Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Znamy datę I Biegu Ulicami Miasta Dusznik Zdroju

opublikowano: 09 września 2011 autor: Marian Szklarski
Organizatorzy I Biegu Ulicami Miasta Dusznik Zdroju ujawnili nam jeszcze przed oficjalną prezentacją imprezy nie tylko datę biegu, ale także inne szczegóły. Wiemy m.in. po jakiej trasie będziemy się ścigać, jaką kwotę zabudżetowano na nagrody, ile wyniesie wpisowe, a także co się stanie gdy zabraknie śniegu. Wiedzą dzielimy się z czytelnikami portalu.

Organizatorzy I Biegu Ulicami Miasta Dusznik Zdroju, wśród których pierwsze skrzypce gra Stowarzyszenie "Razem", zaplanowali oficjalną zapowiedź imprezy na 9 września 2011 w godzinach popołudniowych. Portal nabiegowkach.pl ujawnia najważniejsze informacje jako pierwszy.

Co nas czeka w poszczególne dni?

Plan imprezy, zaplanowananej na drugi weekend lutego 2012, przedstawia się następująco:

10.02.2012 (piątek)

20:00 - Oficjalne otwarcie BUM w Dusznikach (hala sportowa w Dusznikach Zdroju).

Szczegóły:

  • Prezentacje aktywnych incjatyw miasta „Klub Orlica" - rolkarze, „Klub Zdrowej Energii Victoria" - gimnastyka, chór Agnieszki Gbyl, „Pogoń Duszniki", „talenty" Szkoły Podstawowej w Dusznikach Zdroju.
  • Drama-inscenizacja BUM w Dusznikach Zdroju. Przedstawienie osobliwości miasta Duszniki Zdrój na odcinku trasy BUM.
  • Oficjalne Otwarcie BUM w Dusznikach Zdroju.
  • Słodki poczęstunek, napoje, kawa itp., powiązany z wystawą artystów.

11.02.2012 (sobota)

9:00 - Bieg stylem klasycznym 10 km, 20 km
11:50-12:50 Dekoracja zwycięzców.
13:00 - Bieg stylem dowolnym 10 km, 20 km
15:30 - Dekoracja zwycięzców.

  • losowanie nagrody specjalnej wśród zawodników
  • nagrody dla kibiców za efektowne przebranie i doping
  • nagroda za dekorację odcinka trasy

12.02.2012 (niedziela)

10:00 - Nordic Walking 10km, 20 km
14:00-15:00 - Dekoracja zwycięzców.
15:00 -  Pokaz skikjoringu (jazdy na nartach za koniem).

A gdy zabraknie śniegu?

Czy dopisze śnieg? Organizatorzy są optymistyczni. Duże zmagania będą z przygotowaniem tras, a następnie odśnieżeniem ich. Na jezdniach i uliczkach musi być min. 30 cm śniegu by mógł wjechać ratrak. Ale z tym sobie poradzimy. - powiedziała nam Agnieszka Wanżewicz-Uznańska, pomysłodawczyni Biegu Ulicami Miasta.

Organizatorzy przewidzieli jednak możliwość, że śnieg nie dopisze. Brawo, bo jak dotąd przywykliśmy, że inne biegi były po prostu odwoływane z powodu niewystarczającej pokrywy śnieżnej. Gdyby (odpukać!) śniegu było za mało, imprezy niedzielne zostaną przeniesione na sobotę 11 lutego, a wartość nagród dla uczestników zostanie podniesiona.

O ile nie zapewni to śniegu i nie pozwoli wystartować na nartach biegowych, zawodnicy, z których duża część z pewnością zaplanuje w tym terminie weekend w Kotlinie Kłodzkiej, będą mieli okazję wziąć udział w imprezie zastępczej i nadal dobrze się bawić. Naszym zdaniem to bardzo dobry pomysł i mamy cichą nadzieję, że organizatorzy innych imprez dla biegaczy narciarskich pójdą za tym przykładem.

Na jakiej trasie przyjdzie się nam ścigać?

Zaplanowano dwie możliwe trasy biegu narciarskiego, każda o długości 4 km, którą zawodnicy w zależności od dystansu pokonają kilkukrotnie. Dla zawodów nordic walking przewidziana jest pętla o długości 5 km. Mapki tras wraz z profilami prezentujemy na poniższych obrazkach.

Ile zapłacimy za udział?

Organizatorzy będą przyjmować zapisy od 1 października 2011 roku, a wysokość wpisowego uzależnili od daty jego wpłacenia.

Impreza do 15.01.2012 16.01 - 09.02 10.02 - 12.02
Bieg Ulicami Miasta (bieg narciarski) 40 zł 50 zł 60 zł
Nordic Walking 20 zł 30 zł 40 zł

Zgodnie z wyliczeniami organizatorów pieniądze pozyskane z wpisowego nie wystarczą nawet na nagrody dla zawodników, bowiem budżet zaplanowany na ten cel wynosi aż 34 tysiące złotych !

Szykuje się Wielkie BUM !

Szczegółowe informacje o każdym z biegów narciarskich, w tym o limitach czasu, zostały wpisane do portalowego Kalendarza. Zachęcamy do zgłaszania uczestnictwa w Kalendarzu.


Podyskutuj z nami...

Jeżeli chcesz podyskutować o tej imprezie, zapraszamy na forum.

zaktualizowano środa, 07 grudnia 2011 22:02
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas