Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Po raz pierwszy organizujemy kurs narciarski w Górach Bialskich

opublikowano: 15 stycznia 2019 autor: Redakcja
Do oferty kursów narciarstwa biegowego w tym sezonie wprowadziliśmy tygodniowe szkolenie w okresie od 10 do 17 lutego 2019 roku, które odbywać się będzie na narciarskich trasach Gór Bialskich na Dolnym Śląsku. To doskonała okazja, by nie tylko zdobyć nowe umiejętności techniczne, ale także poznać słynne trasy w tym regionie. Kurs zakończy się dla chętnych startem w biegu Ultrabiel.

W tym sezonie po raz pierwszy w wieloletniej historii Obozów nabiegowkach.pl mamy przyjemność zaprosić uczestników szkoleń w Górach Bialskich. Ten kurs, jak wszystkie inne w naszej ofercie organizują: firma MT-SPORT i portal nabiegowkach.pl. Namawiamy, by spędzić z nami narciarski tydzień w miejscu, które w ostatnich latach przebojem wdarło się do świadomości polskich biegaczy narciarskich. Tak dużą siecią tras, jak w Górach Bialskich, mogą poszczycić się tylko Jakuszyce.

Jednym z miejsc, w których można rozpocząć narciarską wycieczkę, są Bielice. To tam będzie odbywać się większość naszych zajęć. Trasy wiodące z tego miejsca łączą się niezauważalnie dla narciarza z imponującą siecią ratrakowanych ścieżek po czeskiej stronie gór. Jednym z popularniejszych miejsc w tej okolicy jest schronisko Paprsek (w tłumaczeniu Promyk), które od lat nagradzane jest w plebiscytach na najlepsze schronisko w Czechach.

Wielką zaletą tras w Górach Bialskich - szczególnie po polskiej stronie - jest znacznie mniejsza liczba biegaczy, niż w Jakuszycach. Można delektować się biegówkami w ścisłym kontakcie z naturą. Trasy w tej okolicy położone są na wysokości między 750 a 1100 m n.p.m. Góry uznawane są też za wyjątkowo śnieżne. Obecnie leży tam nawet metr śniegu.

W programie tygodniowego szkolenia oprócz codziennych zajęć technicznych zawarliśmy także narciarską wycieczkę na Śnieżnik (najwyższy szczyt Masywu Śnieżnika - jeden z wyższych w polskich Sudetach), wycieczkę transgraniczną na biegówkach do Czech z posiłkiem w schronisku Paprsek, a także możliwość sprawdzenia wyuczonych umiejętności w biegu SGB Ultrabiel, który odbędzie się pod koniec kursu. Chętni mogą wybrać dystanse: 13 km, 20 km i 60 km.

Szczegółowa oferta z programem zajęć znajduje się w opisie kursu w Górach Bialskich od 10 do 17 lutego.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie w Górach Bialskich?

  • To możliwość bliskiego poznania nowego miejsca do biegania na nartach, które pod wieloma względami przewyższa nawet Jakuszyce.
  • W programie szkolenia jest wiele atrakcji, w tym narciarska wycieczka po trasach w Masywie Śnieżnika.
  • Cena kursu w Górach Bialskich jest odczuwalnie niższa.
  • Chętni na koniec szkolenia mogą sprawdzić swoje możliwości w jednym z ważniejszych polskich biegów narciarskich - SGB Ultrabiel - na wybranym dystansie: 13 km, 20 km i 60 km.

Zapisy na kursy narciarstwa biegowego prowadzone są za pośrednictwem formularza zgłoszeń.

zaktualizowano wtorek, 15 stycznia 2019 15:56
Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas