Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Ultrabiel 2018 - niższe stawki i dobre miejsca w sektorach tylko dla opłaconych zgłoszeń do końca lutego

opublikowano: 26 lutego 2018 autor: Redakcja
Na 10 marca zaplanowano SGB Ultrabiel - jeden z dwóch polskich maratonów narciarskich. Odbędzie się w Bielicach, w gminie Stronie Śląskie. Zawodnicy zmierzą się techniką klasyczną na dystansach: 60 km, 30 km, 13 km. Przypominamy, że niższe opłaty startowe należą się wszystkim, którzy dokonają wpłaty do końca lutego. Numery startowe i miejsca w pierwszych sektorach zostaną przyznane tylko zawodnikom z opłaconymi zgłoszeniami.

SGB Ultrabiel, który odbędzie się w Górach Bialskich tydzień po Biegu Piastów, to impreza dosyć młoda w kalendarzu polskich biegów narciarskich. Choć odbędzie się trzeci raz, bieg zyskał już renomę i opinię świetnie zorganizowanej imprezy. Zawody odbywają się techniką klasyczną na doskonale przygotowanych i przepięknych trasach najdzikszej części Sudetów - w Górach Bialskich. Trasy wyścigów na 60 km (najdłuższy dystans w Polsce) i 30 km prowadzić będą po polskiej i czeskiej stronie granicy. Bieg towarzyszący na 13 km zorganizowany zostanie na nowej, niewykorzystywanej w poprzednich latach trasie, prowadzącej tylko na terenie Polski.

Zapisy do biegu trwają. Można się zapisywać przez internet do 8 marca. Będzie można się także zgłaszać na miejscu w biurze zawodów. Opłaty startowe w SGB Ultrabiel uzależnione są od daty zgłoszenia i terminu wpłaty. Kto dokona przelewu do końca lutego, skorzysta z niższych stawek. Dotyczy to także tych, którzy zapisywali się w styczniu. Zgłoszenie od 1 marca, a zwłaszcza osobiste w biurze zawodów, wiąże się z wyższymi opłatami. Więcej o wysokości opłat startowych znajdziesz na stronie biegu.

SGB Ultrabiel to jeden z nielicznych otwartych polskich biegów narciarskich, którego organizatorzy zadają sobie trud ustawienia zawodników w sektorach startowych zgodnie z ich poziomem sportowym. W najmłodszym polskim maratonie narciarskim każdy sektor liczy po 50 zawodników. W pierwszym sektorzy miejsca będą ponumerowane. Sektory będą startować w odstępie 2 minut, jeden po drugim. Przypisanie do sektorów może odbywać się tylko wobec zawodników zgłoszonych i opłaconych. - Nie jesteśmy w stanie przydzielić do sektora zawodników, o których nie wiemy, że zamierzają wystartować w naszym biegu. Także jeżeli ktoś się zgłosił, ale nie dokonał wpłaty, nie może być wzięty jako pewny uczestnik SGB Ultrabiel. Dlatego do pierwszych sektorów trafią tylko zawodnicy, którzy mają opłacone zgłoszenia - wyjaśnia Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy SGB Ultrabiel.

Prace nad przydziałem do sektorów rozpoczną się 1 marca. Do 4 marca ma zostać opublikowana lista rozstawienia w sektorach. Do 6 marca można będzie zgłaszać zastrzeżenia. Będą przyjmowane tylko od tych zawodników, którzy znajdą się w pierwszym rozstawieniu do sektorów. - Kto zgłosi się do udziału w zawodach w marcu, godzi się automatycznie na rozpoczęcie biegu z dalszych miejsc startowych. Musimy mieć kilka dni czasu na przygotowanie list startowych, a także na przyjmowanie zastrzeżeń od zawodników i ewentualne korekty. Nie da się tego zrobić w dniu startu, a zwłaszcza na 5 minut przed biegiem. Jeśli ktoś przez cały sezon nie znalazł chwili czasu, by się zapisać do SGB Ultrabiel, to znaczy, że raczej nie zależy mu na dobrym sektorze - wyjaśnia Michał Rolski z komitetu organizacyjnego biegu.

Przypominamy, że sektory startowe obowiązują tylko w biegach na 60 km i 30 km. Do zawodów na dystansie 13 km wszyscy zawodnicy wyruszają razem. Będziemy apelować, by ustawiali się w polu startowym zgodnie ze swoim poziomem sportowym.

Na planowanych trasach SGB Ultrabiel warunki narciarskie są znakomite, można pokusić się o stwierdzenie, że najlepsze, jakie panują w Górach Bialskich od kilku sezonów. W ostatni weekend znów spadł śnieg. Siarczyste mrozy, które mają panować na początku marca, tylko go zakonserwują. Poniższe zdjęcie zostało zrobione na trasach SGB Ultrabiel w niedzielę 25 lutego. Autorem jest Seweryn Basiak.

Więcej o SGB Ultrabiel

zaktualizowano poniedziałek, 26 lutego 2018 16:42
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
Przezdziecki, Michał Rolski odpowiedział(a) w temacie Odp: Ciężkie początki na forach.
Maj 16
Więcej
Więcej

lubią nas