Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Salomon Nordic Sunday po raz pierwszy w Lubomierzu

opublikowano: 30 grudnia 2012 autor: Tomasz Hucał

Salomon Nordic Sunday po raz pierwszy w Lubomierzu

Stacja Jakuszyce
W niedzielę 6 stycznia 2013 roku odbędzie się historyczny Bieg w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday. Historyczny, bo pierwszy w czteroletniej historii tych zawodów zorganizowany w Lubomierzu. Zawodnicy będą rywalizowali na czterokilometrowej pętli, którą przebiegną dwa razy.

Lubomierz do tej pory był znany bardziej z tras do narciarstwa zjazdowego. Stacja narciarska Lubomierz istnieje już blisko 40 lat. Posiada dwa wyciągi orczykowe. Ale ta, położona ok. 65 km od Krakowa miejscowość, to także doskonałe miejsce na biegówki. Trasy biegowe są tutaj zlokalizowane w przepięknej dolinie Kamienicy. Dolina ma 27 km długości, a trasy wytyczone są w okolicach Gorczańskiego Parku Narodowego.

Ciekawostką jest to, że trasy biegowe w Lubomierzu, są jednymi z najwyżej położonych w Polsce - na wysokości ponad 700 metrów nad poziomem morza. To zapewnia, że śnieg leży na nich dość długo. Dodatkowym atutem tego miejsca jest też fakt, że na zawody trasy mogą zostać dośnieżone armatkami z pobliskiego stoku zjazdowego.

Debiut Lubomierza jeżeli chodzi o zawody biegowe, miał miejsce 18 marca tego roku, kiedy to odbył się I Puchar Ski Lubomierz. Na starcie zawodów w Lubomierzu stanęło łącznie 100 zawodników: 48 mężczyzn i 8 kobiet rywalizowało na dystansie 16 km stylem klasycznym, a 4 km stylem klasycznym ze startu wspólnego pokonało 20 kobiet i 24 mężczyzn. W tym sezonie, oprócz zawodów Salomon Nordic Sunday odbędzie się w Lubomierzu właśnie druga edycja Pucharu.

Teraz kilka informacji praktycznych, szczególnie dla tych, którzy do Lubomierza wybierają się pierwszy raz. Miejscowość jest położona 65 km od centrum Krakowa. Dojazd: drogą Kraków - Zakopane, po ok. 50 km w miejscowości Lubień, skręt w lewo – kierunek Mszana Dolna. W Mszanie trzymamy się dalej drogi nr 968 i po ok. 10 km dojeżdżamy do Lubomierza.

Kolejna bardzo ważna informacja to biuro zawodów oraz opłaty startowe. Biuro mieści się w Centrum Biegowym Salomon w Krakowie przy ul. Gromadzkiej 46, tel. 12 423 61 88, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 18.00 oraz w sobotę 5 stycznia, od godz. 10.00 do 15.00.Tam można zapisywać się na start, a także wnosić opłaty startowe. Rejestracja tradycyjnie także na stronie internetowej cyklu: www.sns-nartybiegowe.pl

Bardzo ważna informacja – opłaty startowe wnoszone są na konto organizatora biegu w Lubomierzu, czyli inne niż konto dla biegów w Jakuszycach. Szczegóły na stronie cyklu w zakładce regulamin.

W dniu zawodów biuro otwarte będzie od godz. 8.00 do 10.00 w Stacji Narciarskiej Ski Lubomierz. Tam można m.in. odebrać chipy do pomiaru czasu. Przypominamy, że kto już je odebrał na pierwszych zawodach, nie musi się po nie drugi raz zgłaszać.

I jeszcze dobra informacja dla biegaczy SNS-a. Wszyscy dostają 5 procent rabatu w Centrum Biegowym w Krakowie.

Trasa zawodów w ramach Salomon Nordic Sunday Na koniec jeszcze informacja o pogodzie. Na początek nowego roku zapowiadane jest ochłodzenie i opady śniegu. Jak podkreślają organizatorzy – nie dopuszczają nawet myśli o odwołaniu niedzielnych zawodów. Pętla, na której będą rywalizowali biegacze liczy 4 kilometry i zależnie od warunków będzie do pokonania raz lub dwa razy. Trasa jest ciekawa, z kilkoma zjazdami i podbiegami i z różnicą wzniesień ponad 40 metrów.

zaktualizowano niedziela, 30 grudnia 2012 22:23
Oceń artykuł
(0 głosów)
Tomasz Hucał

Tomasz Hucał

Tomasz Hucał. Były dziennikarz Gazety Lubuskiej,  wcześniej pracował m.in. w Gazecie Wrocławskiej i Słowie Polskim. Niespełniony sportowiec - amator. W szkole średniej przeciętny dyskobol, bez sukcesów. Od 2008 roku zakochany w biegówkach (w żonie kocha się trochę dłużej). Ma za sobą trzy starty w Biegu Piastów na 26 km CT, jeden na 10 km CT oraz kilkanaście startów w cyklu Salomon Nordic Sunday. Poza nartami jego ulubione sporty to koszykówka i kolarstwo. Właściciel małej firmy, spiker sportowy, konferansjer, kierownik obiektów sportowych Arena Żagań.

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

3 dni temu
10:22
wososh zmienił(a) swój awatar.
10:19
1 tydzień temu
manfred, Szklarz odpowiedział(a) w temacie Odp: Strefa odbicia na forach.
Lut 12
manfred utworzył(a) nowy temat Strefa odbicia na forum.
Lut 12
Więcej
Więcej

lubią nas