Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Można już się zapisywać na X Bieg Podhalański - Mistrzostwa Polski PZN amatorów

opublikowano: 19 grudnia 2017 autor: informacja prasowa organizatora
Zapisy na jubileuszowy X Bieg Podhalański już ruszyły. W sobotę 10 lutego 2018 roku w Nowym Targu zawodnicy zmierzą się techniką klasyczną na dystansach 30 km, 15 km i 5 km. Zawody na najdłuższym dystansie będą jednocześnie Mistrzostwami Polski PZN amatorów w biegach narciarskich.

Trasa dziesiątej edycji zawodów poprowadzona zostanie tradycyjnie wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy będą mieli do pokonania stylem klasycznym bardzo malowniczą trasę 30, 15 lub 5 kilometrową.

Dla pokreślenia X jubileuszowej edycji zawodów to właśnie podczas Biegu Podhalańskiego w roku 2018 odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN, będzie to również jedna z edycji Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN. Na dziesiątą jubileuszową edycję zawodów przygotowanych zostało jeszcze kilka nowości, o których organizator obiecał poinformować zawodników już wkrótce.

Także podczas nadchodzącej edycji zawodów nagrody dla najlepszych między innymi ufundują Sponsor Generalny firma SALOMON oraz lokalne samorządy: Urząd Miasta Nowy Targ, Urząd Miasta Zakopane, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Urząd Gminy Nowy Targ, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska.

Również w X edycji Biegu Podhalańskiego nagrody będą przyznawane do 6. miejsca open na każdym dystansie, z podziałem na kobiety i mężczyzn! Każdy zawodnik otrzyma upominek z logo biegu oraz odlewany medal!

Przypominamy kilka spraw organizacyjnych:

 1. Do 7 lutego 2018 r. zgłoszenia należy składać on-line przez internetowy formularz zgłoszeniowy.
 2. 9 lutego 2018 r. zgłoszenia należny składać osobiście w biurze zawodów na lotnisku w Nowym Targu od godz. 11:00 do 18:00, oraz 10 lutego od godz. 8:00 do 10:00.
 3. Zawodnicy niepełnoletni nie mogą brać udziału w biegu na dystansie 30km. Młodzież do 18 lat, ma prawo startu na dystansie 5 km i 15 km za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Opłata startowa:

 • Zgłoszenie do 4 lutego 2018 r.
  • 30 zł - osoby dorosłe
  • 10 zł - dzieci i młodzież do 18 roku życia (2000 r.)
 • Zgłoszenie od 5 do 10 lutego 2018 r.
  • 50 zł - osoby dorosłe
  • 20 zł - dzieci i młodzież do 18 roku życia (2000 r.)

Opłaty należy dokonywać gotówką w biurze zawodów przy odbiorze numeru startowego.

zaktualizowano wtorek, 19 grudnia 2017 09:51
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
Przezdziecki, Michał Rolski odpowiedział(a) w temacie Odp: Ciężkie początki na forach.
Maj 16
Więcej
Więcej

lubią nas