Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl

Trenowali tam Smutná, Koukalová i Řezáč, trenował też team nabiegowkach.pl

Dziewięć dni trwało letnie zgrupowanie dla sportowców uczestniczących w całorocznym szkoleniu przy teamie nabiegowkach.pl. W czeskim Jabloncu nad Nisou skupiono się na szlifowaniu techniki narciarskiej - klasykiem i łyżwą na nartorolkach.

Trener teamu nabiegowkach.pl Józef Michałek i blisko dwudziestka jego podopiecznych, którzy uczestniczyli w części lub całym czerwcowym zgrupowaniu, wykonali kawał roboty. Głównym celem zajęć obozu (niemal każdego dnia po dwa treningi) była poprawa techniki narciarskiej.

Po roku przerwy powróciliśmy z letnim obozem do Jablonca nad Nisou - u podnóża czeskich Gór Izerskich. Wybór nie był przypadkowy. To z tego miasta pochodzą i tam trenują światowe gwiazdy biegów narciarskich i biathlonu, w tym Kateřina Smutná, Gabriela Koukalová czy Stanislav Řezáč. Nie tylko wybitne tradycje narciarskie, ale też ukształtowanie i infrastruktura regionu, sprzyjały treningom i postępom zawodników teamu nabiegowkach.pl.

Nasi sportowcy korzystali z torów nartorolkowych w "arealu" Kolečko w Jabloncu i Vesec w Libercu - tam koncentrowano się na ćwiczeniach technicznych. Te z resztą trener prowadził na nartorolkach także na trawiastym boisku, a nawet na gruntowych trasach. Trening na dystansie odbył się na kultowej dla czeskich nartorolkarzy trasie Souš-Smědava. W celach regeneracji korzystano też z rowerów MTB.

W wydajnym treningu bardzo pomagała pogoda. Deszcz omijał pory zajęć, ale we znaki dawały się wysokie temperatury i słońce.

Bez pracy nie ma kołaczy, ale też wyników sportowych. Te poznamy zapewne nadchodzącej zimy. Efekty zgrupowania zawodnicy sprawdzą też już niebawem podczas zbliżającego się letniego sezonu startów na nartorolkach.

Zdjęcia ze zgrupowania znajdziesz na facebookowym fan page teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas