Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

27 marca w Jakuszycach pobiegniemy charytatywnie dla Maksa

opublikowano: 22 marca 2021 autor: Redakcja
W ostatnią sobotę marca Bieg Piastów organizuje bieg na rzecz 11-letniego Maksa po amputacji nogi. Dochód z imprezy ma zasilić fundusz na zakup protezy i rehabilitacji. Do pokonania około 5 km na nartach lub bez nich.

Charytatywna impreza na koniec sezonu zimowego to już coroczna tradycja w Jakuszycach. Zwykle organizowany jest bieg, licytacje, piknik, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującej osobie z regionu. Ten sezon jest inny z powodu panującej epidemii i związanymi z nią obostrzeniami, ale organizatorzy chcą przeprowadzić także i ten bieg, w formule podobnej jak tegoroczny Bieg Piastów. Czyli wpłacamy pieniądze i pokonujemy wyznaczony dystans.

Nowością, która nas niezwykle cieszy, jest taka informacja organizatora: Bieg dla Maksa odbędzie się na nartach, ale jeśli ktoś chce pobiec bez nich lub przejść się, może to zrobić w dowolnym miejscu, byle nie po ratrakowanych trasach narciarskich w Jakuszycach. Warunki śniegowe w Górach Izerskich są obecnie znakomite, warto więc skorzystać z okazji zaliczenia biegu na nartach dowolną techniką.

W tym roku charytatywny bieg ma pomóc w zbiórce pieniędzy na rzecz jedenastoletniego Maksymiliana z Piechowic, który po chorobie stracił nogę. Chłopiec potrzebuje protezy i kosztownej rehabilitacji. Żeby odebrać numer startowy należy zapisać się na bieg oraz wpłacić "wpisowe", czyli datek w wysokości minimum 50 zł. Zapisy są możliwe w biurze lub na stronie datasport.pl. Podczas imprezy przewidziano również loterię fantową i możliwość kupienia ciast oraz innych smakołyków. 

Opłatę można wpłacić w dniu biegu w biurze na parkingu w Jakuszycach lub zrobić przelew na konto fundacji, pod której opieką znajduje się Maksymilian. Zachęcamy także do wzięcia udziału w licytacjach prowadzonych na rzecz chłopca przez profl na facebooku - Licytacje dla Maksa.

Więcej informacji:

  • regulamin biegu
  • zapisy przez datasport.pl Charytatywny Bieg dla Maksa lub aplikację Biegu Piastów i w biurze na miejscu
  • opłata startowa płatna przelewem na rachunek fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" numer 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103 w tytule Maksymilian Piwowarski (należy zabrać ze sobą potwierdzenie przelewu i okazać je przy odbiorze numeru startowego)
  • można zrobić wpłatę przy odbiorze numeru w biurze
  • internetowe Licytacje dla Maksa
zaktualizowano środa, 24 marca 2021 20:25
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas