Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Blisko 600 miłośników biegówek na XI Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II

opublikowano: 21 lutego 2022 autor: Informacja prasowa organizatora

Fot. Jacek Deneka

Fot. Jacek Deneka
Na nowotarskim lotnisku 5 lutego 2022 r. po raz XI odbył się Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. Na trasie zawodów stanęło blisko 600 miłośników biegówek. Trasa zawodów jest jedną z najbardziej malowniczych spośród imprez narciarskich w Polsce. Podczas biegu można podziwiać Tatry, Gorce, Babią Górę, rezerwat przyrody Bór na Czerwonem czy urokliwy Biały Dunajec.

Na liście startowej oprócz Polaków znaleźli się Niemcy i Francuzi oraz kilkudziesięciu Słowaków, a wśród nich ekipa z zaprzyjaźnionego Kieżmarku. Warunki śniegowe były bardzo dobre, jednak śnieg zaczął sypać dopiero 2 tygodnie przed zawodami, w związku z tym organizatorzy mieli nie lada wyzwanie, żeby przygotować trasę zawodów. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 6, 15 i 30 kilometrowym. Honorowy patronat nad biegiem objął Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego.

Zwycięzcy zawodów

  • dystans 30 km - Justyna Pradziad i Kacper Antolec
  • dystans 15 km - Julia Kapiarz i Piotr Grabowski
  • dystans 6 km - Roksana Ciborowska i Jan Łacek

Wszystkie wyniki pod linkiem Wyniki XI Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II

Podziękowania organizatorów

Składamy wyrazy wdzięczności za pomoc, zaangażowanie i troskę okazaną w realizacji tego przedsięwzięcia. W organizację biegu włączyły się samorządy Podhala, wolontariusze i ludzie dobrej woli, dzięki którym udało się zorganizować to niezwykłe przedsięwzięcie. W sposób wyjątkowy dziękujemy za sportową rywalizację tak licznie przybyłym zawodnikom i już dzisiaj zapraszamy Was za rok na XII Bieg Podhalański!

Szczególne podziękowania należą się firmie SALOMON, naszemu Sponsorowi Generalnemu z którym współpracujemy już 13 lat, oraz Sponsorowi Głównemu- Alior Bank, który ufundował puchary oraz nagrody pieniężne w wysokości 5.000 zł dla najszybszej zawodniczki i najszybszego zawodnika na dystansie 30km. Mamy nadzieję, że jest to początek długoletniej współpracy.

Szczerze dziękujemy współorganizatorom i fundatorom nagród do których należą: Tatrzański Związek Narciarski, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Powiat Tatrzański, Urząd Miasta Zakopane, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Nowy Targ, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska, Urząd Gminy Poronin.

Bardzo dziękujemy sponsorom imprezy, którymi w tym roku byli: Gena, Holmenkol, Herbaciarnia Tea Time z Galerii Nowotarskiej Buy&fly, Suunto oraz FullLife.eu

Bieg od wielu lat wspiera Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu, Aeroklub Nowy Targ, OSP Nowy Targ, OSP Szaflary, Grupa Podhalańska GOPR, Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Związek Podhalan Oddział Nowy Targ, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy również mediom, szczególnie tym, które objęły patronat medialny nad naszym wydarzeniem, bo dzięki nim możemy dotrzeć do tak licznie startujących uczestników.

Galerie zdjęć i relacje filmowe

 

 

zaktualizowano poniedziałek, 21 lutego 2022 15:44
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas