Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

SGB Ultrabiel 2017 odbędzie się na wyżej położonych trasach

opublikowano: 02 marca 2017 autor: Redakcja

Zdjęcie wykonane na trasach w Górach Bialskich 18 marca 2016 roku. Na większych wysokościach śnieg utrzymuje się długo.

Zdjęcie wykonane na trasach w Górach Bialskich 18 marca 2016 roku. Na większych wysokościach śnieg utrzymuje się długo.
Organizatorzy maratonu narciarskiego Ultrabiel zaplanowanego na 11 marca w Górach Bialskich potwierdzają, że bieg się odbędzie. Jeśli na początkowo zaplanowanych trasach nie wystarczy śniegu, zawodnicy będą rywalizować na pętlach położonych w wyższych partiach gór, gdzie obecnie jest nawet pół metra śniegu.

Wszyscy, którzy zaplanowali start w tegorocznej edycji maratonu narciarskiego Ultrabiel, mogą spokojnie szykować się do biegu. Impreza odbędzie się. Jeżeli nie uda się to na planowanych od początku trasach, zawodnicy będą rywalizować na trasach biegowych położonych w wyższych partiach Gór Bialskich.

Tam na wysokościach 900, czy 1000 m n.p.m. wciąż zalega bardzo gruba pokrywa śnieżna dochodząca nawet do 50 cm. W ostatni weekend lutego odbywały się w tym miejscu prestiżowe czeskie zawody JeLyMan zaliczane do cyklu Ski Tour, tego samego, w którym jest Jizerska 50. W sobotę i niedzielę zawodnicy ścigali się na dystansach od 10 km do 40 km. Duża część tras tego biegu poprowadzona była po polskiej stronie granicy. Uczestnicy wyścigu chwalili warunki.

Decyzje o ewentualnej zmianie przebiegu tras SGB Ultrabiel 2017 mają zapaść w najbliższy wtorek lub środę (7 lub 8 marca). - Po weekendzie i prognozowanych opadach śniegu będzie można ostatecznie ocenić pokrywę śnieżną na wszystkich trasach i podjąć decyzję o przebiegu tegorocznego maratonu i biegów towarzyszących - informuje Marek Tokarczyk, dyrektor biegu. Wszystko jednak wskazuje, że właśnie tam, wyżej, odbędzie się tegoroczny Ultrabiel.

Jeżeli przebieg tras się zmieni zawodnicy będą startować i kończyć bieg po czeskiej stronie Gór Bialskich w okolicach schroniska Paprsek. Organizatorzy obiecują dostarczyć startującym komplet informacji o nowym przebiegu pętli, wskazówki jak dostać się na start, gdzie zaparkować samochód itp. Będą dostępne przed biegiem na stronie internetowej imprezy pod adresem www.ultrabiel.pl.

Organizatorzy uspokajają, że bieg się odbędzie. W tej części Sudetów na wysokościach około 1000 m n.p.m. jest obecnie bardzo dużo śniegu. W prognozach są nawet kolejne opady. W górach śnieg regularnie ubijany przez ratraki, gdy w nocy panują ujemne temperatury, utrzymuje się długo.

Bieżące informacje o zbliżającym się maratonie narciarskim Ultrabiel i biegach towarzyszących można śledzić na stronie www.ultrabiel.pli na facebooku www.facebook.com/ultrabiel/.

zaktualizowano czwartek, 02 marca 2017 11:09
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Wczoraj
sqr3 zmienił(a) swój awatar.
11:15
1 tydzień temu
sqr3 dołączył(a) do grupy: Team nabiegowkach.pl
Paź 11
Więcej
Więcej

lubią nas