Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Startowałeś w Biegu Piastów 40 lat temu? Nie? Pobiegnij w Ultrabiel!

opublikowano: 07 marca 2016 autor: Redakcja
- Twórz z nami historię polskich masowych biegów narciarskich, weź udział w pierwszej edycji nowego w naszym kraju maratonu narciarskiego SGB Ultrabiel - zachęcają organizatorzy biegu narciarskiego, który odbędzie się 12 marca 2016 roku w Bielicach niedaleko Stronia Śląskiego. Wielu zawodników w euforii po Biegu Piastów planuje teraz start w Górach Bialskich.

Po dużych opadach śniegu w Sudetach, jakie miały miejsce na początku marca tego roku, w Górach Bialskich panują dobre warunki do biegania. Od rana w poniedziałek 7 marca w Bielicach padał śnieg, a prognozy zapowiadają dalsze opady do wtorkowej nocy. Jeśli nowa warstwa śniegu nie przykryje drobnych przetarć w dolnych partiach tras SGB Ultrabiel, organizatorzy zapewniają, że naśnieżą te odcinki korzystając ze śniegu zalegającego w lesie.

W niedzielę 6 marca w Jakuszycach zakończył się 40. jubileuszowy Bieg Piastów. Pierwsza edycja tego kultowego polskiego masowego biegu narciarskiego miała miejsce 40 lat temu. Kto startował w pierwszych, historycznych zawodach, może z dumą opowiadać o tym fakcie. - Spodziewamy się, że Ultrabiel za 10, 20, czy 50 lat może być znaczącym europejskim wydarzeniem w świecie narciarskim. Warto zapisać się w historii udziałem w pierwszej jego edycji - zachęca Michał Rolski z Komitetu Organizacyjnego biegu.

Przypominamy, że SGB Ultrabiel odbędzie się w sobotę 12 marca 2016 roku w Bielicach w gminie Stronie Śląskie. Trasy tego biegu prowadzą po malowniczych zakątkach "najdzikszej części Sudetów" - Gór Bialskich. Zawody odbędą się techniką klasyczną na dystansach 10 km, 20 km i 60 km, który jest najdłuższym w Polsce. Zapisy trwają do wyczerpania limitów. Do wtorku 8 marca obowiązuje obniżona opłata startowa.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.ultrabiel.pl. Zima, choć przyszła późno, zagościła na dobre w górach. Korzystajmy z sezonu, gdy jeszcze jest. Nie wiadomo kiedy znów w Polsce będzie śnieg. Do zobaczenia na SGB Ultrabiel.

zaktualizowano poniedziałek, 07 marca 2016 19:13
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas