Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Walter Judka o byciu legendą: Ja wciąż jestem zawodnikiem!

wtorek, 25 lutego 2014 w Ludzie
- Kiedyś byłem profesjonalnym zawodnikiem. To mój sposób na życie, wciąż chce mi się biegać – przekonuje Walter Judka, jedyny uczestnik wszystkich Biegów Piastów. U progu 38. edycji jeleniogórzanin nadal imponuje formą. I pamięcią!

Dario Cologna: Mistrz na ostatnią chwilę

niedziela, 16 lutego 2014 w Ludzie
Gdy przed sezonem olimpijskim Cologna nabawił się kontuzji, cała Szwajcaria zamarła. W Soczi rekonwalescent dał rodakom odetchnąć. Złoty Dario wrócił w mistrzowskim stylu.

Kilka ciekawostek o Justynie Kowalczyk

piątek, 14 lutego 2014 w Ludzie
Szereg sukcesów na przestrzeni lat sprawił, że Kowalczyk jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców. Biegaczka strzeże jednak swojej prywatności, rozdzielając życie codzienne od swojej kariery. Kibice i tak dobrze wiedzą jednak przynajmniej o kolekcji... osiołków. [Fragment książki "Droga do Justyny Kowalczyk - Historia biegów narciarskich]

Eero Mäntyranta: Fiński gen(iusz) zadziwił świat

niedziela, 05 stycznia 2014 w Ludzie
Dominator lat 60-tych. Przez niecałą dekadę zgromadził siedem medali olimpijskich i pięć krążków mistrzostw świata. Jak potoczyłyby się jego losy gdyby nie jeden mały szczegół?

Lukáš Bauer: Król czeskich nart

niedziela, 08 grudnia 2013 w Ludzie
Sympatyczny człowiek, znakomity narciarz. Gdyby jako nastolatek wybrał inaczej - Czesi pewnie i tak mieliby genialnego reprezentanta. Ostatecznie postawił na biegówki, którym poświęcił całe życie. Rodacy go podziwiają, uwielbiają i chcą naśladować.

Petra Majdič: Do celu za wszelką cenę

niedziela, 10 listopada 2013 w Ludzie
Nie jest ani Mistrzynią Świata, ani złotą medalistką Igrzysk. Czym zatem zasłużyła na wieczne miejsce w annałach narciarstwa? Poznajcie Petrę Majdič, słoweńską ikonę sportów zimowych.

Katarzyna Rogowiec: Siła charakteru znaczy więcej niż siła rąk

niedziela, 20 października 2013 w Ludzie
Gdyby zapytać przeciętnego kibica sportów zimowych, kto w Polsce jest najbardziej utytułowaną narciarką, większość bez wahania wskazałaby Mistrzynię z Kasiny Wielkiej. Ile osób pomyślałoby o Mistrzyni z Rabki, której kolekcji medali pozazdrościłby niejeden polski sportowiec?

Therese Johaug: Piekielny talent w anielskim ciele

niedziela, 06 października 2013 w Ludzie
Jej sportowe CV otwiera złoto olimpijskie i cztery mistrzostwa świata. Therese, odkąd pojawiła się w Pucharze Świata, zdążyła zdobyć serca setek tysięcy fanów. Utalentowaną, genialną na podbiegach biegaczkę – oprócz wyników – wyróżnia coś jeszcze... Talent i uroda, czy w sporcie kobiecym może być lepsze połączenie?

Julia Czepałowa: Ikona brudem przykryta

niedziela, 04 sierpnia 2013 w Ludzie
Przez kilka długich lat na szczycie. Z osiągnięciami, które na pewno kwalifikują ją do miana ikony narciarstwa biegowego. Ile jednak było w nich talentu, a ile medycyny?

Veli Saarinen: Pierwszy fiński biegacz ze złotem olimpijskim

niedziela, 28 lipca 2013 w Ludzie
Choć jego sportowy życiorys nie obejmuje zbyt wielu lat, Saarinen zdążył w swojej karierze sięgnąć po złoto olimpijskie, mistrzostwo świata i kilka tytułów krajowych. W amerykańskim kurorcie Lake Placid otworzył nową kartę historii - jako pierwszy fiński biegacz sięgnął po olimpijskie złoto.
Strona 2 z 4

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas