Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

SGB Ultrabiel 2020 odbędzie się na zmienionych trasach

opublikowano: 04 marca 2020 autor: Redakcja
Jak dotąd wszystkie edycje SGB Ultrabiel się odbyły, mimo że w innych miejscach odwoływano biegi. Tak ma też być 7 marca 2020 roku, pomimo problemów ze śniegiem w dolnych partiach gór zawodnicy już po raz piąty z rzędu mają ścigać się w trzech biegach SGB Ultrabiel. Rywalizacja przeniesie się na wyżej położone trasy, co wiąże się ze zmianą dystansów.

Góry Bialskie w Sudetach, gdzie odbywa się maraton narciarski SGB Ultrabiel, słyną z bardzo dobrych warunków śniegowych. W tym sezonie przez większość czasu było tam więcej śniegu, niż w Jakuszycach. Niestety teraz sytuacja się odwróciła i w dolnych partiach Gór Bialskich śniegu zaczęło brakować. Na szczęście wyżej jest go wystarczająco dużo.

Zawody odbędą się zgodnie z planem w sobotę 7 marca. Zmieni się natomiast przebieg tras, a także dystanse. Bieg na 60 km zostanie skrócony do 42 km, bieg na 20 km wydłużony do 23 km, a najkrótszy dystans 13 km zostanie zamieniony na 9 km.

W związku z tym zmienia się też lekko program zawodów - godziny startów na poszczególnych dystansach, jak też godziny dekoracji.

Więcej informacji o zmianach w tegorocznej SGB Ultrabiel, przeczytasz w tym komunikacie.

Więcej o Ultrabiel:

zaktualizowano środa, 04 marca 2020 12:00
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Brak postów do publikacji.

lubią nas