Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Znów komplet uczestników na kursie nartorolkowym. Polacy polubili nartorolki?

opublikowano: 01 czerwca 2015 autor: Redakcja
W ostatni weekend maja już po raz drugi w tym roku portale nabiegowkach.pl i nartorolki.pl zorganizowały kurs nartorolkowy z techniki łyżwowej. Podobnie jak w kwietniu, także w maju limit uczestników wyczerpał się na dwa tygodnie przed terminem. Czy Polacy w końcu polubili nartorolki?

Weekendowy Kurs Nartorolkowy z techniki łyżwowej odbywał się w ostatnią sobotę i niedzielę maja w Beskidzie Śląskim. W zajęciach prowadzonych na specjalistycznych rolkostradach w Wiśle i Istebnej udział wzięło dwadzieścia osób z różnych części kraju. Wszyscy przyjechali specjalnie po to, aby pod okiem specjalistów postawić pierwsze kroki na nartorolkach lub doskonalić posiadane umiejętności.

W ostatnich kilku latach narciarstwo biegowe przeżywa w Polsce rozkwit. Osoby prowadzące aktywny tryb życia doceniły piękno tej dyscypliny, jak też pozytywny wpływ na zdrowie, siłę, sprawność i kondycję. Niestety większość z nas mieszka z dala od tras biegowych. Nawet w najbardziej śnieżnych rejonach naszego kraju natura rozściela "biały dywan" co najwyżej na kilka miesięcy. A co w pozostałym czasie? Coraz większa część naszego narodu dostrzega zalety nartorolek.

- Nie lubię zimy, za to satysfakcję sprawia mi ruch na nartach, nartorolki to dla mnie idealne połączenie, bo można biegać przy ciepłej pogodzie - mówił uczestnik, który na kurs przyjechał z Warszawy - Bardzo spodobały nam się narty biegowe, ale przez większość roku nie można na nich biegać. Poszukujemy aktywności, która zastąpi nam biegówki pomiędzy zimami - opowiadała łodzianka, która na kurs przyjechała z mężem i córką. - Moi koledzy byli na wcześniejszym kursie i bardzo im się podobało. Chcę nauczyć się jeździć na nartorolkach, aby dobrze przygotować się do zimy i ścigać się ze znajomymi na nartach - to z kolei słowa uczestnika z Cieszyna.

W takcie kursu zajęcia odbywały się w dwóch grupach prowadzonych przez trenerów: Józefa Michałka i Marka Tokarczyka. Oprócz łącznie ośmiu godzin spędzonych na nartorolkach, uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu teoretycznego, poznali także szereg specjalistycznych ćwiczeń wzmacniających grupy mięśniowe zaangażowane podczas biegania na nartach i nartorolkach.

- Najtrudniej jest szkolić osoby, które samodzielnie prowadziły naukę i nabrały złych nawyków. Najczęściej największe postępy robią uczestnicy, którzy na nartorolkach stają pierwszy raz pod naszą opieką. Takie osoby można właściwie pokierować i często już po jednym weekendzie są one gotowe, aby sprawnie i bezpiecznie poruszać się na nartorolkach. Cieszę się, że praktycznie każdy zrobił postępy na kursie, a niektórzy nawet bardzo duże - podsumował trener Józef Michałek.

Aby dowiedzieć się więcej o charakterze zajęć na szkoleniu, zapraszamy do przejrzenia poniższej galerii zdjęć z majowego kursu.

A już 19 czerwca rozpocznie się trzeci w tym roku weekendowy kurs nartorolkowy. Tym razem techniką klasyczną. Zapraszamy!

zaktualizowano poniedziałek, 01 czerwca 2015 15:20
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas