Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Meldunek o sukcesach zawodników teamu nabiegowkach.pl w trzeci weekend marca

Team nabiegowkach.pl wciąż jest aktywny, także na wiosnę. W trzecią sobotę i niedzielę marca 2016 roku nasi zawodnicy startowali w Polsce i na świecie w czterech różnych biegach. Jak zwykle z sukcesami.

19 marca 2016 roku

W sobotę "nasi" startowali aż w trzech różnych imprezach narciarskich.

32. Ogólnopolski Bieg Gąsieniców na trasach COS w Zakopanem

Edward Mucha jak zwykle najszybszy w kategorii wiekowej. Nie dziwi nas, że Edek zajał pierwsze miejsce w grupie Weteran2 oraz wysokie - 7. miejsce open. Cieszy również wynik Darka Ślagi, który był 8. open i drugi w kategorii Weteran1. Gratulujemy.

III Otwarty Bieg pod Górę, Zwardoń

Bieg już po raz trzeci odbywał się na stoku zjazdowym. Zawodnicy rywalizowali dowolną techniką. Dorośli mieli do pokonania stromy podbieg o długości 1400 metrów. Zwycięzcami zostali Jan Łacek i Basia Byrtus z naszej drużyny.  W pierwszej czwórce znalazło się aż trzech naszych. Nasi koledzy dodatkowo zajęli trzy pierwsze miejsca w kategorii mężczyzn 40-50 lat. Jesteśmy dumni.

Birkebeinerrennet - Norwegia

W jednym z największych i najtrudniejszych narciarskich biegów masowych - Birkebeinerrennet 54 km CT - wzięło udział dwóch zawodników teamu nabiegowkach.pl specjalizujących się w długich dystansach. Władek Olszowski na trasie spędził 03:39:48. Jacek Mederski, który jak zwykle pokonał trasę bezkrokiem, ukończył bieg z czasem 03:42:29.

Obaj zawodnicy teamu nabiegowkach.pl byli tego dnia najszybsi z dziesięciu Polaków (nie licząc Justyny Kowalczyk) biorących udział w norweskim maratonie. Gratulujemy kolegom wyników i wspaniałej przygody.

20 marca 2016 roku

W I Biegu Narciarskim Jagodna odbywającym się w Spalonej (Góry Bystrzyckie) wystartowało czterech naszych reprezentantów. Zawody odbywały się dowolną techniką. Mężczyźni zmierzyli się na trasie o długości 15 km. Więcej o zawodach przeczytasz w relacji z I Biegu Narciarskiego Jagodna 2016.

Dwóch naszych zawodników stanęło na podium w klasyfikacji open mężczyzn. Dwóch kolejnych uplasowało się w pierwszej dziesiątce. Brawa.

• Jan Łacek - 2. open
  • Grzegorz Legierski - 3. open
  • Sylwester Tomaszewicz - 8. open

Cieszy nas, że rosną nam młodzi zawodnicy teamowi. W konkurencjach dziecięcych wzięło udział dwoje dzieci Sylwestra. Dziewięcioletni Borys Tomaszewicz zajął trzecie miejsce w kategorii Ch-I, a jego młodsza siostra Gabriela była czwarta w kategorii Dz-I. Brawa i czekamy na kolejne sukcesy.