Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Jizerská 50 ma już 5000 uczestników. Pozostały jeszcze wolne miejsca.

opublikowano: 05 listopada 2018 autor: Redakcja
Kiedy zostaną wysprzedane wszystkie miejsca? 52. edycja zawodów Jizerská 50 już teraz cieszy się ponadprzeciętnym zainteresowaniem. Poprzedni rok był rekordowy pod względem liczby startujących, w tym roku zainteresowanie jest jeszcze większe.

Jeszcze w październiku 2018 roku w czeskich górach pojawił się pierwszy śnieg i zainteresowanie największym maratonem narciarskim u naszych południowych sąsiadów dodatkowo wzrosło. Na przykład, jak zwracają uwagę organizatorzy, w głównym biegu na 50 km pozostała tylko jedna trzecia miejsc.

7289 – to liczba zawodników, która startowała w w Izerskiej 50 w 2018 roku. Czy w tym sezonie będzie ich więcej? Organizatorzy twierdzą, że na pewno tak. Większe zainteresowanie numerami startowymi odnotowuje się na wszystkich dystansach – od 10 do 50 km. - Na przykład zawody dziecięce Mini Jizerská obchodzą 25. rocznicę i cieszymy się, że zainteresowanie nie ogranicza się tylko do zawodów dla dorosłych. Dla całej rodziny zostanie przygotowany bogaty program towarzyszący. Oprócz tego dzieci chętnie zgłaszają się z rodzicami do wyścigu ČT Jizerská 10. Tutaj na trasie poradzi sobie w zasadzie każdy - informują organizatorzy.

52. edycja sławnego biegu odbędzie się w drugi weekend lutego (8–10 lutego). Można się jeszcze zapisywać przy tańszej opłacie startowej, i to na wszystkich dystansach. Zgłaszać należy się przez stronę na www.jiz50.cz.

- Jeśli ktoś zwleka z rejestracją, powinien sobie uświadomić, że miejsc startowych już zostało niewiele. Na dodatek liczba miejsc w poszczególnych biegach jest ograniczona za względu na przepustowość tras i ochronę przyrody. Trasy prowadzone są w parku krajobrazowym, a my chcemy pozostawić przyrodę w takim stanie jak przed zawodami - mówi Richard Valoušek, rzecznik prasowy zawodów Jizerská 50.

zaktualizowano poniedziałek, 05 listopada 2018 15:41
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

5 dni temu
Annadd odpowiedział(a) w temacie Odp: szukam instruktora na forach.
12:33
1 tydzień temu
Asia Rączka odpowiedział(a) w temacie Odp: Ciężkie początki na forach.
Lip 15
Szklarz dodał(a) zdjęcie dla wydarzenia XI Bieg Podhalański
Lip 14
Więcej
Więcej

lubią nas