Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Uczcij rocznicę Powstania Styczniowego na biegówkach i śladówkach

opublikowano: 10 stycznia 2017 autor: Redakcja
Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych, który odbędzie się 22 stycznia 2017 roku w Julinku w Kampinoskim Parku Narodowym to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na nartach. Także dla tych, którzy narty przypną po raz pierwszy. Celem rajdu, który nie ma charakteru rywalizacji sportowej, jest upamiętnienie Powstańców Styczniowych.

Tegoroczny rajd to już szósta edycja wydarzenia. Z każdym sezonem imprezie przybywa uczestników, którzy chcą w ten niecodzienny sposób uczcić pamięć Powstańców Styczniowych, którzy zginęli w Kampinoskim Parku Narodowym. Rajd to wspólne przejście na nartach po szlakach parku połączone z odpoczynkiem przy ognisku, ciepłym poczęstunkiem oraz pokazem - rekonstrukcją historyczną biwakujących powstańców w strojach z epoki.

Co ciekawe, rajd w ostatnich latach odbywał się każdego roku. Pomimo ogólnych problemów ze śniegiem w Polsce, Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych odbywał się na nartach. - W tym roku mamy szóstą odsłonę, od początku mimo niesprzyjającej aury rajd zawsze odbywał się na nartach - czuwa tam ktoś na górze - mówi pan Witold, kierownik rajdu.

Organizatorzy zachęcają do udziału doświadczonych narciarzy, jak też osoby początkujące. - W rajdzie bierze udział około 200 osób, z czego połowa ma narty pierwszy raz na nogach - wyjaśnia Gawdzik. Dla pierwszych zgłoszonych 100 osób przygotowano komplety nart, których koszty wypożyczenia jak co roku pokryje Starosta Powiatu Zachodniego Warszawskiego. - W ten sposób udaje nam się krzewić biegówki w Otulinie Puszczy - tłumaczy kierownik.

By wziąć udział w rajdzie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie http://moczydloalpina.pl/?page_id=17), który należy przesłać na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Telefon do wypożyczalni nart i informacja: 517143924.

Poniżej prezentujemy film z piątej edycji w 2016 roku. Więcej informacji o rajdzie na stronie: http://moczydloalpina.pl/?page_id=17.

plakat rajd szlakiem powstancow styczniowych

zaktualizowano czwartek, 12 stycznia 2017 20:54
Oceń artykuł
(0 głosów)

Filmy powiązane z treścią

Przyciemnij tło
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Szklarz dodał(a) nowe wydarzenie VIII Bieg Św. Floriana 12/6 km CT
02:09
Tomek dodał(a) zdjęcie dla wydarzenia BIEGÓWKI na BIEGUNIE
08:52
Tomek dodał(a) nowy komentarz do wydarzenia: 29. Bieg Jaćwingów - FT
08:38
08:33
2 dni temu
ziaro utworzył(a) nowy temat Dzień dobry na forum.
09:05
Więcej
Więcej

lubią nas