Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Weekendowy Kurs Nartorolkowy - 22-24 czerwca [ZGŁOSZENIA]

opublikowano: 23 maja 2018 autor: Redakcja
Portale nabiegowkach.pl i nartorolki.pl wraz z firmą MT-Sport po raz kolejny zapraszają amatorów nartorolek na otwarty kurs techniki jazdy skondensowany do weekendu intensywnych zajęć. Kurs został zaplanowany na weekend od 22 czerwca (piątkowe popołudnie) do 24 czerwca (niedzielne popołudnie). Specjalistyczne zajęcia będą odbywały się na Dolnym Śląsku w okolicach Dusznik-Zdroju i Lasówki, gdzie znajduje się doskonała infrastruktura do uprawiania biegów na nartorolkach, sprzyjająca szybkim postępom w nauce.

Weekendowy Kurs Nartorolkowy - czerwiec 2018

Zapisy otwarte

Zapisy otwarte, są jeszcze miejsca.

W programie intensywnego turnusu zawarliśmy cztery treningi na nartorolkach (łącznie 10 godzin), trening siłowy, w tym na ekspanderach, ćwiczenia imitacyjne, koordynacyjne, równowagi statycznej i dynamicznej. Do tego indywidualną analizę wideo z omówieniem techniki. Zobacz szczegółowy plan zajęć. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik zyska wiedzę i podstawowe umiejętności pozwalające na samodzielne doskonalenie techniki jazdy na nartorolkach.

Kto skorzysta przyjeżdżając na kurs nartorolkowy?

 • jeżdżący na nartorolkach sportowych i rolkach terenowych - dowiedzą się od specjalistów jak technicznie jeździć na tym sprzęcie
 • początkujący - rozpoczną swoją przygodę w sposób poprawny i pod okiem fachowców
 • zaawansowani - zostaną skorygowani, otrzymają wskazówki i wiedzę pozwalającą uczynić dalsze postępy
 • niezdecydowani - przekonają się, czy ten sport i aktywność są dla nich
 • ciekawi - spędzą weekend w niecodzienny sposób i poznają interesujące aktywności fizyczne
 • towarzyscy - przeżyją aktywny weekend wśród osób o ciekawych zainteresowaniach sportowych

Zajęcia na nartorolkach podczas kursu prowadzone sa na nartorolkach do techniki łyżwowej. Wybraliśmy tę technikę na podstawie naszej dogłębnej wiedzy i wieloletnich doświadczeń z osobami przyjeżdżającymi do nas na szkolenia. Łatwiej rozpoczynać naukę na nartorolkach do techniki łyżwowej. Na tym sprzęcie doskonale możemy przećwiczyć przenoszenie ciężaru ciała, balansowanie, hamowanie, bezkrok, a także wszystkie kroki techniki łyżwowej. Przeczytaj artykuł, dlaczego łatwiej i bezpieczniej zaczynać naukę od techniki łyżwowej. Jest wiele powodów, dla których ćwiczenie techniki łyżwowej przyniesie więcej korzyści. Także biegającym na nartach w zimie techniką klasyczną. Więcej o tych zagadnieniach powiemy na kursie.

zapisuję się

Obóz poprowadzi wyjątkowa kadra instruktorska: Józef Michałek - trener biegów narciarskich, który przez lata szkolił zawodników wyczynowych m.in. prowadząc kadrę biegaczy Polskiego Związku Narciarskiego, Marek Tokarczyk - instruktor PZN, współtwórca Obozów nabiegowkach.pl oraz Michał Rolski - redaktor naczelny portali nabiegowkach.pl i nartorolki.pl.

Zapraszamy osoby w każdym wieku i na dowolnym poziomie zaawansowania. Ponieważ w czasie kursu będziemy często i intensywnie się ruszać, wymagana jest dobra sprawność i kondycja fizyczna oraz dużo zapału i chęci. W trakcie specjalistycznych zajęć na nartorolkach uczestnicy będą dzieleni na grupy na podstawie możliwości fizycznych i zaawansowania.

Termin

22-24.06.2018 (zapisz się) (sprawdź, czy są miejsca)

Rozpoczęcie w piątek po południu, zakończenie w niedzielę po południu (sprawdź szczegółowy plan zajęć).

Miejsce kursu - Duszniki Zdrój i Lasówka

Tor nartorolkowy na Jamrozowej Polanie Okolice Dusznik-Zdroju i Lasówki to kultowe miejsca związane z biegami narciarskimi oraz nartorolkami. W tych rejonach każdego roku wiele czasu spędzają polskie kady biegaczy narciarskich, biathlonistów, a nawet panczenistów. Najlepszy w Polsce tor nartorolkowy na Jamrozowej Polanie i doskonałe ukształtowanie terenowe okolicznych tras i ścieżek, pozwala na prowadzenie efektywnego i skuteczngo treningu. Z Dusznik-Zdroju pochodzi jedna z najbardziej utytułowanych polskich biathlonistek Weronika Nowakowska-Ziemniak, która swoje mistrzowskie medale zdobywała m.in. dzięki przygotowaniom w Górach Bystrzyckich i Orlickich.

Zajęcia w trakcie kursu prowadzone będą na specjalistycznym torze nartorolkowym na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju oraz na asfaltowych drogach w okolicach Lasówki.

Łatwy dojazd

Do Dusznik-Zdroju prowadzi droga krajowa nr 8. Na drogę tę można łatwo się dostać bezpośrednio z autostrady A4 i autostradowej obwodnicy Wrocławia.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie nartorolkowym?

Nie sposób nauczyć się techniki jazdy na nartorolkach samodzielnie. By poprawnie poruszać się na nartorolkach, trzeba zgrać wiele szczegółów, w tym prawidłowo układać ciało, właściwie przenosić ciężar i należycie odbijać się z nartorolki. A to tylko niektóre elementy, które należy poznać i przećwiczyć.

Udział w specjalistycznym kursie pozwoli każdemu rozpocząć naukę w sposób właściwy, co znacznie przyspieszy postępy. Kilkuletnia praktyka organizacji kursów nartorolkowych pokazuje, że każdy po dwóch dniach szkolenia jest w stanie samodzielnie i bezpiecznie poruszać się na odcinkach tras o różnym nachyleniu.

Osoby zaawansowane dzięki udziałowi w kursie poznają zasady (wynikające z fizyki i biomechaniki) poruszania się poprawną techniką, poczynią postępy, dzięki specjalistycznym ćwiczeniom, korektom i wskazówkom uzsykanym od specjalistów.

Dzięki indywidualnej analizie wideo wszyscy otrzymają wskazówki odnośnie popełnianych błędów i zalecenia dotyczące dalszego doskonalenia techniki.

Weekendowy kurs nartorolkowy to:

 • okazja do weekendowego odpoczynku w nietuzinkowy sposób i na sportowo,
 • wyjątkowa możliwość zyskania wiedzy i umiejętności, których nie sposób zdobyć samodzielnie,
 • sposób na zarażenie się od instruktorów i innych uczestników zamiłowaniem i motywacją do sportu oraz aktywności,
 • szansa odbycia zorganizowanego szkolenia pod okiem instruktorów słynących nie tylko z doskonałych umiejętności, ale także potrafiących przekazać wiedzę innym i co ważne, stworzyć wyjątkowy klimat kursu,
 • możliwość poznania kultowych miejsc, w których trenuje polska czołówka biegów narciarskich i biathlonu,
 • wreszcie okazja do spędzenia czasu z innymi uczestnikami szkolenia - ludźmi także aktywnymi i o podobnych zainteresowaniach sportowych.

zapisuję się

Kadra

Józef Michałek Józef Michałek - trener biegów narciarskich licencji A z trzydziestoletnim doświadczeniem. Przez 8 lat prowadził polską kadrę biegów PZN. Absolwent kierunku trenerskiego na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Karola w Pradze. Wielki miłośnik biegów narciarskich, człowiek obdarzony niespotykaną wiedzą, pozyskaną głównie za granicą, w krajach, w których biegi narciarskie są na wysokim poziomie. M.in. z tego powodu wielu uważa go za największego fachowca w Polsce. Obecnie trener teamu nabiegowkach.pl.

 

 

Marek Tokarczyk Marek Tokarczyk - instruktor PZN biegów narciarskich, właściciel firmy MT-Sport. W młodości czołowy zawodnik grup młodzieżowych na nartach biegowych (medalista Mistrzostw Polski). Obecnie w czołówce krajowej weteranów. W historii startów Polaków w Biegu Wazów osiągnął drugi wynik, szybsza była tylko Justyna Kowalczyk. Od wielu lat nikt nie jest w stanie zbliżyć się do jego wyniku. Z powodzeniem startuje w długodystansowych biegach ulicznych, przebiegł ponad 40 maratonów, rekord życiowy 2:45:21. Dzięki jego wyjątkowemu talentowi pedagogicznemu, zdolności do motywowania, setki osób - uczestników zimowych i letnich kursów nabiegowkach.pl - pokochało narciarstwo biegowe i nartorolki.

 

Michał Rolski Michał Rolski - założyciel i zawodnik teamu nabiegowkach.pl, redaktor naczelny portali nabiegowkach.pl i nartorolki.pl, organizator polskiego cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour, w tym największego w Polsce otwartego biegu na nartorolkach Przehyba Uphill, skarbnica wiedzy o sprzęcie z małymi kołami.

 

Program Weekendowego Kursu Nartorolkowego

W programie kursu przewidziano m.in:

 • poruszanie się poszczególnymi krokami techniki łyżwowej w zależności od konfiguracji terenu, w tym dwukrokiem asynchronicznym i synchronicznym oraz jednokrokiem łyżwowym,
 • techniki hamowania na nartorolkach,
 • skręcanie,
 • łączenie kroków,
 • ćwiczenia wzmacniające dolne i górne partie mięśni ciała (na ekspanderach), ćwiczenia koordynacyjne, równowagi statycznej i dynamicznej,
 • indywidualna analiza wideo umożliwiająca wykazanie błędów w technice uczestnika.
22.06
piątek
23.06
sobota
24.06
niedziela
 • 15:00 - 17:30 przyjazdy uczestników
 • 18:00 spotkanie w Dusznikach-Zdroju na Jamrozowej Polanie, oficjalne otwarcie, przygotowanie do zajęć, przymiarki wypożyczanych butów
 • 18:30- 20:00 zajęcia na nartorolkach: wprowadzenie, ćwiczenia imitacyjne, podział na grupy, pierwsze ćwiczenia w grupach
 • 20:45 kolacja
 • 21:30 spotkanie organizacyjne: zapoznanie z kadrą i innymi uczestnikami, omówienie programu
 • 7:30 rozruch poranny
 • 8:00 śniadanie
 • 9:30 wyjazd na zajęcia
 • 10:00 - 13:00 trening na nartorolkach w Lasówce
 • 13:30 lunch
 • 14:30 wyjazd na zajęcia
 • 15:00 - 17:30 trening na nartorolkach na Jamrozowej Polanie i filmowanie techniki
 • 18:30 obiadokolacja
 • 20:00 analiza video techniki biegu uczestników na nartorolkach z indywidualnym omówieniem
 • 7:30 rozruch poranny
 • 8:00 śniadanie
 • 9:00 wyjazd na zajęcia
 • 9:30 - 12:30 trening na nartorolkach w Lasówce
 • 12:30 - 13:30 przerwa
 • 13:30 - 14:30 ćwiczenia: koordynacyjne, równowagi oraz siłowe
 • 15:00 obiad
 • 15:30 zakończenie

Dla uczestników, którzy nie będą w stanie dotrzeć na otwarcie kursu i piątkowy blok zajęć, istnieje możliwość zakwaterowania się w piątek wieczorem i przystąpienia do zajęć od sobotniego poranka.

zapisuję się

Zakwaterowanie

Pegaz Zieleniec

Pegaz

Zieleniec 52
57-340 Duszniki-Zdrój
tel. +48 74 866 0524
www.pegaz.zieleniec.pl

koordynaty: N50.334954, E16.391094


Wskazówki dojazdu

Pegaz znajduje się w samym centrum Zieleńca - narciarskiej dzielnicy Dusznik-Zdroju. Zlokalizowany jest przy głównym parkingu, na jego tyłach. Pensjonat mieści się w jednym z trzech szeregowo ustawionych budynków, a wejście do niego znajduje się w środku zabudowań.

W trakcie kursu uczestnicy i kadra zakwaterowani będą w Pensjonacie Pegaz zbudowanym na wysokości 900 m n.p.m w Zieleńcu - narciarskiej części Dusznik-Zdroju . Do dyspozycji kursantów są pokoje dwu- lub trzyosobowe (także jednoosobowe za dopłatą) wyposażone w osobne łóżka, łazienki i telewizory. Do dyspozycji gości jest bezpłatny parking przy ośrodku. Można korzystać z bezpłatnej strefy wi-fi w okolicach jadalni. Osoby przyjeżdżające w pojedynkę kwaterujemy w pokojach trzyosobowych dobierając współlokatorów tak, aby byli jednej płci i w podobnym wieku. Wkładamy wiele wysiłku w takie rozlokowanie w pokojach, aby wszyscy byli zadowoleni.

Pokój jednoosobowy

Pokoje do pojedynczego wykorzystania, których liczba jest bardzo ograniczona, przygotowujemy z myślą o osobach, które z obiektywnych względów nie mogą być zakwaterowane z innym uczestnikiem. Samodzielny pobyt w pokoju wiąże się z dopłatą 70 zł za każdą dobę. Pokoje te, aż do wyczerpania, przydzielamy na podstawie kolejności wpłat zaliczek osobom, które zaznaczyły w formularzu zgłoszeniowym taką potrzebę.

Posiłki

W trakcie pobytu uczestnicy otrzymują trzy posiłki dziennie. W sobotę podawane jest śniadanie, lunch i obiadokolacja. W dniu przyjazdu kolacja, w dniu wyjazdu śniadanie i obiad. Szczegóły dotyczące godzin podawania i rodzaju posiłków każdego dnia podane są w programie.

Opłaty

Koszt udziału w Weekendowym Kursie Nartorolkowym - czerwiec 2018:

 • były uczestnik* biorący udział w zajęciach - 429 zł
 • osoba dorosła** biorąca udział w zajęciach - 489 zł
 • osoba dorosła biorąca udział w zajęciach bez zakwaterowania i wyżywienia - 269 zł
 • osoba towarzysząca, niebiorąca udziału w zajęciach - 259 zł
 • dopłata do samodzielnego pobytu w pokoju - 140 zł za cały weekend

* były uczestnik to osoba, która przynajmniej raz uczestniczyła w jakimkolwiek kursie, szkoleniu lub obozie organizowanym przez nabiegowkach.pl lub nartorolki.pl, niezależnie od czasu trwania kursu, czy obozu
** w zajęciach kursu mogą brać udział dorośli oraz młodzież w wieku powyżej 14 lat będąca pod stałą opieką rodziców

Przeczytaj też o tym gdzie wpłacać zaliczki i cenę udziału w kursie oraz w jakim terminie.

Co wchodzi w skład opłaty?

 • Udział w zajęciach zgodnie z programem, w tym do 10 godzin na nartorolkach.
 • Indywidualna analiza wideo techniki biegu na nartorolkach.
 • Opieka instruktorska przez cały okres pobytu i indywidualne konsultacje z instruktorami.
 • Zakwaterowanie od piątku do niedzieli, wyżywienie - piątek: kolacja, sobota: śniadanie, lunch i obiadokolacja, niedziela: śniadanie, obiad.

Cena nie zawiera:

 • Dowozu uczestników na zajęcia (oddalone są o 5-10 km od miejsca zakwaterowania). Uczestnicy na zajęcia dojeżdżają własnymi samochodami, osoby niezmotoryzowane będą dowożone samochodami organizatora.
 • Kosztów wypożyczenia sprzętu, pomagamy wypożyczyć sprzęt (nartorolki, buty, kije).
 • Kosztów dojazdu na obóz i powrotu (uczestnicy organizują dojazd we własnym zakresie, do osób które w formularzu zgłoszeniowym wyraziły zgodę, wysyłamy kontakty do innych uczestników, co ułatwia wspólny dojazd).

Zapisz się teraz !

Wypełnij teraz formularz zgłoszeniowy.

zapisuję się

Oczekuj na e-mail potwierdzający zgłoszenie. Jeśli e-mail nie nadejdzie w ciągu 12 godzin prosimy o kontakt z organizatorem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. +48 535 234 332). Uwaga! Tylko wpłata zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem udziału w turnusie. O kolejności przyjmowania zgłoszeń decyduje data wpłaty zaliczki.

Sprzęt

W trakcie zajęć fizycznych podczas kursu niezbędny będzie sprzęt: nartorolki i buty do techniki łyżwowej, kije do nartorolek do techniki łyżwowej. Osoby, które nie dysponują własnym sprzętem, mogą korzystać z wypożyczonego sprzętu (kije, buty i nartorolki z wiązaniami NNN) za dodatkową opłatą, jak w poniższej tabeli. Potrzebę wypożyczenia należy zgłosić w odpowiednich polach formularza zgłoszeniowego podczas zapisywania się, podając wymagane parametry (wzrost, wagę, rozmiar buta). Niezbędnym wysposażeniem są także: kask (może być rowerowy lub rolkarski) oraz okulary chroniące oczy przed grotami kijów innych uczestników (mogą być jak na rower). Zalecane są ochraniacze na kolana, biodra, pośladki i kość ogonową oraz rękawiczki z długimi palcami.

Wypożyczenie sprzętu Opłata
kije do nartorolek 10 zł
nartorolki 30 zł
buty do nartorolek 30 zł

Opłaty za wypożyczenie sprzętu podane są za cały okres szkolenia i pobierane są w gotówce na miejscu od osób wypożyczających.

Czy można ćwiczyć na rolkach terenowych lub nartorolkach do klasyka?

W trakcie zajęć na nartorolkach przede wszystkim będziemy stawiać na poprawną technikę, a zajęcia będą prowadzone techniką łyżwową. Tę należy ćwiczyć na sprzęcie do tego przeznaczonym - czyli nartorolkach sportowych. Są one lekkie i precyzyjne, można na nich uczyć się i doskonalić technikę. Dlatego na zajęciach uczestnicy będą ćwiczyć na takim sprzęcie.

Uczestnicy, którzy mają roki terenowe, mogą je zabrać ze sobą, a kadra obozowa dokona korekt techniki podczas jazdy na tym sprzęcie. Możliwe jest także zabranie nartorolek do techniki klasycznej, aby w przerwach między zajęciami (w miarę wolnego czasu) uzyskać wskazówki i informacje dotyczące klasycznej techniki biegu.

Osoby jeżdżące na rolkach terenowych, w tym Skike, czy Powerslide, po zajęciach prowadzonych na kursie na nartorolkach sportowych odniosą identyczne korzyści z udziału jak wszyscy pozostali. Nauczenie się poprawnej techniki, jak też metod pracy nad równowagą statyczną i dynamiczną, czy siłą kończyn dolnych i górnych, zaprocentuje lepszymi efektami i większą przyjemnością z jazdy na sprzęcie terenowym.

Zaliczka i termin zapłaty za obóz

Szybka wpłata

Zrób bezpieczny i wygodny przelew internetowy z wykorzystaniem zaufanej platformy tpay.com  (transferuj.pl). To najszybsza metoda wpłaty zaliczki i zyskania gwarancji miejsca.

Tpay.com - zaliczka 150 zł - wpłać teraz

Wpłata zaliczki jest potwierdzeniem rezerwacji miejsca na obozie. Organizator decyduje o zapisach, przydziale pokoi itp. na podstawie kolejności wpłat zaliczek. Zaliczkę należy wpłacić najpóźniej do 11 czerwca 2018 lub w wypadku zapisania się po tym terminie (pod warunkiem, że są wolne miejsca) bezpośrednio po wypełnieniu formularza rejestracyjnego. Przy rejestracji po 17 czerwca nie należy wpłacać zaliczek, lecz całą cenę udziału w szkoleniu.

Wysokość zaliczki wynosi 150 zł za każdą osobę (także osobę towarzyszącą powyżej 3 lat).

Rachunek bankowy do wpłat

Beneficjent: XC4U, ul. Moniuszki 16 lok. 2, 51-610 Wrocław
Bank: ING Bank Śląski
Numer: 94 1050 1575 1000 0092 1933 7251
Tytułem: opłata za weekend na nartorolkach, <imię i nazwisko>

Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej do 18 czerwca2018 na rachunek bankowy wymieniony powyżej. Prosimy wpłacać tylko cenę udziału w kursie, bez opłaty za wypożyczenie sprzętu. Tę należy pokryć gotówką na miejscu.

Uwaga! Wpłaciłeś zaliczkę przez tpay.com (transferuj.pl)? Zwróć uwagę na rachunek bankowy, na który wpłacasz pozostałą kwotę. Wpłać na rachunek organizatora, podany powyżej. Nie wpłacaj na konto tpay.com.

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z organizatorami.

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Telefon: 535 234 332

Więcej

 

zaktualizowano środa, 23 maja 2018 12:14
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • artykuły użytkowników

lubią nas