Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Tomasz Hucał Artykuły autora:

Tomasz Hucał

Tomasz Hucał. Były dziennikarz Gazety Lubuskiej,  wcześniej pracował m.in. w Gazecie Wrocławskiej i Słowie Polskim. Niespełniony sportowiec - amator. W szkole średniej przeciętny dyskobol, bez sukcesów. Od 2008 roku zakochany w biegówkach (w żonie kocha się trochę dłużej). Ma za sobą trzy starty w Biegu Piastów na 26 km CT, jeden na 10 km CT oraz kilkanaście startów w cyklu Salomon Nordic Sunday. Poza nartami jego ulubione sporty to koszykówka i kolarstwo. Właściciel małej firmy, spiker sportowy, konferansjer, kierownik obiektów sportowych Arena Żagań.

Ostre ściganie na XXXIII Biegu Gwarków

niedziela, 29 stycznia 2012 w Relacje
Aż 650 zawodników, w tym blisko dwustu z cyklu Salomon Nordic Sunday stawiło się na starcie 33. Biegu Gwarków w Rybnicy Leśnej koło Wałbrzycha. Trudna, wąska trasa tego znanego biegu sprawiła sporo trudności nawet doświadczonym biegaczom.

Niedzielne bieganie bez granic

niedziela, 22 stycznia 2012 w Relacje
Kilka stromych podbiegów, znani sportowcy na starcie – Korol, Kolbowicz, Jeliński, Wasielewski, czy Galiński – taki był narciarski Bieg bez Granic. W niedzielę 22 stycznia 2012 roku z dworca kolejowego w Harrachovie Mýtinach do Jakuszyc biegło aż 180 osób. Jedni na dystansie 13 km, inni na 20 km. Głównie pod górę.

Kilkaset osób odwiedziło w sobotę nową trasę w Porębie Wielkiej - Koninkach

sobota, 21 stycznia 2012 w Aktualności
W sobotę przed południem otwarto trasę biegową w Porębie Wielkiej – Koninkach (woj. Małopolskie). Inauguracja nowej pętli odbyła się w sportowym stylu – po prostu biegano. Nie było wstęgi, czy przemówień. Tylko sport i poczęstunek dla biegaczy, których w sobotę w Koninkach zjawiło się kilkuset.

Kolejna trasa biegowa na mapie Polski - Koninki (Małopolska)

środa, 18 stycznia 2012 w Aktualności
Już w sobotę 21 stycznia w Koninkach (woj. Małopolskie) otwarte zostaną trasy do narciarstwa biegowego. Docelowo będzie to ok. 12 kilometrów. To niezwykle atrakcyjna propozycja, zarówno dla początkujących biegaczy, jak i zawodników.

Ważne informacje przed SNS Biegiem bez Granic

wtorek, 17 stycznia 2012 w Zapowiedzi
Już w niedzielę 22 stycznia kolejna edycja Biegu bez Granic (Harrachov – Jakuszyce), oczywiście w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday. Mamy dla uczestników SNS-a, tych nowych, jak i doświadczonych – garść niezwykle ważnych informacji przed niedzielnym ściganiem. I informacja najważniejsza - organizatorzy byi zmuszeni zmienić trasy! 

Kolejny rekord na zawodach Salomon Nordic Sunday

niedziela, 15 stycznia 2012 w Relacje
Absolutny rekord frekwencji znów pobity! W drugim biegu cyklu Salomon Nordic Sunday w tym sezonie w Jakuszycach wystartowało aż 376 osób. Po raz pierwszy w historii SNS połączył siły ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów przy Biegu Tysiąclecia. Na starcie same sławy sportu, m.in. Maja Włoszczowska, Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski. A do tego mnóstwo polskich i czeskich biegaczy narciarskich.

Sporo nowości w nadchodzącym biegu Salomon Nordic Sunday

poniedziałek, 09 stycznia 2012 w Zapowiedzi
Kolejny znany bieg narciarski w Polsce przystępuje do zawodów Salomon Nordic Sunday. Tym razem do punktacji największego i pierwszego cyklu dla narciarzy – amatorów będzie zaliczany Bieg Tysiąclecia w Jakuszycach (niedziela, 15 stycznia). Organizatorzy zapowiadają sporo nowości w porównaniu z poprzednim biegiem w ramach SNS.

Zachowajmy rozsądek na trasach biegowych

czwartek, 29 grudnia 2011 w Stylem dowolnym
Od kilku tygodni na Polanie Jakuszyckiej tłum gęstnieje, szczególnie w weekendy. Nic w tym dziwnego. To obecnie jedyne miejsce, gdzie warunki pogodowe pozwalają na komfortowe uprawianie narciarstwa biegowego. Niepokojące jest jednak to, że coraz częściej możemy spotkać się na trasach z zasadami znanymi ze stoków narciarskich, czyli z... brakiem zasad.

Pogawędka z głównym serwisantem Stacji Jakuszyce

wtorek, 27 grudnia 2011 w Sprzęt
Rozmowa z Piotrem Lepką o dobieraniu sprzętu i serwisowaniu go. Pan Piotr udziela porad początkującym jakie wybrać narty, buty i kije, a także jak często serwisować biegówki.

Ponad 200 osób na starcie pierwszego biegu Salomon Nordic Sunday! To rekord frekwencji!

niedziela, 18 grudnia 2011 w Relacje
Aż 231 osób ukończyło w niedzielę 18 grudnia pierwszy bieg z cyklu Salomon Nordic Sunday. W tym gronie była m.in. srebrna mdalistka olimpijska z Sarajeva z 1984 roku! Niedzielne zawody odbyły się w Jakuszycach. Mocno wiało i sypał śnieg, ale to nie przeszkodziło zawodnikom w walce o pierwsze medale i dyplomy w tym sezonie.
Strona 3 z 4

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas