Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Michał Chmielewski Artykuły autora:

Michał Chmielewski

Dziennikarz sportowy specjalizujący się w narciarstwie klasycznym. Niestety nie udało mu się być najlepszym na polu sportowym - wiele lat spędzonych przy skoku o tyczce nie przyniosło upragnionego medalu Mistrzostw Polski. Wieloletni narciarz i zjazdowiec nawrócony na biegówki. Współtwórca cyklu "Polska biega na biegówkach" w Gazecie Wyborczej. Ze spikerskim i radiowym doświadczeniem stara się nieść najlepsze informacje i opinie.

Wisła vs. Szklarska Poręba, czyli kto zrobił lepszą imprezę?

wtorek, 21 stycznia 2014 w Stylem dowolnym
Zarówno Wisła, jak i Szklarska Poręba po raz drugi w historii ugościły najlepszych narciarzy świata. W dwóch miejscach byłem, wszystko widziałem i nie powstrzymam się od małego porównania.

PŚ w Jakuszycach: Urodzinowy triumf i wielka feta Kowalczyk

niedziela, 19 stycznia 2014 w Puchar Świata Jakuszyce 2014
Zgodnie z oczekiwaniami Justyna Kowalczyk zdeklasowała rywalki w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną. Tuż po dekoracji na środku stadionu odbyła się urodzinowa feta zwyciężczyni.

PŚ w Jakuszycach: Wylegżanin wygrywa „piętnastkę", Angerer pojedzie do Soczi

niedziela, 19 stycznia 2014 w Puchar Świata Jakuszyce 2014
Mimo wczesnej pory Jakuszyce są już po pierwszym niedzielnym wyścigu. W zaciętym pojedynku na 15 kilometrów „klasykiem" triumfował Maxim Wylegżanin. Polacy wypadli przeciętnie.

PŚ w Jakuszycach: Jaśkowiec nie wykorzystała szansy, trwa saga Kanadyjczyków

sobota, 18 stycznia 2014 w Puchar Świata Jakuszyce 2014
To była prawdziwa karuzela emocji. Mimo szybkiej przegranej Justyny Kowalczyk polscy kibice mieli powody do szczęścia. Po wspaniałej walce na 4. pozycji uplasowała się Sylwia Jaśkowiec.

Eero Mäntyranta: Fiński gen(iusz) zadziwił świat

niedziela, 05 stycznia 2014 w Ludzie
Dominator lat 60-tych. Przez niecałą dekadę zgromadził siedem medali olimpijskich i pięć krążków mistrzostw świata. Jak potoczyłyby się jego losy gdyby nie jeden mały szczegół?

Organizatorzy o przygotowaniach do Pucharu Świata: wszystko jest pod kontrolą

poniedziałek, 30 grudnia 2013 w Aktualności
- Od 4 stycznia uderzamy marketingowo. Śnieg mamy, jestem spokojny – mówi Jacek Jaśkowiak z komitetu organizacyjnego Pucharu Świata. W Jakuszycach przygotowania wkraczają w decydującą fazę.

Nie ścigam się, bo mnie nie stać. Skąd biorą się wysokie opłaty startowe?

piątek, 27 grudnia 2013 w Z życia
„Ceny biegów to spora przesada" – zagrzmiały niedawno internetowe fora. Czarę goryczy przelała absurdalnie wysoka opłata startowa jakuszyckich uphilli. Czy biegówki stają się dyscypliną dla bogatych?

Cologna? Legkow? Nie znam, mieszkam w Polsce

czwartek, 26 grudnia 2013 w Stylem dowolnym
Większość z nas narty biegowe kojarzy wyłącznie z Justyną Kowalczyk. Nic dziwnego – polskie media na temat męskiej rywalizacji milczą. Szkoda, bo jest o wiele ciekawsza.

TEST: Kurtka Newline Cross Base

poniedziałek, 23 grudnia 2013 w Testy
Czy można za niewielkie pieniądze stać się posiadaczem porządnej kurtki do narciarstwa biegowego, która ma istotne cechy dobrej odzieży sportowej? Przedstawiamy test kurtki rodem ze Skandynawii, jednej z najtańszych na rynku - duńskiej Newline Cross Base.

Sprint amatorski. Czy doczekamy się jego ekspansji?

środa, 18 grudnia 2013 w Z życia
Kalendarze startów wypełnione są przez dystanse średnie i długie. Wielu zawodników nieśmiało dopytuje o sprinty. Czy organizatorzy zauważą coraz głośniejszy krzyk amatorów?

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas