Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Charytatywny bieg dla Romka w Jakuszycach przyciągnął dużą liczbę narciarzy

opublikowano: 13 kwietnia 2015 autor: Redakcja

Charytatywny bieg dla Romka w Jakuszycach przyciągnął dużą liczbę narciarzy

Leszek Kosiorowski
Bieg narciarski, który odbył się w Jakuszycach w ostatnią sobotę 11 kwietnia 2015 roku przyciągnął wyjątkowo dużą liczbę uczestników. Pięćdziesięciu dwóch narciarzy na mecie to sporo zważywszy na okres roku, w którym odbywała się impreza.

Biegi charytatywne to nowość wśród imprez dla narciarzy biegowych. Nie przypominamy sobie podobnego wydarzenia w kilku ostatnich latach. Choć początkowo miał to być bieg po trasach narciarskich, ale bez nart...

Pierwszy zamysł organizatora, którym jest Stowarzyszenie Bieg Piastów, był bieg organizowany z myślą o biegaczach górskich i ulicznych. To oni mieli rywalizować w Górach Izerskich. Jednak długa zima i wciąż bardzo dobre warunki do biegania sprawiły, że zaplanowano dwa biegi - narciarski i górski. Bieg na nartach odbył się techniką klasyczną na dystansie 6,5 km. Trasa prowadziła Dolnym i Górnym Duktem Końskiej Jamy w Górach Izerskich.

Rywalizację na nartach wśród mężczyzn wygrał Łukasz Bronowicki przed Danielem Iwanowskim i Tomaszem Kałużnym. Wśród pań triumfowała Marta Gregor, która wyprzedziła na mecie Anetę Gromyko i Małgorzatę Marciniak. Pełne wyniki załączamy pod tekstem.

Dzięki Biegowi dla Romka, z którego dochód przeznaczony jest na leczenie jeleniogórzanina Romana Geftasewicza chorującego na stwardnienie rozsiane, udało się zebrać ponad 7000 zł.

Stowarzyszenie Bieg Piastów ma możliwość dotarcia z informacją przede wszystkim do amatorów dwóch desek. Prawdopodobnie z tego powodu w biegu narciarskim uczestniczyło więcej zawodników niż w biegu bez nart. Być może duża ilość śniegu na trasie zniechęciła też do startu w butach.

Pięćdziesięciu dwóch narciarzy biorących udział w wyścigu może nie wydawać się zawrotną liczbą. Pamiętajmy jednak, że w zimie w szczycie sezonu nawet renomowanym biegom narciarskim często nie udawało się zebrać większej grupy startujących, jak choćby w XXXI Biegu Gąsieniców.

Wielu z nas już dawno zaparafinowało narty, aby "przezimować" je do nowego sezonu. Narciarzom mieszkającym na nizinach, którzy od pewnego czasu za oknem widzą kwitnące kwiaty i latające owady, nawet na myśl nie przejdzie, że gdzieś jeszcze można biegać na nartach. W tym świetle frekwencję w Biegu dla Romka należy uznać za sukces.

Cieszymy się, że środowisko narciarskie miało możliwość jeszcze raz spotkać się w tym sezonie i pomóc potrzebującemu. Być może odtąd takie charytatywne wydarzenia będziemy częściej spotykać w naszym biegowym kalendarzu.

zaktualizowano poniedziałek, 13 kwietnia 2015 08:50
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Szklarz dodał(a) nowe wydarzenie VIII Bieg Św. Floriana 12/6 km CT
02:09
Tomek dodał(a) zdjęcie dla wydarzenia BIEGÓWKI na BIEGUNIE
08:52
Tomek dodał(a) nowy komentarz do wydarzenia: 29. Bieg Jaćwingów - FT
08:38
08:33
2 dni temu
ziaro utworzył(a) nowy temat Dzień dobry na forum.
09:05
Więcej
Więcej

lubią nas