Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wielkie BUM, czyli pierwszy w Polsce uliczny bieg narciarski w Dusznikach Zdrój

opublikowano: 15 czerwca 2011 autor: Michał Rolski
Zimą amatorzy narciarstwa biegowego będą mogli poczuć się niczym zawodnicy Pucharu Świata rozgrywanego ulicami Pragi, czy Brna. BUM, czyli Bieg Ulicami Miasta, zaplanowany w Dusznikach Zdrój na styczeń 2012 roku, to niewątpliwie pozycja obowiązkowa w kalendarzu imprez każdego sportowca amatora.

Biegi narciarskie dla amatorów biegówek cieszą się ogromną popularnością, ale jak dotąd nikt w Polsce nie zdecydował się zorganizować biegu masowego ulicami miasta. Celem imprezy będzie przede wszystkim promocja Dusznik Zdroju i ich zaistnienie na arenie amatorskich biegów narciarskich w Polsce, a także przyciągnięcie turystów jeszcze przed feriami zimowymi i promocja zdrowia.

Organizatorem tej niecodziennej imprezy jest grupa zapaleńców. Do pomocy włączyło się działające na terenie Dusznik Zdrój stowarzyszenie "Razem", które stawia sobie za cel aktywizowanie mieszkańców miasta (zwłaszcza tych w wieku od 40 lat w górę) m.in. organizując dla nich rozmaite zajęcia ruchowe. Teraz przed stowarzyszeniem nowe wyzwanie.

Tak, to mają być zawody typowo dla amatorów - powiedziała nam Agnieszka Uznańska- Wanżewicz, utytułowana zawodniczka biathlonu, niegdyś członkini Kadry Narodowej Biathlonu i Wicemistrzyni Europy juniorów w tej konkurencji, obecnie mieszkanka Dusznik Zdrój i pomysłodawczyni imprezy.

To jest moje marzenie by w Dusznikach odbywał się bieg masowy. Nie chciałam robić biegu na wzór innych i tak powstał pomysł. Czegoś takiego jeszcze nie było. To będzie BUM - Bieg Ulicami Miasta. Duszniki są rozciągnięte, to jest plusem dla takich działań. Pętla 5 km x 2 lub x 4, bieg VIP tylko 5 km i dla dzieci - około 1-2 km. Trasa od boiska przy Rynku, aż do Czarnego Stawu, ulicami i ścieżkami miasta - kontynuuje pani Agnieszka.

Trasę na całej długości chcemy udekorować balonami i reklamami. Zachęcimy mieszkańców i restauratorów by udekorowali odcinki tras wzdłuż swoich posesji, restauracji i hoteli (oni tez będą rywalizowali pomiędzy sobą). Mam wrażenie, że będzie to duża impreza. Jestem jej pomysłodawcą i wspólnie ze stowarzyszeniem „Razem" zrealizujemy pomysł, to będzie nasz wspólny sukces. Poinformowaliśmy już władze miasta i MOKiS, które są nam bardzo przychylne i gotowe wesprzeć nasze działania, nawet zamknięcie ulic, udostępnienie ratraka, płotków i inne.

W okresie wakacji pracujemy nad projektami, regulaminami i będziemy prowadzić rozmowy ze sponsorami. Chcielibyśmy mieć bogatą ofertę nagród zarówno dla zawodników jak i kibiców. 9 września w MOKiS w Dusznikach Zdroju organizujemy oficjalną multimedialną prezentację, będącą zapowiedzią imprezy przed władzami, politykami, przedsiębiorcami, hotelarzami i osobami zainteresowanymi. Zapraszam wszystkich 9 września o godz. 17 do Dusznik Zdroju, by poznać szczegóły imprezy, a może przyczynić się do organizacji biegu.

Zawody trwać będą dwa dni. Poprzedzone będą oficjalnym treningiem i hucznym otwarciem, prawdopodobnie w nowo wybudowanej hali sportowej. Trasa będzie typowo dla amatorów, żadnych ostrych zjazdów i stromych podbiegów, o różnych dystansach 1km, 5km, 10km, 20km, stylem dowolnym i klasycznym. Biegacze będą mogli podziwiać Duszniki w całej swojej okazałości.

Obecnie trwają prace nad projektem, stroną internetową i pozyskiwaniem funduszy. Członkowie działającego w Dusznikach Zdroju stowarzyszenia RAZEM, które jest organizatorem imprezy,  liczą na pomoc wszelkich instytucji oraz mieszkańców miasta. Kontakt: Lidia Sakwerda - 600 31 87 87 i Wiesława Zagaja - 509 55 02 46.

Będziemy na bieżąco informować o przebiegu wydarzeń. Gdy tylko poznamy już datę imprezy, a także więcej szczegółów, wydarzenie to pojawi się w naszym Kalendarzu i z pewnością jeszcze o nim napiszemy.

SZYKUJE SIĘ WIELKIE „BUM"!!!

zaktualizowano środa, 07 grudnia 2011 22:04
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Brak postów do publikacji.

lubią nas