Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Brąz dla Polki na Mistrzostwach Europy w bieganiu na nartach... z psem

opublikowano: 02 marca 2018 autor: Redakcja
Nasza Mistrzyni Europy w skijoringu tym razem wywalczyła brązowy medal we Włoszech. Oczywiście razem ze swoim partnerem, czyli dzielnym greysterem Kodim. Brawo!

W ostatni weekend lutego, we włoskiej miejscowości Millegrobbe odbyły się Mistrzostwa Europy Psich Zaprzęgów IFSS w warunkach śnieżnych. Polka Agnieszka Jarecka zdobyła brązowy medal w skijoringu, czyli na nartach biegowych z psem.

W Polsce skijoring od 2005 roku oficjalnie podlega pod Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów. Jest to bardzo widowiskowa dyscyplina, średnie prędkości na trasie wynoszą 32-35 km/h, maksymalnie do 50 km/h.

Agnieszka Jarecka mieszka w Mikołowie i należy do Sekcji Psich Zaprzęgów Trango. Wraz ze swoim 6-letnim psem o imieniu Kodi broniła we Włoszech tytułu Mistrzyni Europy zdobytego dwa lata temu w Norwegii, gdzie pokonała wszystkie Skandynawki, które wiodą prym w tej konkurencji.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy rozgrywano na dystansie sprinterskim 15 km. Po ciężkiej walce na trasie, na której panowały trudne warunki z powodu świeżych opadów śniegu, udało się zdobyć trzecie miejsce, klasyfikując się jedynie za Szwedką Caisa Grape i Czeszką Martiną Stepankovą.

Agnieszka Jarecka startuje w wyścigach psich zaprzęgów od 23 lat, a wraz ze swoimi psami ma na swoim koncie zarówno tytuły Mistrzyni Świata jak i Europy w skijoringu i bikejoringu, czyli jeździe na rowerze z psem.

Zdjęcia polskiej pary z ostatnich ME możecie zobaczyć w galerii na profilu FB.

zaktualizowano sobota, 03 marca 2018 11:10
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas