Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Michał Chmielewski Artykuły autora:

Michał Chmielewski

Dziennikarz sportowy specjalizujący się w narciarstwie klasycznym. Niestety nie udało mu się być najlepszym na polu sportowym - wiele lat spędzonych przy skoku o tyczce nie przyniosło upragnionego medalu Mistrzostw Polski. Wieloletni narciarz i zjazdowiec nawrócony na biegówki. Współtwórca cyklu "Polska biega na biegówkach" w Gazecie Wyborczej. Ze spikerskim i radiowym doświadczeniem stara się nieść najlepsze informacje i opinie.

Raisa Smietanina: Wiek nie ma znaczenia

niedziela, 30 czerwca 2013 w Ludzie
Wzięła udział w pięciu kolejnych Igrzyskach Olimpijskich. Łącznie przywiozła z nich aż 10 krążków, z czego ostatni - złoty - z Albertville. Smietanina to żywa historia olimpizmu i człowiek, który marzenia przekuwał w rzeczywistość.

Zakopiańskie przygody Justyny Kowalczyk (felieton)

środa, 26 czerwca 2013 w Ze sportu
Tylko człowiek przyjedzie do kraju, a już czeka na niego mnóstwo atrakcji. Nie zawsze przewidzianych i miłych, ale na pewno wyjątkowych. Bo u siebie!

Akpedje-Viossi Madja: ostatni będą pierwszymi

niedziela, 23 czerwca 2013 w Ludzie
Choć karierę rozpoczął w grudniu, w lutym wziął udział w Mistrzostwach Świata. Zachęcony niemałym zainteresowaniem zapowiedział start na Igrzyskach w Soczi. Oto opowieść o pierwszym Togijczyku na nartach - Akpedje-Viossi Madjy.

Mnogość pucharów, czyli problem polskiego kibica (felieton)

środa, 12 czerwca 2013 w Stylem dowolnym
Po świetnych wiadomościach, jakie napłynęły z kongresu FIS w Dubrowniku, emocje nieco opadają. Opadają i odsłaniają pewną bolączkę albo - ładniej ujmując - problem urodzaju. Kibic narciarstwa nie rozdwoi się, więc musi wybrać między biegami a skokami.

Justyna Kowalczyk: Ambasador polskich biegówek

niedziela, 16 czerwca 2013 w Ludzie
Zawsze uparta i pewna siebie. Kiedyś uznała, że aby postawić na biegi, musi zostać najpierw Mistrzynią Polski. Udało się prawie od razu i od tamtej pory jej życie kręci się wokół dwóch desek. Ubogi wówczas narciarsko kraj wypuścił na świat jedną z najlepszych zawodniczek w historii.

Medal Holmenkollen - zaszczytne odznaczenie narciarskie

piątek, 14 czerwca 2013 w Z życia
Dostąpić takiego honoru to ogromny powód do dumy i jednocześnie potwierdzenie, że weszło się do historii sportu. Dla narciarzy jest to osiągnięcie porównywalne z odebraniem odznaczenia państwowego. Czym więc jest Medal Holmenkollen?

Marit Bjoergen: Ikona czy manipulantka?

niedziela, 09 czerwca 2013 w Ludzie
Jedni jej nie lubią, inni natomiast kochają. Ci drudzy to Norwegowie, wśród pierwszych znajduje się duże grono kibiców z Polski. Znakomita biegaczka czy zwykła oszustka? Pod lupą Marit Bjoergen.

Thomas Wassberg: zawodnik, który zmienił przepisy

niedziela, 02 czerwca 2013 w Ludzie
Narodowość? Szwecja. Tytuły? Czterokrotny Mistrz Olimpijski i czterokrotny Mistrz Świata. Czego dokonał? Tu odpowiedź nie będzie już tak krótka - oto historia Thomasa Wassberga, zawodnika, który swoim wyczynem zmienił przepisy biegów narciarskich.

Stefania Belmondo: włoski tytan pracy

niedziela, 26 maja 2013 w Ludzie
Ikona włoskiego sportu. Słynąca z surowości i reżimu treningowego zdobyła wszystko, co było do wzięcia. Z dziesięcioma medalami Igrzysk i trzynastoma „pudłami" Mistrzostw Świata Belmondo uznaje się za jedną z najbardziej utytułowanych biegaczek w historii.

Tydzień szaleństw norweskich narciarzy (felieton)

środa, 22 maja 2013 w Ze sportu
Ostatnie dni to w kraju fiordów prawdziwie gorący czas - zgodnie z zapowiedziami kadrę narodową opuścił Petter Northug, a wokół mistrza sprzed lat, Thomasa Alsgaarda narastają spekulacje odnośnie startu na Igrzyskach w Soczi.

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas