Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wirtualny kurs narciarstwa biegowego (odc. 5) - styl klasyczny - pługowanie - FILM

opublikowano: 08 marca 2011 autor: Michał Rolski
Pługowanie to najprostsza metoda na kontrolowanie prędkości na zjazdach i zmiany kierunku jazdy. Choć wydaje się łatwa w zastosowaniu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Zachęcamy do poświęcenia 4 minut czasu na zapoznanie się z filmem, w którym Sławomir Kulej pokazuje i opowiada o pługowaniu jedną i dwiema nartami.

W poprzednich odcinkach Wirtualnego kursu narciarstwa biegowego nauczyliśmy się biegać na nartach. Odcinek poprzedzający pługowanie instruował nas jak pokonywać wzniesienia. Teraz przyda nam się wiedza jak sprawnie i bezpiecznie zjeżdżać, hamować, i skręcać pługowaniem.

W pierwszej części prezentowanego filmu zostały obszernie omówione zasady pługowania jedną nartą, przy pozostaw]ieniu drugiej w torze. Druga część to nauka pługowania obiema nartami i skręcanie pługiem.

Przyciemnij tło

Sławomir Kulej

Sławomir Kulej - instruktor narciarstwa biegowegoWieloletni i doświadczony instruktor narciarstwa biegowego. Prowadzi szkołę narciarstwa biegowego Centrum Sportowego Jakuszyce. W młodości wyczynowo uprawiał narciarstwo biegowe, członek Kadry Narodowej juniorów w tej dyscyplinie. W późniejszym okresie pracował jako trener młodzieży. Wciąż czynnie uprawia narciarstwo biegowe, wielokrotnie wygrywał Bieg Piastów techniką klasyczną i dowolną na najdłuższym dystansie w kategorii masters.

tel. 693 104 405
www.kulejsport.pl

zaktualizowano poniedziałek, 12 grudnia 2011 12:53
Oceń artykuł
(4 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas