Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W pełnym słońcu i na świetnie przygotowanej trasie odbył się Bieg Charytatywny w Jakuszycach

opublikowano: 31 marca 2019 autor: Redakcja
Kolejna jakuszycka impreza, podczas której zbierano pieniądze dla niepełnosprawnej mieszkanki Szklarskiej Poręby, zakończyła sezon startowy dla amatorów tej zimy. Choć liczył się udział, a medale przyznawano za dotarcie do mety, bieg miał bardzo wysoki poziom sportowy za sprawą zawodników walczących w tym tygodniu o medale Mistrzostw Polski.

W ostatnią sobotę marca trzy setki biegaczy stawiły się na starcie Charytatywnego Biegu dla Joli. Na nartach i bez nich, szybko i powoli, w grupie i w pojedynkę, bo liczył się udział i przekazanie opłat startowych na szczytny cel.

Trasa była do pokonania dla każdego. Sześć kilometrów ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej oraz Dolnym Duktem, Górnym Duktem i odcinkiem w lesie nie sprawiło problemu nawet początkującym narciarzom. Oprócz nich nieoczekiwanie na starcie pojawiła się grupa zawodników wyczynowych, z Justyną Kowalczyk na czele. Pobiegli zawodnicy z kadry, serwisanci, a nawet działacze z PZN, którzy przez kilka dni gościli w Jakuszycach na Mistrzostwach Polski.

Dla wielu amatorów to była rzadka okazja, by wystartować w jednym biegu z najlepszą polską biegaczką, ci bardziej zaawansowani mieli już w tym roku taką możliwość, podczas Biegu Piastów na dystansie 50 km. Justyna Kowalczyk była najszybsza, a na mecie przyznała, że pobiegła na 100 procent. Mówiła także, że Jakuszyce kojarzą się jej z fantastycznymi trasami, na których może w spokoju potrenować, jak również ze zwycięstwami w Pucharze Świata przy ogromnym dopingów kibiców. Jednak to nie był bieg, w którym liczyło się zwycięstwo. Najważniejsze, że udało się zebrać pieniądze dla Jolanty Wojtusiak - z opłat startowych i licytacji uzbierano ponad 20 tysięcy złotych!. Przy okazji można było spędzić sobotę aktywnie, w ostatnim miejscu w Polsce, gdzie jeszcze wiosną można komfortowo pobiegać na nartach.

Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w biegu dla Joli, a chce jej pomóc, może wpłacić pieniądze na konto, z którego opłacana jest jej rehabilitacja. Fundusze zostaną przeznaczone na turnusy rehabilitacyjne oraz na zakup windy, która ułatwi rodzicom Joli wychodzenie z nią na spacery.

Dane do przelewu: SBL Zakrzewo O/Złotów

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem na leczenie Jolanta Wojtusiak

zaktualizowano niedziela, 31 marca 2019 19:55
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas