryzacji, śmiało można powiedzieć, że jest warty trzech gwiazdek. Jego komfort przewyższa nawet hotele trzygwiazdkowe, co widać na przedstawionych zdjęciach. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach dwuosobowych (lub jednoosobowych za dopłatą) wyposażonych w osobne łóżka, przestronne łazienki telewizory LCD. Do dyspozycji gości jest także sala kominkowa z barem, narciarnia z profesjonalnymi stojakami na sprzęt oraz bezprzewodowy internet.

Pokój jednoosobowy

Osoby przyjeżdżające w pojedynkę kwaterujemy w pokojach dwuosobowych dobierając współlokatorów tak, aby byli jednej płci i w podobnym wieku. Wkładamy wiele wysiłku w takie rozlokowanie w pokojach, aby wszyscy byli zadowoleni.

Pokoje do pojedynczego wykorzystania, których liczba jest ograniczona do zaledwie kilku, przygotowujemy z myślą o osobach, które z obiektywnych względów nie mogą być zakwaterowane z innym uczestnikiem.

Samodzielny pobyt w pokoju wiąże się z dopłatą 200 zł za cały kurs. Pokoje takie, aż do wyczerpania, przydzielamy na podstawie kolejności wpłat zaliczek osobom, które zaznaczyły w formularzu zgłoszeniowym taką potrzebę.

Posiłki

W trakcie pobytu uczestnicy otrzymują dwa posiłki dziennie - w dniu przyjazdu obiadokolacja, w dniu wyjazdu śniadanie. W pensjonacie podawane jest śniadanie w formie bufetu i obiadokolacja. W ciągu dnia, pomiędzy zajęciami na nartach przewidziana jest przerwa, podczas której uczestnicy mogą zjeść posiłek w jednym z kilku lokali w okolicach Polany Jakuszyckiej. Szczegóły dotyczące godzin podawania i rodzaju posiłków każdego dnia podane są w programie.

Opłaty

Ubezpieczenie od rezygnacji

Możesz ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji, jeśli z ważnych przyczyn, w tym powodów zdrowotnych uczestnika, bądź osób mu bliskich, nie będziesz mieć możliwości udziału w kursie. Polisę możesz wykupić w 100% przez internet teraz lub później.

Ubezpiecz się teraz

  Wysokość opłaty
osoba w wieku powyżej 16 lat uczestnicząca w zajęciach 549 zł
osoba w wieku powyżej 16 lat uczestnicząca w zajęciach bez pobytu w hotelu 279 zł
osoba towarzysząca w wieku powyżej 16 lat - nie uczestnicząca w zajęciach 349 zł
dziecko towarzyszące w wieku 8-15 lat na dostawce 259 zł
dziecko towarzyszące w wieku 3-7 lat (na dostawce z połową porcji posiłków) 149 zł
dziecko w wieku do 3 lat w łóżku z rodzicem, bez wyżywienia 0 zł
dopłata do samodzielnego pobytu w pokoju za cały okres kursu 200 zł
brak komentarza

Forma i termin wniesienia opłaty

Opłata za udział w obozie powinna być dokonana najpóźniej do 19.02.2018 wyłącznie przelewem bankowym na podany niżej rachunek organizatora - wydawcy portalu nabiegowkach.pl.

Beneficjent: XC4U, ul. Moniuszki 16 lok. 2, 51-610 Wrocław
Bank: ING Bank Śląski,
Numer rachunku: 94 1050 1575 1000 0092 1933 7251

tytułem: opłata za szkolenie <imię i nazwisko>, <termin>

Opłaty za udział w różnią się w zależności od turnusu. Ceny podane są przy szczegółowym opisie każdego kursu. Pełna opłata za udział w turnusie powinna być dokonana najpóźniej na 7 dni przed datą rozpoczęcia kursu. Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy organizatora (więcej o danych do przelewu). Uwaga! Opłat końcowych za kurs nie należy wpłacać przez rachunek bankowy tpay.com, który służy wyłącznie do szybkich wpłat zaliczek.

Zaliczki i terminy wpłat zaliczek

Szybka wpłata zaliczki

Kliknij, aby wpłacić zaliczkę przez transferuj.plZrób bezpieczny i wygodny przelew internetowy z wykorzystaniem zaufanej platformy tpay.com (dawniej transferuj.pl). To najszybsza metoda wpłaty zaliczki i zyskania gwarancji miejsca.

Zaliczka w wysokości 200 zł za każdą osobę - uczestnika i osoby towarzyszące w wieku powyżej 3 lat - powinna zostać wpłacona najpóźniej do 07.02.2018 r. Zaliczka jest potwierdzeniem woli uczestniczenia w obozie. Tylko wpłata zaliczki w wymaganej kwocie i terminie skutkuje wpisaniem na listę uczestników oraz gwarantuje miejsce na szkoleniu i hotelu. O kolejności przyznawania miejsc na kursie decyduje wyłącznie data zaksięgowania zaliczki przez organizatora.

Zaliczki należy wpłacać przelewem internetowym za pośrednictwem platformy tpay.com lub bankowym przelewem tradycyjnym na podany powyżej rachunek bankowy organizatora - wydawcy portalu nabiegowkach.pl z podaniem tytułu: zaliczka za szkolenie <imię i nazwisko>, <termin>

W wypadku wolnych miejsc na kursie i zgłoszeniu po wymienionym wyżej terminie wpłaty zaliczki, należy ją opłacić maksymalnie w ciągu 2 dni od daty zapisania się na obóz.

Cena zawiera

Usługa dorośli biorący udział we wszystkich zajęciach dorośli uczestniczący w zajęciach bez pobytu w hotelu osoby towarzyszące od 16 lat dzieci od 8 do 15 lat dzieci od 3 do 7 lat dzieci do 3 lat
2 noclegi Tak ! Nie Tak ! Tak !
(na dostawce)
Tak !
(na dostawce)
Tak !
(w łózku z rodzicem)
śniadanie i obiadokolacja Tak ! Nie Tak ! Tak ! Tak !
(pół porcji)
Nie
codzienne zajęcia na nartach biegowych Tak ! Tak ! Nie Nie Nie Nie
transport do i z Jakuszyc Tak ! Tak ! Nie Nie Nie Nie
analiza wideo techniki biegu Tak ! Tak ! Nie Nie Nie Nie

Cena nie zawiera

  • Kosztów wypożyczenia sprzętu, oferujemy jednak możliwość wypożyczenia markowego sprzętu (o tym poniżej) w preferencyjnej cenie.
  • Kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania i powrotu (uczestnicy organizują dojazd we własnym zakresie, uczestnicy, którzy w formularzu zapisów wyrażą zgodę na przekazanie danych innym osobom, otrzymają listę kontaktów, co ułatwi wspólny dojazd na turnus).
  • Opłaty klimatycznej pobieranej w imieniu gminy przez hotel.

Wypożyczenie sprzętu

Osoby, które nie dysponują własnym sprzętem do narciarstwa biegowego mogą wypożyczyć markowy sprzęt w wypożyczalniach współpracujących z nabiegowkach.pl w specjalnych cenach za komplet (narty, buty i kije) od 25 zł do 35 zł za dobę. Cena zależy od klasy sprzętu i miejsca, w którym odbywa się kurs.

Prosimy zgłaszać potrzebę wypożyczenia sprzętu i podać parametry (wzrost, waga ciała i rozmiar buta) na formularzu zgłoszenia przy zapisywaniu się na obóz.

Uwaga! Opłatę za sprzęt należy pokryć w gotówce na miejscu szkolenia.

 

 

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas