Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Bieg Piastów skraca dystanse i odwołuje bieg na 30 km

opublikowano: 10 lutego 2014 autor: Redakcja
Brak wystarczającej ilości śniegu na części tras Biegu Piastów zmusił organizatorów do podjęcia decyzji o skróceniu dystansów biegów podczas XXXVIII Biegu Piastów rozgrywanych techniką klasyczną i całkowitym odwołaniu biegu dowolną techniką na 30 km.

Dystanse krótsze o 1/3

W Górach Izerskich śnieg jest. Jednak w przyzoitych warunkach można biegać jedynie w okolicach Jakuszyc i to w wyższych partiach gór. Bliżej Szklarskiej Poręby śniegu nie ma zupełnie. 10 lutego 2014 roku Stowarzyszenie Bieg Piastów na swojej stronie internetowej umieściło komunikat:
"Na dzisiaj, nie jesteśmy w stanie podać ostatecznego przebiegu i długości tras biegów planowanych, jako 15 km CT, 26 km CT i 50 km CT. Najprawdopodobniej będą one skrócone o 1/3. Informację o trasach i dystansach zamieścimy ok. 23 lutego br. na stronie internetowej (www.bieg-piastow.pl) oraz roześlemy drogą mailową do uczestników".

Do 38. Biegu Piastów pozostały jeszcze blisko trzy tygodnie, jednak nawet jeśli nadejdą większe opady śniegu, biegi, a zwłaszcza ten główny, nie odbędą się na planowanych dystansach. - Jeśli spadnie śnieg, to może uda się przygotować większy dystans, niż ten, o którym myślimy teraz. Może to będzie 40 km, ale więcej na pewno nie - mówi Julian Gozdowski - Prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów i twórca tej największej masowej polskiej imprezy narciarskiej. - Na dzień dzisiejszy nie mamy nawet miejsca startowego, a samo jego przygotowanie to 4 dni pracy. Dlatego nawet jeśli spadnie śnieg, to nie zdążymy już przygotować pełnych dystansów - wyjaśnia Gozdowski.

Odwołany bieg 30 km FT

Najbardziej pokrzywdzeni przez zimę, a właściwie jej brak, zostaną zawodnicy, którzy planowali start w niedzielę 2 marca na dystansie 30 km. Ten bieg ma być odwołany! Na stronie Biegu Piastów czytamy: "W niedzielę 2 marca br. nie jesteśmy w stanie przeprowadzić równocześnie dwóch biegów - 26 km CT i 30 km FT. Biorąc pod uwagę ilość zgłoszonych na oba dystanse, z przykrością podjęliśmy decyzję, że odwołujemy bieg na dystansie 30 km FT, pozostawiając jedynie bieg stylem klasycznym. Zawodnicy zgłoszeni na 30 km FT mogą przepisać się na bieg stylem klasycznym, rozegrany tego samego dnia (nominalne 26 km CT) lub przenieść opłatę startową na 39. Bieg Piastów w 2015 roku [...]".

Odwołany FIS Marathon Cup

Tegoroczna edycja Biegu Piastów miała być zaliczana do FIS Marathon Cup. Jednak ze względu na skrócenie dystansów Puchar Świata FIS w biegach długodystansowych do Jakuszyc tej zimy nie zawita. - Właśnie poinformowaliśmy FIS, że odowłujemy Marathon Cup. Osoby ze strony FIS, z którymi się kontaktujemy w tej sprawie, są teraz w Soczi - mówi Julian Gozdowski. To oznacza, że w tym roku w Górach Izerskich uczestnicy Biegu Piastów nie będą rywalizować z zawodnikami z czołówki światowej.

Więcej informacji na stronie Biegu Piastów.

zaktualizowano poniedziałek, 10 lutego 2014 15:25
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas