Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Michał Chmielewski Artykuły autora:

Michał Chmielewski

Dziennikarz sportowy specjalizujący się w narciarstwie klasycznym. Niestety nie udało mu się być najlepszym na polu sportowym - wiele lat spędzonych przy skoku o tyczce nie przyniosło upragnionego medalu Mistrzostw Polski. Wieloletni narciarz i zjazdowiec nawrócony na biegówki. Współtwórca cyklu "Polska biega na biegówkach" w Gazecie Wyborczej. Ze spikerskim i radiowym doświadczeniem stara się nieść najlepsze informacje i opinie.

Bjørn Dæhlie: Wybitny narciarz, pomysłowy biznesmen

niedziela, 19 maja 2013 w Ludzie
Jest pisarzem. I to bardzo nietuzinkowym - mimo, iż pisał bez pióra, to swoimi występami na trasach biegowych stworzył piękny rozdział w historii sportu. Dwanaście medali olimpijskich, siedemnaście razy na podium Mistrzostw Świata. „Najlepszy narciarz w historii" - mówią specjaliści. Czy mają rację?

Co dalej ze szrenickim World Uphill Trophy?

środa, 15 maja 2013 w Imprezy
Po dwóch edycjach odbywającego się w Szklarskiej Porębie morderczego wyścigu narciarskiego na szczyt Szrenicy organizatorzy nagle zarzucili swój pomysł. - Nasza impreza była tylko dodatkiem do Pucharu Świata - tłumaczy decyzję pracownik lokalnej Informacji Turystycznej. Czy to już definitywny koniec wielkiego przedsięwzięcia?

Historia techniki łyżwowej

środa, 15 maja 2013 w Trening i technika
Z każdym rokiem coraz większa liczba biegaczy sięga po narty do techniki łyżwowej. Styl nazywany nienaturalnym, sztucznym i wymuszonym, upowszechnił się wiele lat później niż „klasyk". Skąd się wziął i dlaczego stał się tak popularny?

Petter Northug: Niepokorny idol Norwegów

niedziela, 12 maja 2013 w Ludzie
Młody, niepokorny, utalentowany - tak w trzech słowach można opisać gwiazdora norweskich biegów. Wywoływanie kontrowersji przychodzi mu niemal tak łatwo, jak zwyciężanie. W naszym cyklu czas na Pettera Northuga - wielkiego narciarza, czy nieokiełznanego celebrytę?

Norwegowie z symulatorem olimpijskich tras, a Polacy czekają na cuda

czwartek, 09 maja 2013 w Ze sportu
Światowe media obiegła wiadomość o rewolucyjnym przedsięwzięciu norweskiego sztabu szkoleniowego. Z tysięcy wykonanych zdjęć stworzyli interaktywny model olimpijskiego systemu tras biegowych. Co w kierunku sukcesu na Igrzyskach robią Polacy?

Bartłomiej Przedwojewski: przez biegówki do wicemistrzostwa świata

środa, 08 maja 2013 w Ludzie
Mimo młodego wieku ma już na koncie międzynarodowe sukcesy. We wrześniu 2011 roku w Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich w stylu anglosaskim wywalczył wraz z polską drużyną srebrny medal. Jaką rolę w przygotowaniach długodystansowca pełnią narty biegowe?

Jelena Välbe. Zabrakło tylko indywidualnego "złota"

niedziela, 05 maja 2013 w Ludzie
Urodzona w Magadanie Rosjanka przeżyła cudowną karierę. Z pięcioma Pucharami Świata i aż czternastoma mistrzostwami globu uznawana jest za jedną z najlepszych biegaczek w historii. Czy słusznie? Krytycy zarzucają jej brak jednego, najważniejszego trofeum: indywidualnego złota olimpijskiego.

Podpisali list intencyjny - Szklarska Poręba buduje ośrodek!

czwartek, 25 kwietnia 2013 w Aktualności
To już pewne - Polana Jakuszycka wkrótce zamieni się w wielki plac budowy. Dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie podpisany został specjalny list intencyjny. - W 2016 roku wraz z Harrachovem zorganizujemy Nordic Weekend - zapewnia burmistrz miasta, Grzegorz Sokoliński.

Andrus Veerpalu. Najstarszy narciarski mistrz świata

niedziela, 28 kwietnia 2013 w Ludzie
Zdaniem wielu jeden z najlepszych biegaczy klasycznych. Dwukrotny mistrz olimpijski, dwukrotny mistrz świata. Człowiek niedostepny dla mediów, marzyciel, pasjonat samochodów, ojciec czwórki dzieci - pierwszy bohater nowego cyklu cotygodniowych opowieści o najciekawszych postaciach narciarstwa biegowego.

Jakuszyce - problemy z jakością trasy spacerowej

poniedziałek, 22 kwietnia 2013 w Miejsca
- Przez te koleiny bieg to istna walka o przetrwanie - narzekają narciarze na stan trasy „spacerowej" do Orla. - Codziennie rano ratrakujemy śnieg, wina nie leży po naszej stronie - ripostowało zimą Stowarzyszenie "Bieg Piastów". Gdzie leży źródło problemu, z jakim przez całą zimę borykali się turyści?

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas