Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Narciarz biegowy może zostać prezydentem Poznania

poniedziałek, 24 listopada 2014 w Ludzie
Kilkakrotnie ukończył Bieg Wazów, a w kieszeni ma aż trzy Paszporty Worldloppet, przyznawane za ukończenie co najmniej dziesięciu z szesnastu najważniejszych masowych biegów narciarskich na świecie. Teraz Jacek Jaśkowiak ma spore szanse, by – jako prezydent Poznania – dołączyć do grona biegających na nartach polityków. I bardzo możliwe, że w biegowej rywalizacji nie będą mieć z nim szans ani kanclerz Niemiec Angela Merkel, ani poprzedni estoński premier Andrus Ansip, ani wreszcie były szef czeskiego rządu Jiří Paroubek.

Vegard Ulvang: Norweski kolekcjoner przygód

poniedziałek, 23 czerwca 2014 w Ludzie
Rzadko bywa tak, że wybitny sportowiec - bardziej niż z rywalizacją – kojarzony jest z życiem na emeryturze. Vegard Ulvang, oprócz nart, odnalazł w życiu mnóstwo innych pasji. Równie imponujących, co olimpijskie medale.

Kristina Šmigun: Estońska królowa nart

sobota, 03 maja 2014 w Ludzie
Nie tylko nad Wisłą biegaczka narciarska rozkochała w sobie pół narodu. Kristina Šmigun, obok Andrusa Veerpalu, to dla Estonii najświeższy symbol zimowego triumfu.

Sven-Åke Lundbäck: Krótko, lecz treściwie

środa, 12 marca 2014 w Ludzie
Są w stawce zawodnicy, którzy sukcesy kolekcjonują przez długie lata. Są też narciarze tacy, którym zdobycie wszystkich najważniejszych trofeów zajmuje raptem kilka sezonów. Taki właśnie jest Lundbäck - sportowiec kompletny.

Walter Judka o byciu legendą: Ja wciąż jestem zawodnikiem!

wtorek, 25 lutego 2014 w Ludzie
- Kiedyś byłem profesjonalnym zawodnikiem. To mój sposób na życie, wciąż chce mi się biegać – przekonuje Walter Judka, jedyny uczestnik wszystkich Biegów Piastów. U progu 38. edycji jeleniogórzanin nadal imponuje formą. I pamięcią!

Dario Cologna: Mistrz na ostatnią chwilę

niedziela, 16 lutego 2014 w Ludzie
Gdy przed sezonem olimpijskim Cologna nabawił się kontuzji, cała Szwajcaria zamarła. W Soczi rekonwalescent dał rodakom odetchnąć. Złoty Dario wrócił w mistrzowskim stylu.

Kilka ciekawostek o Justynie Kowalczyk

piątek, 14 lutego 2014 w Ludzie
Szereg sukcesów na przestrzeni lat sprawił, że Kowalczyk jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców. Biegaczka strzeże jednak swojej prywatności, rozdzielając życie codzienne od swojej kariery. Kibice i tak dobrze wiedzą jednak przynajmniej o kolekcji... osiołków. [Fragment książki "Droga do Justyny Kowalczyk - Historia biegów narciarskich]

Eero Mäntyranta: Fiński gen(iusz) zadziwił świat

niedziela, 05 stycznia 2014 w Ludzie
Dominator lat 60-tych. Przez niecałą dekadę zgromadził siedem medali olimpijskich i pięć krążków mistrzostw świata. Jak potoczyłyby się jego losy gdyby nie jeden mały szczegół?

Lukáš Bauer: Król czeskich nart

niedziela, 08 grudnia 2013 w Ludzie
Sympatyczny człowiek, znakomity narciarz. Gdyby jako nastolatek wybrał inaczej - Czesi pewnie i tak mieliby genialnego reprezentanta. Ostatecznie postawił na biegówki, którym poświęcił całe życie. Rodacy go podziwiają, uwielbiają i chcą naśladować.

Petra Majdič: Do celu za wszelką cenę

niedziela, 10 listopada 2013 w Ludzie
Nie jest ani Mistrzynią Świata, ani złotą medalistką Igrzysk. Czym zatem zasłużyła na wieczne miejsce w annałach narciarstwa? Poznajcie Petrę Majdič, słoweńską ikonę sportów zimowych.
Strona 2 z 4

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas