Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Starty i wyniki zawodników teamu nabiegowkach.pl w ostatni weekend lutego 2019

Kamil Kaczyński dobiega do mety Memoriału Stanisława Michonia - 15 km CT

Zimowy sezon startowy wielkimi krokami zbliża się do końca. Nasi zawodnicy wykorzystują więc wszystkie okazje do rywalizacji. W miniony weekend startowali w pięciu biegach w Polsce i Czechach i dodatkowo poniedziałek wieczorem. Jak zwykle możemy poszczycić się ich sukcesami.

Wielokrotnie zwracaliśmy już na to uwagę, że team nabiegowkach.pl to nie tylko najszybszy, największy, czy najlepiej zorganizowany team w Polsce działający na wzór drużyny zawodowej. To także jedyny zespół, który startuje w tylu różnych zawodach. Tak jak w ostatni weekend lutego 2019, gdy zawodnicy spod znaku nabiegowkach.pl startowali w Polsce i Czechach, w pięciu różnych biegach.

Bieg o Istebniański Bruclik

Największa grupa naszych reprezentantów wystartowała w niedzielę 24 lutego na Kubalonce w Istebnej w najstarszym otwartym biegu narciarskim w Polsce - Biegu o Istebniański Bruclik. W zawodach tych oficjalnie uczestnicy klasyfikowani są tylko w kategoriach wiekowych. Najlepsze wyniki odnotowali nasi zawodnicy w kategorii mężczyzn w wieku 50-59 lat - tu całe podium nasze! Doskonały czas - trzeci open - osiągnął Piotr Michałek, który wygrał tę kategorię, na drugim miejscu uplasował się Janek Łacek, a na trzecim Władek Olszowski.

Godne uwagi wyniki zanotowali też nasi reprezentanci w kategorii mężczyzn w wieku 40-49 lat. Grzesiek Legierski był trzeci, Andrzej Mojeścik czwarty, a Kazik Legierski piąty.

Wśród pań w wieku 26-35 lat na drugim miejscu bieg ukończyła Martyna Wiśniowska. Brawa dla wszystkich.

JeLyMan

W oba weekendowe dni w Górach Bialskich po czeskiej stronie organizowane były biegi w ramach JeLyMan-a, zawodów zaliczanych do cyklu SkiTour. W sobotę rywalizowano dowolnie, w niedzielę klasykiem. Na dystansie 20 km techniką łyżwową dobrze wypadł Kamil Krzywicki, który zajął 29. miejsce open. Był jedynym Polakiem startującym w tym biegu. Na tym samym dystansie, tyle że techniką klasyczną, w zawodach wziął też udział Roman Majka, który ukończył bieg na świetnym 18. miejscu, najwyższym z Polaków. Gratulacje dla kolegów.

Rozpoczyna się Festiwal Narciarstwa Biegowego

W Jakuszycach w ostatni weekend lutego rozpoczął się Festiwal Narciarstwa Biegowego - Bieg Piastów. W sobotę rywalizowano w Rodzinnej 11 na dystansie 11 km techniką klasyczną. W tym biegu wystartował Romek Majka zajmując 9. miejsce open i 3. w kategorii wiekowej. W niedzielę w Memoriale Stanisława Michonia techniką klasyczną na dystansie 15 km najwyżej spośród naszych zawodników uplasował się Kamil Krzywicki (11. open). Świetnie wypadł też Kamil Kaczyński (22. open). Stanisław Kaletka zajął 101. miejsce open. Brawo!

W poniedziałek wiczorem także w Jakuszycach odbył się kolejny bieg Festiwalu - Nocna 10. Tu w pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch naszych reprezentantów. Roman Majka był 6. open wygrywając w kategori wiekowej M-40. Rafał Koryciński uplasował się dwa miejsca dalej - 8. open - zajmując 2. lokatę w M-40. Gratulujemy. W zawodach tych na kolejnych pozycjach zostali sklasyfikowani: 58. miejsce - Robert Sanchez-Tarnawiecki, 85. miejsce - Stanisław Kaletka.