Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Michał Rolski Artykuły autora:

Michał Rolski

Marszobieg z kijami - uniwersalna forma treningu na lato [FILM]

niedziela, 26 sierpnia 2012 w Trening i technika
Marszobieg z kijami to połączenie treningu ogólnego ze specjalistycznym. Mieszanka biegu, nordic walking i imitacji. Kształtuje wydolność, wytrzymałość i siłę. Jeśli sądzicie, że to "za słaby" trening, spróbujcie wykonać go choćby przez godzinę. Przekonacie się o jego sile.

Kwiecień - wciąż wspaniałe warunki do biegania na nartach [ZDJĘCIA]

czwartek, 05 kwietnia 2012 w Aktualności
W Górach Izerskich leży pokrywa kilkudziesięciu centymetrów śniegu. Miejscami jest go blisko metr. Ratraki Biegu Piastów codziennie przygotowują nawet do 30 km tras. Tak dobrych warunków do biegania na nartach często brakuje w grudniu, a co dopiero na wiosnę.

Dlaczego warto biegać na nartach wiosną?

poniedziałek, 19 marca 2012 w Stylem dowolnym
Mimo tego, że w niektórych miejscach kraju warunki do biegania na nartach są bardzo dobre, wielu narciarzy schowało już swoje biegówki. Chyba nie wiedzą, co tracą...

Test kartki - czyli jak dobrać sztywność narty i wyznaczyć strefę smarowania na odbicie

środa, 14 marca 2012 w Sprzęt
Test kartki to sposób na sprawdzenie, czy sztywność nart jest odpowiednia do wagi ich użytkownika. Służy także do wyznaczania zakresu strefy odbiciowej w nartach do techniki klasycznej. Test uda się, gdy spełnimy kilka istotnych warunków. Jak wykonać go poprawnie i jak interpretować jego wyniki?

XXXVI Bieg Piastów - Polak zwycięża w biegu głównym

poniedziałek, 05 marca 2012 w Relacje
Po raz pierwszy od 11 lat Polak stanął na najwyższym miejscu podium w biegu głównym na dystansie 50 km techniką klasyczną. Sensacją imprezy byli dwaj Niemcy, którzy zwyciężyli we wszystkich pozostałych biegach.

Marit Bjoergen a polski futbol

sobota, 25 lutego 2012 w Stylem dowolnym
Gdy wieczorem po piątkowych sprintach Pucharu Świata wracałem przez odludną dzielnicę Szklarskiej Poręby natknąłem się na Marit Bjoergen. Co tam robiła i co mi "powiedziała" o sporcie?

Wyjaśniamy - w narciarstwie biegowym nie ma "techniki dowolnej"

wtorek, 21 lutego 2012 w Trening i technika
Czy faktycznie nie wyróżnia się "techniki dowolnej"? Dlaczego w takim razie tak często o niej słyszymy? Skąd biorą się pomyłki i dlaczego są powielane?

FIS World Uphill Trophy - wbiegali na nartach pod Szrenicę i zjeżdżali nartostradą

poniedziałek, 20 lutego 2012 w Relacje
W niedzielę 19 lutego po raz drugi w Szklarskiej Porębie odbyła się niecodzienna impreza. Zawodnicy ścigali się na trasach zjazdowych - najpierw podbiegali na biegówkach niemal pod szczyt Szrenicy, a później z szybkością narciarza alpejskiego zjechali w dół. Wśród startujących byli także zawodnicy Pucharu Świata FIS.

Puchar Świata - sobota - euforia na Polanie Jakuszyckiej

sobota, 18 lutego 2012 w Ze sportu
W drugim dniu Pucharu Świata FIS w Szklarskiej Porębie, na wymagającej technicznie trasie, ścigali się techniką klasyczną mężczyźni - na dystansie 15 km i kobiety - 10 km. W Jakuszycach panowała gęsta mgła i ogromne emocje.

Opłaty za wejście na trasy biegowe w Jakuszycach

wtorek, 14 lutego 2012 w Aktualności
Od 15 marca za wstęp na trasy w Jakuszycach, których gospodarzem jest Bieg Piastów, zapłacimy 2 zł - to pilotaż projektu zakładającego pobieranie opłat od nadchodzącego sezonu 2012/13.
Strona 2 z 6

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas