Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Puchar Kościeliska zdominowali zawodnicy spoza Podhala

opublikowano: 18 stycznia 2016 autor: Redakcja
W Pucharze Kościeliska, który odbył się u podnóża Tatr 17 stycznia 2016 roku - triumfowali Katarzyna Witek i Piotr Michałek, oboje z teamu nabiegowkach.pl. Na pętli 1,5 km z widokiem na Tatry aż 130 zawodników rywalizowało w pierwszym biegu Pucharu Polski Amatorów.

Spóźniona zima pozwoliła na rozegranie Pucharu Kościeliska - pierwszego w tym sezonie biegu zaliczanego do Pucharu Polski Amatorów - dopiero miesiąc po planowanym terminie. Zawody odbyły się 17 stycznia na trasie biathlonowej w Kirach, która została już wcześniej sztucznie naśnieżona. Dodatkowe opady śniegu, jakie pojawiły się w Kościelisku w dniach przed zawodami, poprawiły tylko warunki na trasie.

Bieg odbywał się na pętli o długości 1,5 km. Rywalizowano techniką klasyczną. Kobiety pokonywały 3 okrążenia, a mężczyźni 6. Łatwo policzyć, że płeć piękna przebiegła 4,5 km, a panowie 9 km. Mroźny poranek z temperaturą około -12 stopni C nie zniechęcił biegaczy spragnionych rywalizacji. Dla większości był to pierwszy start w tym sezonie. W zawodach wzięło udział 30 pań i 103 panów.

W pierwszej kolejności o 11:00 do rywalizacji przystąpiły kobiety. Po zakończeniu ich wyścigu, od 11:30 do biegu ruszali mężczyźni, którzy startowali wspólnie kategoriami wiekowymi. Choć przez większość czasu na 1,5 km pętli biegła wspólnie setka zawodników, nie odczuwało się tłoku na trasie. Gęsto robiło się tylko w okolicy ostrych zakrętów lub przewężeń trasy. Na szczęście takich punktów na trasie było niewiele. Ze względu na płaski profil niemal cała czołówka wyścigu pokonała trasę wyłącznie bezkrokiem, na gładkich, nie posmarowanych na odbicie nartach.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Wszystko odbywało się sprawnie i o czasie. Trasa doskonale przygotowana z trzema torami przez większość długości pętli. Oczekiwanie na ogłoszenie wyników i dekorację zwycięzców wypełniono losowaniem nagród, wśród których wygrać można było między innymi vouchery na pobyt w pensjonatach w Kościelisku, bony do sklepu sportowego, kalendarze, książki oraz sprzęt biegowy Salomona.

Rywalizację zdominowali przyjezdni. Większość czołowych miejsc w open i kategoriach wiekowych "zgarnęli" zawodnicy spoza Podhala. Udekorowano najszybszą zawodniczkę i zawodnika (Piotr Michałek i Katarzyna Witek, oboje z teamu nabiegowkach.pl) oraz trzy pierwsze miejsca w kategoriach wiekowych.

Triumfatorki biegu wśród kobiet to:

  1. Katarzyna Witek, team nabiegowkach.pl
  2. Barbara Byrtus, team nabiegowkach.pl
  3. Edyta Olcoń, team nabiegowkach.pl

Wśród mężczyzn najszybsi byli:

  1. Piotr Michałek, team nabiegowkach.pl
  2. Jacek Staroń, Krosski Briko Maplus
  3. Grzegorz Legierski, team nabiegowkach.pl

Pod artykułem załączamy wyniki open i w kategoriach wiekowych.

Zapraszamy też do galerii zdjęć z Pucharu Kościeliska na naszym facebookowym fan page.

zaktualizowano poniedziałek, 18 stycznia 2016 10:48
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
jaknovski odpowiedział(a) w temacie Odp: Sklepy w Krakowie na forach.
Wrz 18
Więcej
Więcej

lubią nas