Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Książka "Psychologia dla sportowców" od 10 czerwca w sprzedaży

opublikowano: 10 czerwca 2014 autor: Redakcja
Wydawnictwo Inne Spacery przygotowało książkę, która powinna zainteresować osoby uprawiające narciarstwo biegowe zarówno na poziomie wyczynowym, jak też rywalizujących amatorsko. Temat na czasie, bo po publikacji wywiadu z Justyną Kowalczyk dużo mówi się o znaczeniu psychologii w sporcie.

Stare motto "w zdrowym ciele, zdrowy duch" słyszymy często, gdy na poprawę nastroju ktoś nam proponuje przejażdżkę rowerem, czy pójście na basen. I ma rację, bo uprawianie sportu dostarcza pozytywnej energii, hartuje charakter i porządkuje umysł. Często jednak poświęcając długie godziny na trening i ćwiczenia poprawiające kondycję zapominamy o psychice. A to właśnie ona musi być w dobrej formie, by móc ciężko trenować i odnosić sukcesy. Dotyczy to mistrza przygotowującego się do igrzysk olimpijskich oraz amatora realizującego program treningowy np. do sezonu zimowego i startów.

W przygotowaniach do zawodów oraz w codziennym treningu istotna jest motywacja, czyli coś, co sprawia, że mimo deszczu i ciekawego filmu w TV, przezwyciężamy zniechęcenie i wychodzimy z domu. W czasie startu ważna jest koncentracja na wyznaczonym celu i poskromienie emocji. A ponieważ rywalizacja przynosi sukcesy i porażki, to jedne i drugie trzeba umieć przyjmować i przepracować w umyśle.

Okładka książki "Psychologia dla sportowców" "Psychologia dla sportowców" zawiera techniki i ćwiczenia korzystne dla umysłu, uczy wizualizacji i wykorzystywania muzyki oraz pokazuje jak zapanować nad emocjami by być pewnym siebie. Powinna być ważną lekturą dla sportowców chcących osiągnąć lepsze wyniki i obowiązkową dla ich trenerów.

Autorami książki są Costas I. Karageorghis i Peter C. Terry. Pierwszy to szef katedry na wydziale Sportu i Edukacji Uniwersytetu Brunel w Wielkiej Brytanii, uznany na świecie badacz psychofizjologicznego i poprawiającego wyniki sportowe działania muzyki. Drugi to wykładowca na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Południowego Queensland w Australii, autor książek o psychologii sportu i międzynarodowy konsultant na mistrzostwach, czy igrzyskach olimpijskich. Ich współpraca zaowocowała blisko 400 stronicową publikacją skierowaną do szerokiego grona odbiorców, bo każdy z nas - osób uprawiających sport - może poprawić swoje wyniki trenując także umysł.

Wydawnictwo Inne Spacery specjalizuje się w publikowaniu książek dla sportowców. Przybliżyło polskim czytelnikom takie znane na świecie książki, jak „Waga startowa", „Biegaj zdrowo", „Trening z pulsometrem", czy kultowe już „Bieganie metodą Danielsa".

Książka "Psychologia dla sportowców" kosztuje 45 zł i dostępna jest w sprzedaży od 10 czerwca 2014. Portal nabiegowkach.pl objął tę publikację swoim patronatem medialnym.

zaktualizowano wtorek, 10 czerwca 2014 13:00
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas