Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Beata Nowok wygrała bieg główny STRABAG Ve stopě Zlaté lyže

Beata Nowok na najwyższym stopniu podium

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl rywalizowali w trzeci weekend stycznia 2019 roku w różnych biegach w Czechach. Największy sukces odnotowała Beata Nowok, która wygrała konkurencję pań w biegu głównym zawodów inaugurujących cykl "Stopa pro život". Sukcesy odnieśli także inni nasi reprezentanci.

Ve stopě Zlaté lyže

Bieg "STRABAG Ve stopě Zlaté lyže" odbywający się 19 stycznia na Vysočinie w Czechach dla zawodników teamu nabiegowkach.pl był sprawdzianem na zakończenie zimowego zgrupowania sportowego mającego miejsce w tygodniu poprzedzającym zawody w okolicach Novego Města na Moravě. W obozie wzięło udział ponad 20 naszych zawodników.

Sobotni bieg odbywał się techniką klasyczną na trzech dystansach: 50 km, 24 km i 14 km. Trasy prowadziły po Vysočina Arena i okolicznych pagórkach. Były dość wymagające technicznie.

Największy sukces odniosła Beata Nowok, która zwyciężyła pewnie w biegu głównym na 50 km z przewagą blisko 3 minut nad kolejną zawodniczką. W tym samym wyścigu w konkurencji mężczyzn najwyżej - na 26. miejscu uplasował się Roman Majka.

W konkurencji dzieci świetnie spisał się Wojtek Majka. Na dystansie 2 km zajął drugie miejsce wyprzedzając m.in. wielu młodych zawodników z lokalnych klubów.

Piotr Michałek

W konkurencji na dystansie 24 km najwyżej uplasował się Piotr Michałek zajmując 4. miejsce open. Uzyskany czas wystarczył, by zwyciężyć w kategorii M50. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Kamil Krzywicki (8. open i 3. w M40) oraz Rafał Koryciński (9. open i 4. w M40). Drużynowi koledzy walczyli pomiędzy sobą o miejsca do ostatnich metrów. W tym biegu nasze reprezentantki nie startowały.

Kamil Krzywicki

W zawodach na 14 km Janek Łacek dobiegał do mety na drugim miejscu. Niestety w końcówce pomylił trasę, udało mu się jednak obronić czwartą lokatę. Tuż za nim - na piątym miejscu - bieg ukończył Jacek Mederski. W pierwszej dziesiątce (9. miejsce) znalazł się jeszcze Kamil Kaczyński.

W konkurencji kobiet na 14 km najwyżej uplasowała się Agata Szlachetka - 9. miejsce. Tuż za pierwszą dziesiątką - na 11. i 12. miejscu bieg ukończyły: Martyna Wiśniowska i Joanna Kujawska.

Pewne zdziwienie może budzić brak w wynikach Grześka Legierskiego, który nie odpuszcza żadnych startów. Niestety Grzesiek chwilowo przegrał z przeziębieniem. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia.

Brawa dla wszystkich startujących!

Za fotki dziękujemy Martynie Wiśniowskiej i Robertowi Taperkowi.

Kašperská 30

Na czeskiej Šumavie w ten sam weekend odbywały się kolejne biegi z czeskiego cykli SkiTour, tego samego, w którego skład wchodzi Izerska 50. W imprezie wziął udział Władek Olszowski. W biegu techniką dowolną na głównym dystansie 30 km zajął bardzo dobre - 16. miejsce open i 4. w kategorii wiekowej. Pamiętajmy, że Władek preferuje bieganie klasykiem, nie jest "ekspertem" od łyżwy, więc szczególnie doceniamy ten wynik.

Natomiast w biegu na tym samym dystansie klasykiem Władek zajął 21. miejsce open i 5. w kategorii wiekowej. Jak się dowiedzieliśmy, miał problemy ze smarowaniem.

Nasz reprezentant zamierza uczestniczyć w różnych biegach cyklu SkiTour, gdyż jego celem jest znalezienie się w pierwszej trójce w kategorii wiekowej w klasyfikacji generalnej cyklu. Trzymamy kciuki.

Bieg Hetmański

Nasi zawodnicy rywalizowali w miniony weekend nie tylko w Czechach. W Tomaszowie Lubelskim odbył się Bieg Hetmański. Edward Mucha zajął 4. miejsce open w rywalizacji mężczyzn na dystansie 10 km. W biegu głównym techniką dowolną na dystansie ok. 21 km Michał Musielak zajął 42. miejsce open. Gratulujemy.