Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

I Narciarski Bieg Przebierańców w Pasterce

opublikowano: 01 lutego 2011 autor: Szymon Nitka

I Narciarski Bieg Przebierańców w Pasterce

I Narciarski Bieg Przebierańców w Pasterce Szymon Nitka
W ostatni weekend stycznia przed Schroniskiem PTTK Pasterka w Górach Stołowych zgromadzili się przebierańcy na nartach biegowych, by sprawdzić swe siły w I Narciarskim Biegu Przebierańców. Impreza była częścią weekendu pod hasłem "Z kamerą wśród zwierząt".

Trudna technicznie trasa biegła po łąkach wokół wsi Pasterka w Górach Stołowych. Zawodnicy pokonywali ostre podbiegi, po których następowały karkołomne zjazdy. Widok na Szczeliniec Wielki i usytuowany przy jednym z punktów kontrolnych bufet z napojami izotonicznymi dodawały jednak wszystkim sił.

Bieg został zdominowany przez niesamowite Krowy. Wygrały we wszystkich konkurencjach szybkościowych i technicznych, wyprzedzając Jeża, Koty, Węże, Zebry, Ważki, a nawet Biedronkę, co było dla licznie zgromadzonej publiczności sporym zaskoczeniem. Ku uciesze fanów i zgromadzonych mediów Krowy dały na koniec pokaz jazdy figurowej na nartach biegowych.

Niestety, jednego z zawodników zdyskwalifikowano. Zygmunt, perfekcyjnie przebrany za dzika, nie został dopuszczony do startu z powodu zażycia niedozwolonych środków farmakologicznych. Wpadł z powodu dużych ilości białego proszku na nosie.

Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje zawodów, tym razem w międzynarodowej obsadzie.

zaktualizowano środa, 07 grudnia 2011 22:10
Oceń artykuł
(2 głosów)
Szymon Nitka

Szymon Nitka

Turysta rowerowy i narciarski, wychowany jeszcze w PTTK. Zimowe wędrówki na biegówkach zastępują mu letnie wyprawy rowerowe. Choć jak powtarza, zimą zawsze wydaje mu się, że jest odwrotnie. O podróżach na rowerach i nartach biegowych pisze na stronach swojego bloga podróżniczego Znajkraj.

Partnerami Znajkraj są Fjord Nansen, Globtrek, Yeti i April Polska.

Strona www: www.znajkraj.pl
Komentarze (1)
Alicja
Lydia Świetny pomysł na zabawę karnawałową w plenerze!
01.02.2011, 11:31
Głosy: +1
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas